Co dalej z giełdą i innymi grami AI?

Wchodzimy teraz w strefę podziału akcji.

Nvidia (NVDA) dołącza do swoich konkurentów z Big Tech, stając się czwartą spółką Magnificent 7 podzieloną od 2022 roku.

Podział akcji chipowego giganta w stosunku 10 do 1, który rozpocznie się w poniedziałek, nastąpi po znacznym wzroście cen, przy wzroście akcji o 212% w ubiegłym roku. Ten ogromny wzrost wepchnął Nvidię do klubu wartego 3 biliony dolarów wraz z Apple (AAPL) i Microsoft (MSFT), stając się trzecią amerykańską firmą, która kiedykolwiek osiągnęła ten kamień milowy.

„Podział akcji to wotum zaufania ze strony kierownictwa, że ​​akcje zachowają swoją wartość, podobnie jak akcje [price] „Zwykle rośnie” – mówi Howard Silverblatt, główny analityk indeksów S&P Dow Jones.

Adam Kunz, dyrektor ds. inwestycji w Winthrop Capital, spodziewa się, że podział zwiększy zainteresowanie inwestorów detalicznych, ostrzega jednak, że napływ inwestorów detalicznych może prowadzić do zmienności cen akcji.

„Mogą podejmować nieco szybsze i bardziej emocjonalne decyzje dotyczące kupna i sprzedaży, co może prowadzić do zwiększonej zmienności, gdy zaczyna to osłabiać nabywców instytucjonalnych” – Kunz powiedział Yahoo Finance.

Julien Emanuel z Evercore ISI postrzega rosnącą zmienność jako okazję do zakupu Nvidii — akcji, które uważa za „szansę pokoleniową” i „wybitne” akcje technologiczne tej epoki.

„Chociaż głośne podziały często napędzały zmienność akcji – spekulacyjne zakupy i realizacja zysków w związku z wydarzeniem – przerzedzenie drzew w lesie po podziale stymuluje szansę zakupu dla cierpliwego inwestora” – napisał Emanuel w notatce dla klienta.

Historycznie rzecz biorąc, podziały akcji są zazwyczaj optymistyczne dla spółek, które je przeprowadzają, ze średnią stopą zwrotu po roku wynoszącą 25% w porównaniu z około 12% dla szerokiego rynku, jak wynika z analizy Bank of America.

Gwałtowne zyski Nvidii popchnęły szerszy rynek do rekordowych poziomów. Według Silverblatta jego wzrost stanowi około jedną trzecią zwrotów S&P 500 od początku roku i ponad jedną czwartą zwrotów S&P 500 w maju.

READ  Disney sprzeciwia się staraniom Nelsona Peltza o dołączenie do rady dyrektorów i mianuje Marka Parkera na swojego przewodniczącego

Od czasu raportu o wynikach z 22 maja Wall Street zyskała na notowaniach akcji. W zeszłym tygodniu Vivek Arya z Bank of America podniósł cenę docelową do najwyższego poziomu na ulicy wynoszącego 1500 dolarów.

„Jesteśmy na początku procesu, który moim zdaniem będzie trwającą dekadę przejściem na przyspieszone przetwarzanie danych… Uważamy, że wydatki mogą wynosić od 250 do 500 miliardów dolarów rocznie, a Nvidia przewodzi temu” – Arya powiedziała Yahoo Finance.

Podział akcji Nvidii sygnalizuje nie tylko zaufanie zarządu do chipowego giganta, ale także entuzjazm i optymizm co do szerszego potencjału wzrostu branży AI.

Jak wyjaśnił mi Doug Bettinger, dyrektor finansowy Lam Research (LRCX) na globalnej konferencji technologicznej Bank of America na początku tego tygodnia, wciąż jesteśmy „bardzo wcześnie” w cyklu inwestycyjnym AI.

Oczekuje się, że kolejna runda wzrostu – czyli druga fala sztucznej inteligencji – nabierze tempa, gdy firmy zaczną włączać sztuczną inteligencję do swoich planów i wydatków korporacyjnych.

„Coraz więcej firm przyjmuje architektury chmur hybrydowych, koncentrując się na budowaniu nowoczesnych aplikacji i rozpoczynając swoją podróż do sztucznej inteligencji dla przedsiębiorstw” – powiedział mi Rajeev Ramaswamy, dyrektor generalny Nutanix (NTNX).

W przypadku inwestorów chcących poszerzyć swoje portfele, Arya lubi Broadcom (AVGO), Marvell Technology (MRVL), Micron (MU) i Arm (ARM) jako zwycięzców trwającej fali sztucznej inteligencji. W notatce dla klientów z zeszłego miesiąca Arya napisał, że postrzega rosnące wymagania w zakresie mocy obliczeniowej, sieci i pamięci jako „silnik wieloletniego wzrostu” grupy.

Sinę Smith Jest kotwicą w Yahoo Finance. Śledź Smitha na Twitterze @SeanaNSSmith. Doradztwo w sprawie transakcji, fuzji, stanowisk aktywistów lub czegokolwiek innego? Wyślij e-mail na adres [email protected].

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami technologicznymi, które będą miały wpływ na giełdę.

READ  Elon Musk nie będzie produkować samochodów Tesla w Indiach, ponieważ rząd zakazuje sprzedaży i konserwacji pojazdów elektrycznych

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *