Cena bitcoina spada poniżej 30 000 USD po raz pierwszy od lipca 2021 r.

Bitcoin spadł poniżej 30 000 dolarów po raz pierwszy od lipca, ponieważ rosnące stopy procentowe zmusiły inwestorów do ucieczki z najniebezpieczniejszych zakątków globalnych rynków finansowych.

Według danych Refinitiv, najpopularniejszy na świecie cyfrowy token spadł we wtorek do 29 730 USD w Azji, po czym wzrósł do około 32 000 USD w działalności europejskiej. Spadł o ponad 50 procent od szczytu z listopada.

Inne aktywa cyfrowe również znalazły się pod silną presją w ostatnich tygodniach, powodując, że kapitalizacja rynkowa 500 największych aktywów cyfrowych spadła o połowę z rekordu osiągniętego w listopadzie 2021 r. do 1,6 biliona USD, dane CryptoCompare zebrane przez Czasy finansowe okazało się.

Spadek kryptowaluty następuje, gdy inwestorzy wychodzą ze spekulacyjnych aktywów finansowych po fali podwyżek stóp procentowych przez globalne banki centralne, która spowodowała zamieszanie na rynkach. Inne ryzykowne aktywa, takie jak akcje firm tracących pieniądze i obligacje śmieciowe, również znalazły się pod presją, ale kryptowaluty ucierpiały szczególnie mocno.

Rynek kryptowalut rozkwitł, gdy banki centralne pchnęły stopy procentowe do rekordowo niskiego poziomu w szczytowym momencie kryzysu koronawirusa, co skłoniło traderów do poszukiwania aktywów oferujących solidne zyski. Jednak Wielka wyprzedaż Na światowych rynkach obligacji rządowych w tym roku spowodowało to wzrost rentowności, zwiększając potencjalne zyski, jakie inwestorzy mogą uzyskać z posiadania długu wysokiej jakości.

„Jest to ryzyko we wszystkich klasach aktywów, w tym kryptowalutach”, powiedział Daniel Ives, strateg w Wedbush Securities, dodając, że „nie ma się gdzie ukryć”.

Na znak, jak głębokie są straty na rynku kryptowalut, barometr FT Wilshire, który śledzi pięć największych kryptowalut z wyłączeniem bitcoina, spadł o ponad 70 procent w porównaniu z ostatnim rajdem. Gdy szybko rosnące tokeny, takie jak Solana, są rozliczane jako alternatywny Dla sieci Ethereum jej wartość gwałtownie się skurczyła.

READ  Szwajcaria stanęła w obliczu paniki bankowej w przypadku bankructwa Credit Suisse: szwajcarskiego regulatora

Spadły również akcje spółek wystawionych na kryptowaluty. MicroStrategy, kierowane przez adwokata kryptowalut Michaela Saylora, spadło w tym roku o 60 procent. Coinbase spadł o 67 procent w 2022 r., spadając w poniedziałek poniżej 100 USD po raz pierwszy od czasu giełdy publiczność poszła w Nowym Jorku w kwietniu 2021 r.

Wydobywacze bitcoinów, takie jak Bitfarms i Marathon Digital Holdings, które wykorzystują potężne komputery do rozwiązywania zagadek, które są kompensowane przez cyfrowe tokeny, również gwałtownie spadły.

Spadek pokazuje również, w jaki sposób wyniki Bitcoina i innych kryptowalut są ściśle powiązane z amerykańską giełdą. Korelacja między Bitcoinem a Nasdaq Composite, wskaźnikiem ważonym w stosunku do głównych amerykańskich firm technologicznych, Wysokości standardoweWedług dostawcy danych Kaiko.

„Niektórzy inwestorzy bawią się kryptowalutą jako rodzajem zabezpieczenia przed inflacją, ale handlują jak syjamski bliźniak na Nasdaq” – powiedział Ives.

Kliknij tutaj Aby odwiedzić pulpit zasobów cyfrowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *