Derek Jeter o cracku Alexa Rodrigueza w ESPN doc: „Nie prawdziwy przyjaciel”

Derek Jeter zdał sobie sprawę, że Alex Rodriguez nie był „prawdziwym przyjacielem” po niesławnym wywiadzie tego ostatniego z Esquire w 2001 roku.

Tak twierdzi sam Jeter, który opowiedział o incydencie w „Kapitan”, siedmioczęściowym serialu dokumentalnym, który zadebiutował na ESPN 18 lipca po Home Run Derby.

Dawno, dawno temu Jeter i A. Rudd zostali kolegami z drużyny, ale ich spleciona saga zaczęła się lata temu.

Star Shortstops Urodzeni przez około rok, Jeter i A-Rod nawiązali przyjaźń, która była stale opisywana zarówno w prasie, jak i podczas meczów, ilekroć Yankees grali dla Mariners w połowie lat 90-tych.

Bromacja była tak głęboka, że ​​spali w swoich domach, kiedy ich drużyny grały ze sobą. Tak było do niesławnego momentu w 2000 roku, kiedy ich drużyny walczyły o ławkę, a uczciwość Jetera i A Roda pośród złomu wystarczyła, by zaognić ognistego kolegę Jetera, Chada Curtisa.

W końcu pojawił się Tajur, gdy Jeter stał się ogromną gwiazdą, gdy Yankees czterokrotnie zdobywali mistrzostwo świata w ciągu pięciu lat. Potem był A-Rod, którego błyskotliwe statystyki skłoniły go do podpisania 10-letniego kontraktu o wartości 252 milionów dolarów od Texas Rangers, który był wówczas zdumiewającym rekordowym kontraktem.

Alex Rodriguez i Derek Jeter w 2001 roku.
AP

Ciągle gadało się porównując i zaprzeczając wzajemnym osiągnięciom, co stało się czymś w rodzaju sporu między wiarą a rozumem, ponieważ jawni wierzący w aktywa niematerialne wybraliby Jetera, a statystycy religijni byli pewni, że A-Rod jest znacznie lepszy.

Potem przyszła opowieść o Esquire.

„Udało nam się przekonać magazyn Esquire, że to będzie dobra historia” – powiedział autor Scott Raab w filmie dokumentalnym. „Mieliśmy okazję nie tylko napisać o graczu, ale także o agencie Scotta Borrasa, który przez wielu był uważany za diabła”.

Wywiad miał miejsce przez dwie godziny podczas meczu Heat w Miami. Soki konkurencyjnego rapu płynęły, gdy zauważył pisarza z konkurencyjnego magazynu GQ również w mieście, który napisał historię A-Rod. Raper poszedł na wywiad, próbując dowiedzieć się więcej o A-Rodzie; Powiedział, że nie wszedł w to, oczekując, że gwiazda powie „coś, co zdenerwuje Dereka Jetera”.

READ  Harry, Meghan dowiedziała się, że „nie jest zaproszony” na przyjęcie z prasy

„Wpadłem na faceta i powiedziałem, że cię zniszczę. Czy rywalizujemy o tę samą historię? Nawet się nie przejmuję” – wspomina Rapp.

Taśma z wywiadem przetrwała do dziś, ukazując kontekst rapowego pytania A-Roda o przyjaźń/rywalizację między dwoma krótkimi stacjami.

„Nie, w ogóle nie ma rywalizacji. Nawet nie mam na myśli rywalizacji? Na przykład mamy takie braterstwo, że na pewno nie ma tam rywalizacji. A to dziwne, bo nawet z moim bratem [we] – Trochę konkurencji – powiedział Rodriguez. „Ale z Derekiem jestem jego największym fanem i myślę, że jest na odwrót”.

Wtedy Rap zapytał A-Roda, co myśli o Jeterze.

Jankesi
Derek Jeter i Alex Rodriguez
Bill Gastron

„Jest dyskretny i spokojny. Jeter jest obdarzony mnóstwem talentu wokół siebie. Więc nigdy nie musi prowadzić. no wiesz, trafienie na drugie miejsce to zupełnie inna sprawa. O zajęciu trzeciego lub czwartego miejsca w składzie, bo jedziesz do Nowego Jorku, żeby spróbować powstrzymać Berniego [Williams] A [Paul] O’Neilla i tak dalej. Nigdy nie mówisz: „Nie pozwól Derekowi cię uderzyć”. To nie twoja sprawa”.

Rapp od razu wiedział, że ma swoją amunicję, aby zburzyć znaczenie profilu GQ.

„W szczególności wiedziałem, kiedy przepisywałem te taśmy, że te cytaty były złotem” – wspomina.

Ponad dwie dekady później Jeter nadal nie wydaje się całkowicie wstrząsnąć oświadczeniami.

„Te komentarze niepokoiły mnie, ponieważ, jak powiedziałem, jestem bardzo lojalny” – powiedział Jeter. „Jako przyjaciel jestem lojalny. Po prostu patrzyłem na to, jakbym tego nie robił. A potem to były media. Ciągły młotek w gwóźdź. sfrustrowany. Po prostu ciągły hałas.

Jeter
Derek Jeter i Alex Rodriguez bawią się na wiosennym treningu Yankees.
Charles Wenselberg/New York Post

„Kiedy to wyszło, źle się z tym czułem” – powiedział A-Rod. „Widziałem, jak to się dzieje. Sposób, w jaki zostało napisane, powiedziałem dokładnie to, co powiedziałem. To był komentarz, za którym dziś stoję. To było kompletne tsunami. Byli jednym z najlepszych zespołów w historii. Nie muszę skupiać się na jednym zawodniku, tak to zostało napisane. Tylko, że jest to całkowicie sprawiedliwe. Swoją drogą, to samo można powiedzieć o mojej drużynie z żeglarzami. Mieliśmy Kena Griffeya Jr. i Edgara Martineza i Jaya Boehnera. Gdyby ktoś tak o mnie powiedział, powiedziałbym: „Nie, s-t. Zdecydowanie. Lepiej nie martw się tylko o mnie.

READ  Najnowszy zwiastun „Harry'ego i Meghan” sprawia, że ​​plotki o romansie księcia Williama Rose Hanbury powracają

Jednak Rodriguez przeprosił wówczas Jetera.

Jeter był skłonny to zaakceptować – z wyjątkiem tego, że A-Rod przeprowadził podobny wywiad z Danem Patrickiem, w którym prezenter radiowy powiedział Jeterowi coś poruszającego: „Nie ma ani jednej rzeczy, którą robi lepiej ode mnie”.

Jeter uważał, że A-Rod „bagatelizuje” go, aby uzasadnić jego popularny kontrakt.

„Moim zdaniem dostał kontrakt, więc próbujesz umniejszać to, co robię, może uzasadnić, dlaczego otrzymałeś zapłatę. Kiedy mówisz o statystykach, nigdy nie możesz porównać mnie ze statystykami Alexa. ślepy. Rozumiem. Ale wygraliśmy! Możesz mówić, co chcesz. – O mnie jako o graczu – powiedział Jeter.

Ale potem sprowadza się do zaufania i lojalności. To właśnie czuje mężczyzna. Czułem, że nie jest prawdziwym przyjacielem. Ponieważ nie zrobiłbym tego z przyjacielem”.

Jankesi
Alex Rodriguez i Derek Jeter.
UPI

Jeter wyjaśnił, że otrzymał radę od swojego ojca, który dorastał mając wielu znajomych, ale jego wewnętrzny krąg przyjaźni był bardzo wąski. Dlatego Jeter doszedł do wniosku, że nie miałby problemu z wykluczeniem ludzi ze swojego życia, gdyby czuł się naprawdę skrzywdzony.

Rapp twierdził, że przefaksował Jeterowi z Spring Training Yankees, starając się wszystko wyjaśnić, i wyjaśnił, że Rodriguez również mówił o nim wspaniałe rzeczy, gdy siedzieli, ale Jeter nie pamięta, żeby to otrzymał. W każdym razie nie miał przekonania, że ​​faks zrobi wszystko, aby naprawić szkody.

Ze swojej strony A-Rod zdał sobie sprawę, że to koniec ich koleżeństwa, i przeprowadził psychoanalizę, dlaczego w tamtym czasie się mylił.

„Od tego momentu”, powiedział, „już nigdy nie było tak samo”. „Myślę, że to naprawdę jest [my] Nie rozumiem, jak wszystko działa. Pod wieloma względami mój tata odchodził, gdy miałam 10 lat, a brak nauki w domu – ciężkie ciosy, twarda miłość – prowadził do niepewności i pewnych problemów z samooceną. Kiedy dorosłam, zdałam sobie sprawę, że wszystko, co musisz zrobić, to być sobą”.

READ  Ariana Madix o powrocie do 11. sezonu „Vanderpump Rules” po „Scandoval” — ostateczny termin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *