Samolot Southwest przeleciał 525 stóp nad Oklahoma City, wywołując ostrzeżenie o wysokości

Daniel Slim/AFP/Getty Images/File

Na tym zdjęciu z pliku z 2022 r. samolot linii Southwest Airlines zbliża się do pasa startowego na lotnisku krajowym im. Ronalda Reagana w Waszyngtonie w Arlington w Wirginii.CNN

Federalna Administracja Lotnicza prowadzi dochodzenie po tym, jak w środę samolot Southwest Airlines spadł zaledwie 150 metrów nad ziemią podczas zbliżania się do światowego lotniska Will Rogers w Oklahoma City.

Samolot Southwest Flight 4069 znajdował się około 15 km od lotniska nad Jukonem w Oklahomie, kiedy zniżył się na małej wysokości tuż po północy w środę, jak wynika z informacji śledzenia lotu z FlightRadar24.

„Alarm niskiej wysokości Southwest 4069” – słychać komunikat kontrolera w dzienniku kontroli ruchu lotniczego LiveATC.net. – Czy wszystko w porządku tam na zewnątrz?

Reakcja pilotów była niesłyszalna.

Jak wynika z wyświetlacza danych, po przerwaniu lądowania Boeing 737-800 na krótko wzniósł się, a następnie wykonał manewr, aby pomyślnie wylądować w Oklahoma City.

W oświadczeniu dla CNN FAA oświadczyła, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu, dodając: „Po włączeniu automatycznego ostrzeżenia kontroler ruchu lotniczego zaalarmował załogę lotu 4069 Southwest Airlines, że samolot zniżył się na wysokość dziewięciu mil. Lotnisko Rogers World w Oklahoma City.

Linie lotnicze twierdzą, że od czasu incydentu kontaktowały się z FAA.

„Dla Southwest nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników” – stwierdziła linia lotnicza w oświadczeniu. „Southwest utrzymuje solidny system zarządzania bezpieczeństwem i pozostaje w kontakcie z Federalną Administracją Lotniczą, aby zrozumieć i zaradzić wszelkim nieprawidłowościom w podejściu samolotu do lotniska”.

To drugi przypadek w ostatnim czasie, podczas którego samolot Southwest uniósł się w powietrze. W kwietniu załoga Southwest Flight 2786 Zatrzymano podejście do lotniska Lihue Na wyspie Kauai zamiast się wspinać, zszedł 400 stóp do Pacyfiku.

READ  McCarthy i Biden planują ponowne spotkanie, ale nie osiągnięto porozumienia w sprawie limitu zadłużenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *