Chase Elliott obiecuje kontynuować jazdę na snowboardzie po wypadku

Agencja prasowa2 minuty na przeczytanie

Chase Elliott nie przestał jeździć na snowboardzie ani uczestniczyć w innych zajęciach poza torem, które lubił, nawet po wypadku w Kolorado, w którym najpopularniejszy kierowca NASCAR ze złamaną nogą odpadł na bok.

Elliott powróci w ten weekend na Martinsville Speedway po tym, jak opuścił sześć wyścigów pucharowych ze złamaną lewą kością piszczelową, której doznał 3 marca w wypadku na snowboardzie.

„Nie robiłem nic dzikiego ani szalonego” – powiedział Elliott, doświadczony snowboardzista. „Nie mam wspaniałej historii do opowiedzenia. To była idealna burza, która mogła się wydarzyć w każdej chwili”.

27-latek przeszedł operację w noc wypadku i ujawnił w czwartek, że ma pozostałe śruby w nodze w pobliżu lewego kolana.

Wypadek poddał w wątpliwość niedawne pragnienie właściciela zespołu Ricka Hendricka, aby umożliwić kierowcom udział w zajęciach pozalekcyjnych – coś, czego właściciel zwycięskiej drużyny NASCAR normalnie by zabronił, mimo że zasady Hendricka dotyczą głównie wyścigów poza NASCAR.

NASCAR przyznał Elliottowi, mistrzowi Pucharu 2020, który przez ostatnie trzy lata brał udział w decydującym o tytule finale, zrzeczenie się kwalifikacji do playoffów. Ale na pewno będzie musiał wygrać przynajmniej jeden wyścig, aby przezwyciężyć swoją niepełnosprawność z powodu kontuzji.

Powiedział jednak, że będzie kontynuował swoją działalność poza torem i uważa łyżwiarstwo figurowe za część swojego programu fitness.

„Czuję, że powinieneś cieszyć się życiem i robić miłe rzeczy… uciekać od tego co tydzień” – powiedział Elliott. „W wyścigach wiele się dzieje i myślę, że musisz mieć ten sposób na ucieczkę i dać odpocząć umysłowi.

„Wypadek mógł się zdarzyć podczas potykania się po schodach lub podczas joggingu. Snowboard to coś, co robię od dłuższego czasu. Czuję się komfortowo. To jedna z tych rzeczy, których używałem jako narzędzia treningowego przez lata— nie inaczej niż jazda na rowerze”.

READ  Plotki o NBA: Szefowie podzieleni w związku z potencjałem handlowym Kevina Duranta Warriors

Elliott powiedział, że wiedział „bardzo szybko”, że został poważnie ranny i rozmawiał ze swoim zespołem podczas pobytu na izbie przyjęć. Natychmiast powiedz zespołowi, aby znalazł kierowcę zastępczego.

„Wiedziałem, że moje kolano się wygina. Zdecydowanie wiedziałem, że to nie w porządku i prawdopodobnie będę miał operację” – powiedział Elliott.

Powiedział, że lekarze powiedzieli mu, że integralność kości jest dobra i że nie grozi mu dalsze obrażenia.

Josh Berry, który przejechał pięć z sześciu wyścigów, w których Elliott opuścił Chevroleta nr 9, będzie czuwał na krótkim torze w Wirginii, sprawdzając poziom komfortu Elliotta w samochodzie.

Elliott jest jednorazowym zwycięzcą w Martinsville z 15 startami w karierze.

„Nie jechałbym w ten weekend, gdybym nie czuł, że mogę to zrobić” – powiedział Elliott.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *