Ceny samochodów wydają się być jednym z najgorszych momentów na zakup

(CNN) Kupno nowego lub używanego samochodu w Stanach Zjednoczonych nie było jednak tak trudne jak dzisiaj Popraw problemy z zaopatrzeniem I Inflacja zaczęła się stabilizować.

Według najnowszych danych Biura Statystyki Pracy, ceny transakcji samochodowych – cena, którą ostatecznie płacisz po wszelkich rabatach dealerów lub marżach zysku – wzrosły od 2020 r. wyżej i szybciej niż w jakimkolwiek innym momencie od ponad 35 lat.

Wskaźniki cen konsumpcyjnych zarówno nowych, jak i używanych samochodów – średnie zmiany ceny transakcyjnej pojazdu w czasie – są znacznie wyższe niż cztery lata temu w 2019 roku.

Jest srebrna podszewka. Dane BLS pokazują, że inflacja używanych samochodów spadła tak dramatycznie od grudnia 2022 r., jak wzrosła w miesiącach poprzedzających ten stan. Ale używane samochody mają jeszcze długą drogę do przebycia, zanim zbliżą się do cen sprzedaży w 2019 roku, a ceny nowych samochodów jeszcze nie spadły.

Średnia cena transakcyjna nowego samochodu wzrosła o prawie 12 000 USD w ciągu ostatnich pięciu lat, wynika z danych z witryny motoryzacyjnej Edmunds.com. W przypadku używanych samochodów średnia cena transakcyjna jest nadal o około 9 000 USD wyższa niż w lutym 2018 r.

„[Prices are] powiedział Evan Drury, dyrektor ds. analiz w Edmunds.com. „Jeśli spojrzysz wstecz lub kiedykolwiek miałeś transakcję w swoim życiu, wszystkie te liczby są złe”.

Nabywcy samochodów nie widzieli takich skoków od lat 70. i 80. XX wieku. Tym, co czyni rok 2020 wyjątkowym, jest to, jak bardzo wzrosły ceny samochodów w krótkim czasie. W ciągu najgorszych 12 miesięcy pandemii na rynku samochodów używanych indeks wzrósł o 45%. Nie było 12-miesięcznego okresu, odkąd BLS zaczął prowadzić rejestry w 1947 r., Kiedy ceny używanych samochodów wzrosły bardziej.

READ  Rozwiązanie problemu autonomicznej jazdy w 2 milionach samochodów zbadane przez NHTSA

Ostatnie trendy cenowe były podobne we wszystkich regionach Stanów Zjednoczonych, chociaż ceny początkowe w niektórych regionach mogą być wyższe niż w innych. Drury powiedział, że preferencje dotyczące droższych samochodów w niektórych regionach napędzają te różnice regionalne.

Powiedział, że na południu istnieje tak duży rynek pickupów i SUV-ów, że dane BLS pokazują, że ceny transakcyjne nowych samochodów wzrosły najbardziej od 1987 roku.

Według Edmunds.com średnia cena dużego pickupa w całym kraju w 2022 roku wynosiła 62 430 USD. Średnia cena pojazdu średniej wielkości wynosiła zaledwie 31 381 USD.

Droga do przystępnych cen samochodów nowych i używanych wciąż jest pełna wybojów.

Gusta konsumentów przesunęły się w kierunku większych, droższych pickupów i SUV-ów. Kupujący nowy samochód ładuj opcje, w porównaniu do bardziej okrojonych modeli dostępnych kilka lat temu. Oba te trendy podnoszą ceny, a także stanowią zachętę dla producentów samochodów do produkcji przejażdżek po wyższej cenie. Rynek samochodów używanych nadal odczuwa spadek liczby wypożyczeń, a firmy wynajmujące samochody konkurują z konsumentami o to samo Ograniczona oferta dotyczy pojazdów w wieku od trzech do pięciu lat.

„Mamy kilka rzeczy, które naprawdę powstrzymują rynek amerykański” – powiedział Drury. „Nie widzę, żeby odeszli w najbliższym czasie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *