Christine Lee: Kobieta, która wstąpiła do Komunistycznej Partii Chin „chce pośrednio ingerować w politykę Wielkiej Brytanii”, według brytyjskiego MI5.

MI5 ostrzega, że ​​Christine Qing Lee „działała w zmowie” z Grupą Roboczą Zjednoczonego Frontu Komunistycznej Partii Chin (KPCh) (UFWD) i została „skazana za angażowanie się w polityczną ingerencję w Wielkiej Brytanii”. ”

„Ostrzeżenie o przerwaniu” MI5 otrzymane przez CNN w czwartek mówi: „Uznajemy, że UFWD stara się potajemnie ingerować w politykę Wielkiej Brytanii, nawiązując kontakty z uznanymi i zainteresowanymi parlamentarzystami z całego spektrum politycznego”.

W ostrzeżeniu dodano, że Lee ułatwia „datki finansowe na rzecz partii politycznych, członków parlamentu, zainteresowanych parlamentarzystów i osób ubiegających się o urząd polityczny w Wielkiej Brytanii, w tym przekazywanie darowizn na rzecz organizacji politycznych w imieniu cudzoziemców”.

Rejestr spółek w Wielkiej Brytanii wymienia Lee jako obywatela brytyjskiego.

Podczas gdy Lee nazwał swoje działania w Wielkiej Brytanii „reprezentowaniem brytyjskiej społeczności chińskiej i wzmacnianiem różnorodności”, MI5 powiedział, że działania te były „przeprowadzane w tajnej koordynacji z UFWD, przy pomocy finansowej cudzoziemców w Chinach i Hongkongu”. Kong. „

CNN skontaktowało się z Lee w celu uzyskania komentarza, ale nie odpowiedziało.

Kiedy w czwartek poszedłem do biur CNN Lee, były one puste i od jakiegoś czasu nienaruszone. Notatka na drzwiach mówi, że biuro było zamknięte z powodu infekcji. Nikt nie odpowiadał na drzwi lub numer telefonu umieszczony na drzwiach i e-mail na ogłoszony adres urzędu.

Biura Christine Lee and Co w Londynie.

Ian Duncan Smith, wysoki rangą brytyjski ustawodawca i były przywódca rządzącej Partii Konserwatywnej, ostrzegł w czwartek w parlamencie, że MI5 ostrzegła przewodniczącą Izby Reprezentantów Lindsay Hoyle, że „agenci chińskiego rządu” aktywnie pracują nad „doprowadzeniem tego do upadku”. „Procesy Parlamentu.

Duncan Smith powiedział: „To bardzo niepokojąca sprawa.

Lee powiedział, że MI5 „jest szeroko powiązana z osobami z całego spektrum politycznego Wielkiej Brytanii, w tym z obecnie rozwiązanymi Wielopartyjnymi Chińczykami z parlamentu brytyjskiego w grupie brytyjskiej, i mogą chcieć ustanowić więcej APPG w programie KPCh”.

CNN skontaktowało się z chińską ambasadą w Londynie w celu uzyskania komentarza.

READ  Ustawodawcy z Alabamy ścigają się, aby chronić dostawców IVF

Duncan Smith, w świetle incydentu, wezwał parlament do rozważenia wzmocnienia bezpieczeństwa i deportacji chińskiego agenta. Duncan Smith powiedział, że słyszał, iż osoba ta nie zostanie deportowana, i zapytał, dlaczego nie zostaną podjęte żadne dalsze działania przeciwko „agentowi obcej dyktatorskiej i nikczemnej siły”.

Duncan Smith jest zaciekłym krytykiem chińskiego rządu. On Dozwolone przez Pekin w zeszłym roku Zabroniono mu wjazdu do kraju za uwagi na temat traktowania ujgurskich muzułmanów w Sinciangu. Chińskim firmom i obywatelom nie wolno prowadzić z nim interesów.

„To zdecydowanie za mało” – powiedział w czwartek Duncan Smith.

MI5 powiedział, że każdy, z kim skontaktuje się Lee, powinien „zwrócić uwagę na jego relacje z chińskim rządem i rozwijać agendę KPCh w polityce Wielkiej Brytanii” i skontaktować się z dyrektorem ds. bezpieczeństwa parlamentarnego, jeśli znajdzie „istotny lub podejrzany kontakt”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *