ChatGPT umożliwia użytkownikom przesyłanie plików bezpośrednio z Dysku Google i OneDrive

Notatka od OpenAI sugeruje, że być może nie będziesz już musiał pobierać plików, które masz na Dysku Google lub OneDrive, jeśli chcesz używać ChatGPT do analizy swoich danych. Będziesz mógł dodać te pliki bezpośrednio do swojego chatbota. Ta funkcja, która w ciągu najbliższych kilku tygodni zostanie wdrożona dla płacących użytkowników ChatGPT, uratuje ludzi irytującą koniecznością wcześniejszego pobrania pliku, a następnie przesłania go ponownie do chatbota.

Po uzyskaniu dostępu do tej funkcji użytkownicy ChatGPT Plus, Enterprise i Teams będą musieli jedynie przyznać chatbotowi dostęp do swojego konta Google Drive lub OneDrive. OpenAI – mówi w poście na blogu Integracja oznacza, że ​​ChatGPT może „szybciej” czytać odpowiedniki programów Excel, Word, PowerPoint i Google. Do tej pory ulepszone funkcje analizy danych były dostępne wyłącznie za pośrednictwem GPT-4o, szybszej i ulepszonej wersji GPT-4, która obsługuje płatną wersję chatbota.

OpenAI poprawiło także zdolność ChatGPT do rozumienia zbiorów danych na podstawie instrukcji napisanych w języku naturalnym. Użytkownicy mogą poprosić chatbota o uruchomienie kodów Pythona do analiz, scalanie lub czyszczenie zbiorów danych oraz tworzenie wykresów na podstawie informacji zawartych w plikach.

ChatGPT umożliwiał wcześniej tworzenie wykresów na żądanie, ale teraz chatbot umożliwia użytkownikom interakcję z tworzonymi przez siebie tabelami i wykresami, rozszerzanie widoku tabeli i dostosowywanie wizualizacji danych — na przykład poprzez zmianę kolorów lub zadawanie komórkom dodatkowych pytań . ChatGPT obsługuje obecnie wykresy słupkowe, liniowe, kołowe i punktowe do interaktywnych wizualizacji i utworzy stabilne wersje dla typów wykresów, których jeszcze nie obsługuje.

OpenAI powtarza w poście na blogu, że nie będzie uczyć modeli AI na podstawie danych przesłanych przez użytkowników ChatGPT Enterprise i Teams, a subskrybenci ChatGPT Plus mogą zrezygnować ze szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *