Chiny twierdzą, że „trudno jest prowadzić” dyskusje na temat wojny między Rosją a Ukrainą, powołując się na problemy z ustaleniami

PEKIN (AP) – Chiny stwierdziły w piątek, że „trudno będzie spełnić” wezwania do dyskusji na ten temat Wojna rosyjsko-ukraińskaWskazywanie na problemy z ustaleniami, które wydają się wskazywać na zdecydowanie prorosyjskie stanowisko Pekinu.

„Wydaje się, że trudno spełnić nadzieje Chin związane ze spotkaniem” – powiedział rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Mao Ning.

„Nadal istnieje wyraźna rozbieżność pomiędzy ustaleniami dotyczącymi spotkań a żądaniami strony chińskiej, a także ogólnymi oczekiwaniami społeczności międzynarodowej” – powiedział Mao.

Mao nie podał szczegółów, ale stwierdził, że Chiny „przekazały odpowiednie strony nasze przemyślenia i obawy”. Będzie pozostawał w kontakcie ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Chiny deklarują neutralność w konflikcie, choć ostatnio zdecydowanie wspierają Rosję Gościć prezydenta Władimira Putina Z wizytą państwową.

W opublikowanym w środę wywiadzie dla oficjalnej chińskiej agencji prasowej Xinhua Putin pochwalił jego wysiłki Stosunki z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem„Prezydent Xi utrzymuje pełen szacunku, przyjazny, otwarty i biznesowy styl komunikacji” – powiedział.

„Każde nasze spotkanie to nie tylko dialog starych przyjaciół… ale także owocna wymiana poglądów w najważniejszych kwestiach agendy dwustronnej i międzynarodowej” – powiedział Putin.

Putin pochwalił w dużej mierze odrzucony przez Pekin plan pokojowy dla Ukrainy, który nie wymaga od Moskwy zwrotu zajętych terytoriów, mówiąc: „Pochwalamy podejście Chin do rozwiązania kryzysu na Ukrainie”.

To była Szwajcaria Sugeruj rozmowy Przez najbliższe dni w nadziei na zakończenie wojny, którą wywołała zakrojona na szeroką skalę inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku, na co Moskwa się jednak nie zgodziła.

___

Ta historia została poprawiona, aby usunąć wzmiankę o tym, że Ukraina nie wspiera rozmów. Ukraina ich wspiera.

___

Śledź relację AP z wojny https://apnews.com/hub/russia-ukraina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *