COVID-19 jest związany z „znaczącym, szkodliwym” wpływem na mózg, jak wykazały badania w Wielkiej Brytanii

Polecaj skany i testy poznawcze zebrane od setek Korona wirus Infekcja jest powiązana z „znaczną, szkodliwą” zmianą w mózgu, wynika z badania opublikowanego w poniedziałek przez naukowców z Wielkiej Brytanii.

Arkusz, opublikowany w Magazyn przyrodniczyRysuje dane w Biobank w Wielkiej Brytanii Od 401 osób w wieku od 51 do 81 lat, które cierpiały na chorobę Govt-19 do kwietnia 2021 r.

Naukowcy przeanalizowali dane ze skanów mózgu i testów zebranych od uczestników przed zachorowaniem, a następnie z drugiej rundy przeprowadzonej, średnio około pięciu miesięcy po pozytywnym wyniku testu.

Dane porównano z wynikami 384 identycznych osób, które nie były chore, a także z wynikami kilku osób z zapaleniem płuc i gorączką.

„Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą jest to pierwsze długie badanie obrazowe SARS-CoV-2, w którym uczestnicy byli początkowo skanowani, zanim ktokolwiek został zainfekowany” – napisali autorzy badania.

Zmierzyć Wpływ choroby Jeśli chodzi o zdolność ludzi do wykonywania zadań poznawczych, naukowcy przyjrzeli się danym z eksperymentów „wytyczania szlaków”, w których ludzie spędzają czas na rysowaniu linii między określonymi cyframi lub literami. Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na COVID-19, potrzebowały „znacznie więcej czasu”, aby ukończyć testy, z wyjątkiem tych, którzy uciekli z przypadku na tyle ciężkiego, że zostali przyjęci do szpitala.

Oceniając sam mózg za pomocą serii skanów MRI, naukowcy znaleźli dowody na średni spadek ogólnego poziomu mózgu po COVID. Skany wykazały oznaki uszkodzenia tkanek w obszarach mózgu związanych z zapachem oraz szarawą redukcję w obszarach związanych z zapachem i pamięcią.

„To istotne. A to, co mówi, to to, że bilans zebranych przez nas informacji wskazuje, że rząd jest chorobą, która może rozwinąć uporczywe objawy” – powiedział były komisarz FDA, dr. Scott Facelip powiedział „Face the Nation”. Ostatni rokWyniki badania przeprowadzonego przez brytyjski Biobank zostały po raz pierwszy opublikowane jako szeroko rozpowszechnione Wydrukować.

READ  Konserwatywna większość w Sądzie Najwyższym jest sceptyczna wobec programu szczepień Bidena

„To nie jest łagodna choroba. To coś, czego chcesz uniknąć” – dodał Godlip.

Badanie „długiej cov” w mózgu

Naukowcy na całym świecie zintensyfikowali swoje wysiłki Przeczytaj długoterminowe objawy Od covit-19 w mózgu – część serii etapów zwanych „długim covit” lub „Ciężkie skutki COVID-19„Wyzdrowienie z „ostrej” fazy infekcji może zająć ludziom miesiące.

Ostatni rok, Badanie Opublikowane przez Centers for Disease Control and Prevention, dwie trzecie pozytywnie przebadanych Amerykanów zostało zarażonych i zgłosiło co najmniej jeden przewlekły objaw przez ponad cztery miesiące – 55,5% z „upośledzeniem funkcji poznawczych”, takim jak trudności z koncentracją lub utrata pamięci. .

Finansowany przez COVID-19 Relief Bill uchwalony przez Kongres w 2020 roku, National Institutes of Health Ostatni rok Podjęto wysiłek 1,15 miliarda dolarów, aby zbadać długoterminowe objawy COVID-19 w całym kraju Próba odzyskania. Inicjatywa federalna obejmuje kilka badań badających przyczyny i skutki przewlekłych objawów COVID-19, które, jak mają urzędnicy, mogą otworzyć drzwi do dalszych pytań dotyczących wpływu infekcji mózgu.

„Pytanie brzmi, czy widzisz fundamentalne zmiany w przyczepach związanych z utratą węchu? Czy postrzegasz to jako jedną z nich. A może widzisz ranę wywołaną wirusem? – powiedział Walter Koroshets.

RECOVER obejmuje badania zwłok, które badają mózgi osób z przewlekłym COVID po śmierci z innych przyczyn, takich jak rak lub zawał serca.

„MRI w zasadzie wychwytuje wodę. Więc nie mówi ci, co dzieje się na poziomie komórki ani na poziomie połączenia. Ale możesz to uzyskać, patrząc na tkankę mózgową pod mikroskopem i używając zaawansowanych technik do jej zbadania”. powiedział Koroszec.

Długoterminowe powikłania mogą być związane z częściami wirusa, które wciąż zalegają w organizmie, spekuluje Goroshets lub mogą być wynikiem odpowiedzi immunologicznych początkowo wywołanych przez infekcję, która jest szkodliwa dla organizmu. Poza testowaniem leków, które mają na celu zmniejszenie objawów, ważne jest, aby zminimalizować przyczyny, które pomagają naukowcom opracowywać nowe terapie.

READ  Ryan Kelly: FBI aresztowało republikańskiego kandydata na gubernatora stanu Michigan pod zarzutem udziału w zamieszkach z 6 stycznia.

„Gdy lepiej rozumiemy biologię, mamy nadzieję, że spróbujemy znormalizować organizm, usunąć wirusa, wyleczyć reakcję autoimmunologiczną i przywrócić układ odpornościowy. Do tego czasu będą działać” – powiedział Goroshets.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *