Chińska sonda Chang’e 6 Moon ma na pokładzie tajemniczego gościa

Chińska misja sondy księżycowej Chang’e 6 zmierza na niewidoczną stronę Księżyca, a do boku lądownika prawdopodobnie przymocowany jest mały łazik. Można ją było zobaczyć na nowych zdjęciach Wydane przez Chińską Akademię Technologii Kosmicznej (CAST).

Chińska Narodowa Administracja Kosmiczna ogłosiła dzisiaj, że wystrzelona w zeszłym tygodniu sonda dotarła w przestrzeń kosmiczną Pomyślnie wszedł na orbitę księżycowąTo duży krok w stronę lądowania statku kosmicznego na początku przyszłego miesiąca.

Ale jako stronie internetowej Space.com Raporty, ludzie mają Zauważyłem Zdjęcia opublikowane przez CAST przedstawiają tajemniczy mały łazik, który wydaje się za mały na misję dalekiego zasięgu. Instytut Ceramiki w Szanghaju Poradnik Na ich stronie internetowej może znajdować się spektrometr do obrazowania w podczerwieni, którego można używać również do wykrywania wody w glebie i skałach Wyjaśniono wcześniej Wiadomości kosmiczne.

Chiny niewiele ujawniły na temat celów Chang’e 6. Wiadomo, gdzie wyląduje, a celem jest powrót próbek na Ziemię, podobnie jak w przypadku pobierania pobliskich próbek przez Chiny podczas misji Chang’e 5 w 2020 r. przewozi także ładunki z Francji, Szwecji i Włoch Pakistańska CubeSat.

To nie pierwszy raz, kiedy Chiny wysyłają w przestrzeń kosmiczną urządzenie-niespodziankę. Podczas chińskiej misji Tianwen-1 na Marsa w 2021 r. cień CNSA zestrzelił kamerę, która zarejestrowała selfie łazika Zhurong.

READ  Odkrywanie początków życia – Naukowcy odkryli „kluczowe cząsteczki organiczne” w starożytnych kominach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *