Ceny hurtowe prawdopodobnie wzrosną ponownie w styczniu wraz ze wzrostem inflacji

cena całkowita Prawdopodobnie ponownie przyspieszy w styczniu, ponieważ silny popyt konsumencki i przeszkody w łańcuchu dostaw związane z pandemią nadal napędzają najwyższą stopę inflacji od dziesięcioleci.

Departament Pracy opublikuje swój Indeks Cen Producentów we wtorek rano, dostarczając świeżego wglądu w to, jak wysoka była styczniowa inflacja. Ekonomiści Spodziewamy się miernika – który mierzy hurtową inflację zanim dotrze do konsumentów – że ceny w styczniu wzrosły o 0,5% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Red Hot Inflacja może kosztować większość Amerykanów 276 USD miesięcznie

Byłoby to więcej niż w grudniu, kiedy ceny wzrosły zaledwie o 0,2% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Gwałtowny wzrost cen hurtowych następuje zaraz po Osobny raport do Ministerstwa Pracy Opublikowane w zeszłym tygodniu pokazały, że ceny konsumpcyjne wzrosły w styczniu o 7,5% w porównaniu z rokiem poprzednim, największy wzrost od lutego 982, kiedy inflacja osiągnęła 7,6%. Konsumenci płacą więcej za codzienne potrzeby, w tym sklep spożywczyi benzyna i samochody.

Oszałamiający odczyt – oznaczający ósmy miesiąc z rzędu, w którym skala była powyżej 5% – prawdopodobnie wywrze presję Rezerwa Federalna Aby wytyczyć śmielszy kurs normalizacji polityki pieniężnej. Powszechnie oczekuje się, że bank centralny podniesie stopy procentowe w marcu, ale gorętszy niż oczekiwano raport o inflacji może oznaczać, że decydenci polityczni rozpoczęli ogromną podwyżkę o pół punktu.

Podwyżka stóp procentowych prowadzi do wzrostu oprocentowania kredytów konsumenckich i biznesowych, spowalniając gospodarkę, zmuszając je do ograniczania wydatków.

Pracownicy rozładowują dostawy żywności na Union Market w Waszyngtonie, 9 lutego 2022 r. (Zdjęcie: Stephanie Reynolds/AFP za pośrednictwem Getty Images)/Getty Images)

Mike Lowingart, dyrektor zarządzający strategii inwestycyjnej w firmie e*commerce, powiedział po raporcie CPI. „W tym momencie poglądy na te aspekty są rozsiane po całej mapie, więc jest wiele rzeczy, których rynek musi być niepewny”.

READ  Shiba Inu ma wzrosnąć o 50%, gdy cena SHIB wejdzie w tryb przełamania „kubka i uchwytu”

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Prezes Fed, Jerome Powell, pozostawił otwartą możliwość podwyżki stóp na każdym posiedzeniu w tym roku i odmówił wykluczenia bardziej agresywnej podwyżki stóp procentowych o pół punktu procentowego, ale powiedział, że ważne jest, aby być „skromnym i inteligentnym”.

„Będziemy kierować się napływającymi danymi i ewoluującymi oczekiwaniami” – powiedział dziennikarzom podczas posiedzenia banku centralnego w sprawie ustalania polityki w zeszłym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *