Co by się stało, gdyby Stany Zjednoczone wprowadziły na Ukrainie strefę zakazu lotów?

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Przywódcy Stanów Zjednoczonych i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) zaapelowali o nałożenie strefy zakazu lotów na jego kraj, który kontynuuje wojnę z Rosją, wywołując debatę na temat konsekwencji takiego posunięcia.

„Gdyby istniała strefa zakazu lotów i musielibyśmy ją egzekwować, oznaczałoby to, że samoloty amerykańskie latałyby w parze z samolotami rosyjskimi. I ryzykujesz, że amerykańskie samoloty zestrzelą Rosjan lub odwrotnie. ” Nadawca wiadomości i były szef moskiewskiej stacji CIA, powiedział Fox News Digital.

Strefa zakazu lotów zabrania samolotów z określonego obszaru i czasami jest stosowana nad budynkami rządowymi ze względów bezpieczeństwa. Strefy te zostały również nałożone w czasie konfliktu, aby zapobiec atakowaniu obszaru przez samoloty wojskowe.

Rosja atakuje Ukrainę: aktualizacje na żywo

Hoffman powiedział Fox News Digital, że w czasach zimnej wojny strategia USA nie narzucała „żadnego bezpośredniego kinetycznego zaangażowania ze Związkiem Radzieckim ani z Rosją”.

„Oznacza to, że nasi żołnierze nie podnoszą broni palnej, by strzelać w twarz i vice versa” – powiedział.

Zamiast tego Stany Zjednoczone toczyły wojny zastępcze z Rosją od końca II wojny światowej, w tym: Obecnie na Ukrainie. Ale strefa zakazu lotów mogłaby to zmienić i doprowadzić amerykańskich żołnierzy do bezpośredniego konfliktu z Rosjanami.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski organizuje 25 lutego 2022 r. w Kijowie konferencję prasową na temat rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie.
(Prezydencja Ukrainy/Hiba/Anadolu Agency za pośrednictwem Getty Images)

Zełenski kontrakt a Zoom call z ponad 280 amerykańskimi ustawodawcami W sobotę wezwał do „pilnej” pomocy wojskowej i pomocy humanitarnej, w tym „kontroli nieba”, by walczyć z Rosją. Nazywany również NATO i Prezydent Biden W zeszłym tygodniu nałożył strefę zakazu lotów na „ważne części” kraju.

„Powtarzamy codziennie: zamknij niebo nad Ukrainą!”, powiedział Zełenski w filmie opublikowanym w niedzielę na Twitterze z angielskimi napisami.

READ  Rosyjskie rakiety uderzają w Ukrainę, mówi Kijów

Ale jego prośby uderzyły w ceglany mur.

NATO i Biały Dom zaprzeczyły narzuceniu strefy zakazu lotów, podczas gdy niektórzy przywódcy USA opisali taki ruch jako mający tragiczne konsekwencje.

„Jedynym sposobem wyegzekwowania strefy zakazu lotów jest wysłanie myśliwców NATO w ukraińską przestrzeń powietrzną, a następnie wyegzekwowanie tej strefy przez zestrzelenie rosyjskich samolotów” – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. „Rozumiemy desperację, ale wierzymy również, że gdybyśmy to zrobili, skończylibyśmy na czymś, co mogłoby zakończyć się totalną wojną w Europie”.

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg przemawia podczas konferencji medialnej po posiedzeniu Komitetu NATO-Ukraina w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli, wtorek, 22 lutego 2022 r.

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg przemawia podczas konferencji medialnej po posiedzeniu Komitetu NATO-Ukraina w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli, wtorek, 22 lutego 2022 r.
(AP Photo/Olivier Matthys)

Strefa zakazu lotów grozi bezpośrednim konfliktem zbrojnym z Rosją. Mogłoby to potencjalnie przerodzić się w III wojnę światową, stawiając narody z energią jądrową, takie jak Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania, przeciwko ich kolegom. Rosja nuklearna.

Niedawny sondaż Reuters/Ipsos wykazał, że 74% Amerykanów z całego spektrum politycznego popiera strefę zakazu lotów. Jednak niektórzy przywódcy USA twierdzą, że sprawa jest znacznie bardziej złożona niż po prostu zakaz lotów nad Ukrainą.

Jeśli ludzie zrozumieją, co to znaczyOznacza to III wojnę światową. „Oznacza to początek III wojny światowej”, powiedział republikański senator z Florydy Marco Rubio w sobotę w programie ABC This Week. „Nie ma reguły, którą można przejść i wszyscy muszą jej przestrzegać. To chęć zestrzelenia samolotów Federacji Rosyjskiej, która była w zasadzie początkiem III wojny światowej”.

Demokraci również zaalarmowali o narzuceniu strefy zakazu lotów, w tym senator z Connecticut Chris Murphy.

„Myślę, że musimy jasno powiedzieć, że nie pójdziemy na wojnę z Rosją, to będzie początek III wojny światowej, która wciągnie całą Europę w znacznie szerszą wojnę” – powiedział Murphy.Fox News niedziela.

READ  Amerykański okręt wojenny przybywa do Sztokholmu, aby przeprowadzić ćwiczenia wojskowe i ostrzec

Zełenski odniósł się do tych obaw w poniedziałek i powiedział, że rosyjskie samoloty bombardujące jego kraj, w tym szkoły, „trzeba zestrzelić”, aby „ratować życie”.

Powiedział ABC News: „Jestem pewien, że odważni amerykańscy żołnierze, którzy ją zastrzelili, wiedzieli, że zwraca się w stronę studentów – jestem pewien, że nie mieli co do tego wątpliwości”.

Humanitarna strefa zakazu lotów nad Ukrainą zaproponowana przez byłego Naczelnego Dowódcę Sił Sojuszniczych NATO

Niektórzy ustawodawcy w USA, jako demokratyczny senator Joe Manchin, Wskazał jednak, że opcja strefy zakazu lotów musi pozostać na stole, podczas gdy emerytowany dowódca sił powietrznych USA generał Philip Breedlove powiedział, że humanitarna strefa zakazu lotów może umożliwić wjazd pociągów z pomocą humanitarną do kraju i dla ranny do opieki.

Hoffman powiedział Fox News Digital, że rozumie, dlaczego Zełenski wzywa do strefy zakazu lotów, ponieważ uruchamia dzwonki alarmowe, które ukraiński przywódca mówi „pomóż mi, bo umrę”.

Zamiast tego, powiedział Hoffman, Stany Zjednoczone mogłyby udzielić pomocy w postaci wstrzymania importu rosyjskiej ropy i gazu oraz nabycia ukraińskich systemów obrony powietrznej i pocisków przeciwpancernych.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego, aw wielu głównych portach i miastach nadal wybuchały bitwy. Zełenski zwrócił się w piątek do europejskich przywódców i powiedział, że gdyby Ukraina zwyciężyła, „byłoby to zwycięstwo całego demokratycznego świata”.

„Jeśli upadniemy, upadnie, więc proszę się nie zamykać, nie przymykaj na to oka” – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *