Odkryto starożytne formacje owinięte wokół jądra Ziemi

Członkowie społeczności naukowej byli ostatnio zafascynowani strukturą Ziemi pod naszymi stopami i okazuje się, że jest ona znacznie bardziej złożona, niż początkowo myśleli.

Najpierw dowiedzieliśmy się, że pod skorupą ziemską znajduje się ogromny ocean, który zawiera więcej wody niż wszystkie morza na powierzchni.

Teraz opublikowano kolejne badanie, które dogłębnie przygląda się geologii pod półkulą południową.

Nowe badania opublikowane w Postęp naukiznaleźli dowody na to, że całe dno oceanu rzeczywiście rozciąga się wokół rdzenia.

Subskrypcja Do naszego nowego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu od Indy100

Jest to stosunkowo cienka warstwa, która leży na granicy jądra i płaszcza około 1800 mil pod powierzchnią Ziemi. To starożytna formacja, która może zapewnić lepszy wgląd w strukturę planety pod naszymi stopami.

Badaniami kierowała geolog Samantha Hansen z University of Alabama i jej współpracownicy. Obserwowali strukturę za pomocą 15 stacji obserwacyjnych pod lodem Antarktydy, mapując fale z trzęsień ziemi.

iStock

Pozwoliło im to przeanalizować strukturę podpowierzchniową Ziemi, w tym obszary o wyjątkowo niskiej prędkości, w których fale poruszają się znacznie wolniej.

„Badania sejsmiczne, takie jak nasze, zapewniają obrazowanie wewnętrznej struktury naszej planety w najwyższej rozdzielczości i odkrywamy, że ta struktura jest znacznie bardziej złożona niż wcześniej sądzono” – powiedział Hansen.

Analiza [thousands] Dzięki zapisom sejsmicznym z Antarktydy nasza metoda obrazowania w wysokiej rozdzielczości znalazła cienkie anomalie materii w CMB wszędzie, gdzie spojrzeliśmy” – powiedział geofizyk Edward Garnero z Arizona State University.

Grubość materiału waha się od kilku kilometrów do [tens] kilometrów. Sugeruje to, że w rdzeniu widzimy góry, w niektórych miejscach tak wysokie, jak pięciokrotność Mount Everest. „

„Nasze badania dostarczają ważnych powiązań między płytką i głęboką strukturą Ziemi a ogólnymi procesami napędzającymi naszą planetę” – dodał Hansen.

READ  Jak gasić pożary w Palworld

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania u góry strony, aby pomóc podnieść ten artykuł w rankingach indy100.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *