Cher wygrywa proces przeciwko wdowie po Sonnym Bono.

LOS ANGELES, Kalifornia – 02 marca: Cher pojawia się w świątecznym programie NBC „Carol Burnett: 90 Years of Laughter + Love” w Avalon Hollywood & Bardot 2 marca 2023 r. w Los Angeles w Kalifornii.

/Getty Images


Cher wygrała pozew, który złożyła przeciwko wdowie po Sonnym Bono w sprawie tantiem za utwory, które stworzyli, takie jak „I Got You Babe”.

Od czasu złożenia pozwu w 2021 roku zdobywczyni nagrody Grammy piosenkarka jest winna ponad 400 000 dolarów. Złożyła pozew przeciwko Mary Bono, zarzucając jej wstrzymanie tantiem za utwory z katalogu Sonny & Cher. W pozwie stwierdzono, że Cher ma prawo do udziału w przychodach w wysokości 50–50 procent zgodnie z umową, którą ona, jej były mąż i partner muzyczny zawarła w ramach ugody rozwodowej z 1978 roku.

W 1998 roku Bono zginął w wypadku na nartach, a jego udziały przeszły na spadkobierców.

Sonny'ego i Cher
Sierpień 1965: Amerykańscy piosenkarze Cher (Sherlene LaPierre, Cherilyn Sarkeesian) i Sonny Bono (Salvatore Bono) (1935 – 1998) odwiedzili Londyn.

/Getty Images


W sądzie federalnym w Los Angeles sędzia okręgowy USA John Kronstadt oświadczył, że ponad 40-letnia umowa uprawnia Cher do 50 procent tantiem za utwory Sonny & Cher, takie jak „The Beat Goes On” i „I Got You Babe”. Według dokumentów sądowych uzyskanych przez City News Service.

Była para tworzyła i występowała razem jako Sonny & Cher w latach 60. i 70. XX wieku, a następnie występowała w The Sonny & Cher Show od 1971 do 1974.

READ  Premiera drugiego sezonu Severance wreszcie została zaplanowana na 2025 rok i zaprezentowano zwiastun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *