Centrum Golden State Warriors James Wiseman imponuje debiutem w NBA Summer League 2022

LAS VEGAS — Golden State Warriors napastnik Jonathan Guminga Zaczął atakować obręcz, połączył piłkę nad głową, aby znaleźć cięcie James Wiseman. Jednym ruchem Wiseman złapał piłkę w powietrzu i rzucił wsad.

Było to pierwsze posiadanie piłki w letniej lidze Warriors przeciwko San Antonio Spurs w niedzielę i pierwsze wiadro Wisemana od marca w trzech meczach w lidze G.

Minutę po swoim wsadzie alley-oop strącił swoją jedyną trójkę tego wieczoru.

„To było świetne” – powiedział Wiseman. „Mam wiele rzeczy do zrobienia, mam na myśli dobre wyczucie czasu. Ale to był mój pierwszy mecz. Świetnie się tam bawiłem”.

Przed krótkim występem w lidze G Wiseman nie grał od kwietnia 2021 r. Po zerwaniu prawej łąkotki.

W swoim letnim debiucie w lidze Wiseman grał cztery czterominutowe zrywy na początku każdej kwarty – wygrywając 86:85 ze Spurs. Zameldował się ponownie na ostatnie trzy minuty meczu – Wiseman powiedział, że jest mu to wygodniejsze. W swoich 19 minutach Wiseman zakończył z 11 punktami w rzutach 5 z 7, 2 zbiórkach i 2 blokach.

Z punktu widzenia Wisemana obszarami, w których miał wolny czas, były ekrany i metody czytania.

– Wyglądał jak dobry koszykarz w letnim meczu ligowym, jak dzisiaj, z dobrym opanowaniem, grając na obręczy i blokując kilka strzałów – powiedział trener letniej ligi Warriors, Jama Mahlela. „Chcieliśmy tylko tego pierwszego wyjścia, wyjść i dobrze się bawić, cieszyć się grą i pozwolić, by do niego dotarła”.

Przez całą noc Wisemana pokazywały wysportowanie – podkreślone przez jego wsady i bloki. Dobrze biega po parkiecie i nie boi się grać fizycznie.

„To było fizyczne. To była duża zmiana” – powiedział Wiseman. „Byłem tam, więc wykonywałem wiele indywidualnych treningów. Więc mam motywację, ten fizyczny kontakt i jestem dumny, że tam jestem”.

READ  Akcje kończą wzrosty na rajdzie na koniec roku. Nasdaq dodaje ponad 2%

Jego powrót do Warriors to to, czego do tej pory brakowało w letniej lidze: prawdziwy rozmiar i obecność w barwach. I jest to jeden Golden State, którego przydałoby się więcej.

Jeden obszar, w którym Wojownicy chcą bardziej wykorzystywać swój rozmiar, znajduje się na planszach. Gdy mecz się skończył, Wiseman podszedł do Mahlaleli i powiedział trenerowi, że wie, że musi zdobyć więcej niż dwa zbiórki, tak jak zrobił to przeciwko Spurs.

„[It’s really about] Skupienie się, bycie agresywnym i chęć zdobycia” – powiedział Wiseman. „Piłka tak naprawdę nie dotarła do mnie aż tak bardzo, ale starałem się ją zdobyć tak bardzo, jak tylko mogłem”.

Warriors podkreślają koncentrację na podstawach Wisemana poprzez obóz treningowy. Tak czy inaczej, duża część jego roli będzie związana z Golden State w sezonie zasadniczym.

Ale teraz, gdy naprawdę widzieli grę Wisemana, Warriors mogą zacząć planować, jak chcą wykorzystać 7-metrowy środek.

„Dopóki nie zagra, nie wiemy, co mamy. Nigdy nie wiadomo, nad czym pracujesz” – powiedział Mahlela ESPN. „Wierzę, że do pierwszego tygodnia sierpnia będziemy mieli jasny plan tego, co musi zrobić w sierpniu i obozie treningowym”.

W zależności od tego, ile jeszcze meczów rozegra Wiseman, Mahlela sądzi, że nauczą się tego przed końcem letniej ligi.

Wstępny plan zakłada, że ​​Wiseman zagra we wtorkowym meczu z Kumingą i Boston Celtics. Mojżesz Moody. Poniedziałkowy trening będzie dla Wisemana lekkim dniem pracy – coś, co wojownicy starają się robić po każdym „ciężkim dniu”.

Ile Wiseman nadal gra po tym, jest w powietrzu. Ale w tym momencie gra pod pasem Wisemana jest najważniejsza dla Golden State.

„Wchodząc do szatni po meczu i wszyscy gracze dopingujący go:„ Ach, znów mogę oddychać ”- powiedział Mahlela ESPN. „Z każdej rozmowy, którą z nim prowadzę, jestem z ciebie bardzo dumny, ale teraz zaczyna się prawdziwa praca”.

READ  Plan Senatu dotyczący stałego czasu letniego budzi wątpliwości w Izbie

Wiseman odpowiedział: „Dobrze, trenerze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *