Chiny testują chowanie żagla w celu usunięcia kosmicznych śmieci

Ten przypominający latawiec żagiel kosmiczny pomoże w ciągu dwóch lat zdemontować element rakiety.

Ten przypominający latawiec żagiel kosmiczny pomoże w ciągu dwóch lat zdemontować element rakiety.
obrazek: Szanghajska Akademia Technologii Lotów Kosmicznych

miinżynierowie w Chinach Udało im się rozmieścić ultracienki żagiel przymocowany do części rakiety, aby przyspieszyć jej zejście z niskiej orbity okołoziemskiej i zmniejszyć ilość kosmiczne śmieci Unosząc się bez celu nad naszą planetą.

Żagiel o powierzchni 269 stóp kwadratowych (25 metrów kwadratowych) został wypuszczony po wystrzeleniu z rakiety Long March 2D 24 czerwca. Chociaż misja nie została ogłoszona z wyprzedzeniem, Szanghajska Akademia Technologii Statków Kosmicznych (SAST) ogłosić Kilka dni później żagiel holowniczy został pomyślnie wdrożony, aby pomóc w spuszczeniu z orbity komponentu rakiety, który: To się nie stanie przez następne dwa lata.

Po podniesieniu, w kształcie latawca pióro Zwiększa Opór powietrza, który działa przeciwko obiekt powiązany, Stąd przyspieszenie rozpad orbitalny. komponent pocisku Wtedy znacznie wcześniej spotka go swój los, gdy ześlizgnie się z orbity i spłonie w ziemskiej atmosferze w drodze w dół. Jest taka możliwość trochę-rozwiązanie kosztowe dla Coraz większy problem kosmicznych śmieci.

Niedawno wypuszczony żagiel holowniczy jest wykonany z ultracienkiego materiału, około jednej dziesiątej średnicy ludzkiego włosa. Komponent, do którego jest obecnie przymocowany, konwerter ładunku górnego stopnia rakiety, waży około 661 funtów (300 kilogramów) i krąży wokół Ziemi na wysokości około 305 mil (491 kilometrów), według SAST. Oczekuje się, że rakieta spadnie na niższe wysokości ze zwiększonym tarciem z powodu żagla i powróci do ziemskiej atmosfery za około dwa lata.

Chiny były trochę lekkomyślne Niedawno Podczas wyjmowania pocisków z bitew. W kwietniu szczątki prawdopodobnie spowodowane przez chiński pocisk rozsypały się po jego powrocie Upadły w zachodniej wiosce w Indiach. Podobnie w maju 2021 r. a Chiński pocisk Long March 5B wylądował na Oceanie Indyjskim Po wykonaniu niekontrolowanego ponownego wejścia Atmosfera ziemska. Rok wcześniej w maju 2020 roku pojawiła się kolejna rakieta Long March 5B wywołuje Kawałki gruzu spadły na dwie wioski na Wybrzeżu Kości Słoniowej, uszkadzając domy.

Żagiel hamujący pomoże usunąć pocisk z orbity Ziemi wcześniej niż zrobiłby to sam, ale nie jest jasne, czy Chiny określą, gdzie spadną części pocisku, aby uniknąć zaludnionych obszarów.

Mamy nadzieję, że nowa technologia pomoże w oczyszczeniu niechcianej przestrzeni. Globalna sieć monitorowania przestrzeni kosmicznej Departamentu Obrony śledzi obecnie ponad 27 000 fragmentów szczątków orbitalnych i wiele mniejszych fragmentów w środowisku zbliżonym do Ziemi. według do NASA. W idealnym przypadku, w miarę jak kraje nadal rozszerzają swoje programy kosmiczne, znajdą one również sposób na nie tylko szybsze, ale i mniej szkodliwe wyniesienie swoich statków kosmicznych z orbity.

jeszcze: Najfajniejsze zdjęcia zrobione przez sondę New Horizons NASA.

READ  Specjalna misja lądowania na Marsie ma na celu pokonanie SpaceX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *