Ceny Apple Vision Pro na eBayu mnie zasmucają

Zapłaciłem mnóstwo pieniędzy za przywilej otrzymania w lutym nowego Apple Vision Pro. Ogólnie rzecz biorąc, po uwzględnieniu wejść optycznych i podatków, wydałem nieco ponad 3900 dolarów na wersję zestawu słuchawkowego o pojemności 256 GB. Mniej więcej dzień temu popełniłem błąd, który z pewnością zna wielu początkujących użytkowników: sprawdziłem cenę sprzedaży w serwisie eBay.

W środę zakupiono komputer Vision Pro o pojemności 1 TB wraz z całym dołączonym osprzętem, etui podróżnym Apple Thin Travel Case za 200 dolarów i AppleCare Plus za 500 dolarów, po czym rzekomo „noszono go przez około godzinę”. Sprzedany za 3200 dolarów Po 21 występach. Podany szacunkowy koszt wysyłki wyniósł 20,30 USD. Ten zestaw jest fabrycznie nowy i kosztuje dla mnie 5007,03 USD w witrynie Apple. Kolejna aukcja w serwisie eBay, ta zawiera moją konfigurację słuchawek (ale bez wejść optycznych) Kosztował zaledwie 2600 dolarów – Ponownie z większością, jeśli nie wszystkimi, akcesoriami w zestawie. Jeszcze kilka 256 GB I 512 GB Modele Sprzedany Do wokół Który kwota Ten tydzień.

Spójrz na te głębokie rabaty.
Zrzut ekranu: Wes Davis/The Verge

Tak właśnie dzieje się z pierwszymi użytkownikami, zwłaszcza gdy kupujesz kosztowną technologię, zanim trafi ona do głównego nurtu. Ceny Apple nie pomagają, zwłaszcza że najbliższy konkurencyjny zestaw słuchawkowy – Meta Quest 3 – kosztuje tylko 500 dolarów. To frustrujące, nawet jeśli ostatecznie nie są porównywalne, przynajmniej pod względem docelowych odbiorców i celów platformy.

Ale to nadal boli, prawda? Świadomość, że mogłem zaoszczędzić kilkaset dolarów I Mam najwyższą konfigurację pamięci, AppleCare Plus, a etui do przechowywania jest szczególnie bolesne. Bardzo kocham Vision Pro – być może bardziej niż jakiegokolwiek innego pisarza krawędź — ale gdybym nie przegapił terminu zwrotu, w mgnieniu oka wysłałbym mój produkt do Apple, aby móc skorzystać z jednej z tych ofert. Na szczęście, gdy noszę słuchawki, nikt nie widzi moich łez.

READ  Aktualizacja systemu Nintendo Switch 18.0.0 jest już dostępna, a tutaj znajdują się pełne informacje o łatce

Zdjęcie idioty.
Zdjęcie: Wes Davis/The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *