CEO Trumpa Alan Weiselberg przyznaje się do oszustwa podatkowego

Komentarz

NOWY JORK — Wieloletni urzędnik prezydenta Donalda Trumpa zajmujący się finansami, Alan Weiselberg, przyznał się w czwartek do winy za ponad tuzin oszustw podatkowych i wielkiej kradzieży.

Weiselberg i organizacja Trump zostali oskarżeni Ostatni rok Oskarżył władze w Nowym Jorku o ukrywanie części rekompensat finansowych w ramach wieloletniego programu mającego na celu uniknięcie płacenia podatków. Sprawa jest częścią prawnej katastrofy otaczającej Trumpa i jego najbliższych sojuszników, a lokalni, stanowi i federalni urzędnicy badają wszystko, od opuszczenia urzędu przez firmy nazwane jego imieniem po obsługę tajnych dokumentów rządowych.

Stając w sądzie na Manhattanie, 75-letni Weiselberg przyznał się do swojej roli w schemacie nakreślonym przez prokuratorów – i zgodził się zeznawać, jeśli zostanie wezwany do toczącego się procesu dla firmy. W ramach jego ugody Weiselberg, bliski i zaufany sojusznik Trumpa od dziesięcioleci, będzie odsiedział pięć miesięcy w więzieniu, a następnie pięć lat w zawieszeniu.

Alan Weiselberg, dyrektor finansowy firmy byłego prezydenta Donalda Trumpa, stanął w obliczu ponad dziesięciu zarzutów o przestępstwo w sądzie w Nowym Jorku 18 sierpnia. (Wideo: AP)

Weiselberg mówił bardzo mało podczas procesu. Odpowiedział „tak”, aby potwierdzić swoje działania i winę za każdym razem. Jednak jego przyszłe zeznania mogą okazać się szkodliwe dla firmy nazwanej na cześć byłego prezesa, która według prokuratorów prowadziła „masowy i zuchwały program nielegalnych płatności”.

Stan głównych śledztw dotyczących Donalda Trumpa

Według biura prokuratora okręgowego, wyrok skazujący Weiselberga jest uzależniony od tego, czy „zeznaje zgodnie z prawdą” w śledztwie Trump Organization.

Prokurator okręgu Manhattan Alvin Bragg powiedział w oświadczeniu, że ugoda „bezpośrednio implikuje” Trump Organization w „szerokim zakresie działalności przestępczej”.

„Ponadto dzięki niewiarygodnie ciężkiej pracy i poświęceniu zespołu badającego tę sprawę Weiselberg spędzi czas za kratkami” – powiedział Bragg. „Z niecierpliwością czekamy na udowodnienie naszej sprawy przeciwko organizacji Trump w sądzie”.

Były prezydent i jego bliscy zaatakowali sprawę. Łączy to z lawiną innych śledztw i śledztw dotyczących tego, co rutynowo określa jako „polowanie na czarownice” zaaranżowane przez Demokratów, którzy go nie lubią.

READ  Wiadomości o wojnie ukraińsko-rosyjskiej na żywo: najnowsze aktualizacje

W oświadczeniu jego firma nazwała Weiselberga „dobrym i honorowym człowiekiem, który przez ostatnie 4 lata był nękany, nękany i straszony przez organy ścigania, zwłaszcza prokuratora okręgowego na Manhattanie, w niekończącej się, motywowanej politycznie dążeniu do podjęcia w sprawie prezydenta Trumpa”.

Weisselberg, jak czytamy w oświadczeniu firmy, przyznał się do winy „próbując odłożyć tę sprawę za sobą i żyć dalej”. Firma obiecała również, że dwa podmioty korporacyjne, którym postawiono zarzuty Weisselberga, zostaną obciążone „Teraz nie możemy się doczekać naszego dnia w sądzie”, powiedział, zaprzeczając wszelkim wykroczeniom i bez odwołania.

Wybór ławy przysięgłych w procesie Trump Organization ma rozpocząć się pod koniec października, „zaledwie kilka dni przed wyborami w połowie kadencji”, zauważyła agencja.

Oczekuje się, że Weiselberg dojdzie do ugody Zostało ujawnione w poniedziałek, jego 75. urodziny. mężczyzna Wiedząc, co wtedy zostało powiedziane Nie oczekuje się od niego pomocy w śledztwie dotyczącym byłego prezydenta. Impeachment Weiselberga w lipcu 2021 r. jest częścią ruchu, który ma na celu nawiązanie współpracy przeciwko Trumpowi, o czym mówili ludzie zaznajomieni ze strategią w zeszłym roku.

„W jednej z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu pan Weisselberg postanowił dziś przyznać się do winy, aby zakończyć tę sprawę i lata koszmarów prawnych i osobistych, które spowodowała on i jego rodzina”, powiedział Gravante Jr., Nicholas Weisselberg. adwokat. powiedział w oświadczeniu. Zgodził się odsiedzieć 100 dni zamiast 15 lat więzienia. Cieszymy się, że to już za nim.

Praga, która została zainaugurowana na początku tego roku W obliczu presji społecznej W sprawie śledztwa prowadzonego przez jego biuro w sprawie Trumpa. W sprawę zaangażowanych jest dwóch starszych prawników Zrezygnował w proteście Jak dowiedziała się Praga, nie upoważniła ich do wniesienia aktu oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi. Bragg zrobił Ogólne stwierdzenie Vasanti powiedział, że śledztwo jest w toku, a jego biuro powtórzyło to w czwartek.

READ  Joe Mancin krytykuje popieranego przez Trumpa kandydata w prawyborach House GOP

„Przez lata pan Weiselberg łamał prawo, aby napełnić własne kieszenie i finansować wystawny styl życia” – powiedziała w oświadczeniu prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James (D), która bada Trumpa i jego praktyki biznesowe. „Dzisiaj to niewłaściwe zachowanie dobiega końca. Niech prośba o tę zbrodnię będzie głośnym i jasnym przesłaniem: ponieważ nikt nie stoi ponad prawem, będziemy ostro rozprawiać się z tymi, którzy okradają społeczeństwo dla osobistych korzyści.

Były prezydent, o którym mówi się, że knuje kolejną ofertę dla Białego Domu, stoi w obliczu wybuchu Studia prawniczeAnalizuje starania, by wpłynąć na wybory 2020, jego postępowanie z tajnymi dokumentami po opuszczeniu urzędu, jego podatki i Jan. 6, 2021, w tym jego działania w związku z zamieszkami na Kapitolu.

Apel Weiselberga pojawił się tego samego dnia, podkreślając szereg kontroli i zagrożeń prawnych, przed którymi stoi były prezydent i inni w jego orbicie. Śledztwo w południowej Florydzie Jeśli chodzi o to, czy oświadczenie pod przysięgą zostało złożone wcześniej Wyszukiwanie FBI Rezydencja Trumpa może zostać upubliczniona.

Dzień wcześniej były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani, który był prawnikiem Trumpa, Stanął przed wielkim jury w Gruzji W ramach dochodzenia karnego w sprawie prób zmiany wyborów w 2020 roku. Giuliani powiedziano, że on… Cel tego dochodzeniaWedług jego prawników.

Przyjazny Trumpowi prawnicy wytropili dane z maszyn do głosowania w kilku stanach, ujawniają dane

Dla Weiselberga, który pracował dla rodziny Trumpa od prawie 50 lat, ugoda wydaje się być finałem w jego sprawie karnej, z wyjątkiem procesu w centrum Manhattanu, który przyciągnąłby znaczną uwagę mediów.

W Oskarżenie W ubiegłym roku Weiselberg został opisany jako „jeden z największych indywidualnych beneficjentów” tego, co zwolennicy przedstawiali jako szeroki, długoterminowy plan.

Akt oskarżenia twierdzi, że Trump Organization płaciła czynsz i media za mieszkanie na Manhattanie, w którym mieszkał, i sfinansowała dzierżawę samochodów Mercedes-Benz dla Weiselberga i jego żony, ale nie zgłosiła tego jako dochodu i nie zapłaciła wymaganych podatków. W akcie oskarżenia stwierdzono również, że „świadomie pominął” odszkodowanie w swoich zeznaniach podatkowych.

READ  ACC, Pac-12 omawiają „luźne partnerstwo”, aby uwzględnić „grę o mistrzostwo” w Las Vegas

W latach 2005-2017 Weiselberg oszukał „setki tysięcy dolarów w podatkach federalnych, stanowych i lokalnych” i zdefraudował 1,7 miliona dolarów odszkodowania od organów podatkowych.

W ramach ugody przedstawionej w sądzie Weiselberg zgodził się spłacić należne mu podatki wraz z karami i odsetkami. — w sumie 1,9 miliona dolarów, według biura prokuratora okręgowego. A jeśli nie spełni warunków ugody, czeka go surowa kara wymierzona przez sąd.

Berman zameldował się z Waszyngtonu. Shayna Jacobs z Nowego Jorku i Josh Dawsey z Waszyngtonu przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.