Co PayPal i 26 innych firm powiedziało o zwolnieniach w tym roku

jakiego paypala,

AT&T
I

A właściciel Tindera Match Group jest wspólny? Są jedną z kilku firm z S&P 500, które twierdzą, że zmniejszenie liczby pracowników powinno poprawić ich wyniki finansowe w tym roku.

Co najmniej 27 amerykańskich firm o kapitalizacji rynkowej co najmniej 10 miliardów dolarów zgłosiło pozytywne skutki zwolnień od rozpoczęcia ostatniego sezonu raportowania zysków w styczniu, zgodnie z Barrona Analizuj transkrypcje rozmów o zarobkach na Sentieo, platformie analizy finansowej. Jeśli faktycznie nie przyniosło to skutku w ostatnim kwartale, firmy szacowały wzrost zysków, marż lub wolnych przepływów pieniężnych ze zwolnień w nadchodzącym roku.

Weźmy pod uwagę giganta bankowości inwestycyjnej Grupa Goldmana Sachsa (Symbol giełdowy: GS). Dyrektor finansowy Dennis Coleman powiedział 23 stycznia, omawiając wyniki za czwarty kwartał, że bank zredukował zatrudnienie na początku tego roku, zwalniając 3200 pracowników i „spodziewamy się, że w 2023 r. skorzystamy z tego na poziomie 200 mln USD”. ”

Biuro informacji kredytowej Equifax (EFX) poinformowało 9 lutego, że planuje zmniejszyć liczbę swoich pracowników i kontrahentów o ponad 10% w 2023 r. Środki te spowodują między innymi zmniejszenie wydatków szacowanych na około 200 mln USD w 2023 r., powiedział CEO Mark Bigor.

Wśród firm technologicznych dyrektor generalny Western Digital, David Goeckler, powiedział w zeszłym miesiącu, że dostawca dysków twardych obniżył kwartalne skorygowane koszty operacyjne o ponad 100 milionów dolarów od końca roku podatkowego 2022, między innymi poprzez redukcję personelu.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Snap (SNAP) powiedział, że kontynuuje likwidację różnych operacji, aby uzyskać 450 milionów dolarów bazy kosztowej. Dyrektor finansowy Derek Andersen powiedział, że inwestorzy odczują pełne korzyści z tej obniżki w pierwszym kwartale, który kończy się w marcu, powołując się na obecną redukcję zatrudnienia, która spadła o 20% w stosunku do szczytu w drugim kwartale.

READ  Wyłącznie: co najmniej 1 miliard dolarów w funduszach klientów brakuje w firmie kryptograficznej FTX - źródła

PayPal Holdings (PYPL), firma zajmująca się technologiami finansowymi, poinformowała w zeszłym tygodniu, że zidentyfikowała dodatkowe 600 milionów dolarów oszczędności kosztów na rok 2023 oprócz wcześniej planowanych 1,3 miliarda dolarów, ze względu na „bardzo trudną decyzję o zmniejszeniu liczby pracowników o 7 proc. nadal ulepszamy naszą działalność”.

Inne firmy na liście około 27 firm z branży medycznej to Baxter International (BAX) i News Corp (NWSA), właściciel Barrona I Dziennik Wall StreetMarsh & McLennan (MMC), pośrednictwo ubezpieczeniowe

To tylko firmy, które mówiły o zwolnieniach w rozmowach o zarobkach. Generalnie niektóre 380 Według Layoffs.fyi firmy zwolniły w tym roku pracowników tylko w branży technologicznej, chociaż nie wszystkie firmy omawiają korzyści dla wyników finansowych. technologia spotify (spot)
I

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Na przykład odmówił podania, ile oszczędności wynika z cięć ludzi, gdy analityk poprosił go o rozmowę telefoniczną w czwartym kwartale w celu omówienia zarobków. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki ogłosiła plany redukcji około 6% siły roboczej w całej firmie w styczniu.

Niestety, według Savity Subramanian, głównego stratega giełdowego i kwantowego w BofA Global Research, w szczególności w przypadku pracowników technologicznych, może dojść do większej liczby zwolnień. Technologia ma więcej kosztów do obniżenia, powiedział Subramanian w notatce z tego miesiąca, biorąc pod uwagę 20% wzrost zatrudnienia w ciągu ostatnich trzech lat.

Zaznaczyła, że ​​jest to „bardzo wysokie w stosunku do realnego wzrostu sprzedaży”. „Technologia jest nadal bardzo rozdęta, nawet po zwolnieniach”.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


BofA obliczył, że ogłoszone zwolnienia oznaczałyby szacunkowy wzrost operacyjny o 1,7 punktu procentowego, co definiuje się jako oszczędności kosztów jako procent sprzedaży w 2022 r. dla firm rozwijających się.

Niższe koszty mogą być świetnym motorem zysków i przychodów. Oszczędna reklama może zadowolić inwestorów, nawet jeśli wyniki fundamentalne tych spółek generalnie się pogarszają.

READ  Inflacja wybucha w Niemczech i Hiszpanii. Rok temu zacząłem drukować pieniądze, NIRP, chaos w łańcuchu dostaw. Wojna dolała oliwy do i tak już szalejącego pożaru

Na przykład, pomimo szerszego wycofania się z ogłoszenia, inwestorzy kibicowali akcjom Meta Platform (META). Po części wynika to z faktu, że dyrektor generalny Mark Zuckerberg obniżył prognozę wydatków kapitałowych i powiedział analitykom, że firma usunie niektóre warstwy średniego kierownictwa. Zapasy definicji wzrosły w tym roku o 44%.

Poza technologią FedEx

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Stock (FDX) został niedawno promowany zarówno przez analityka Citi, Christiana Wetherbee, jak i analityka BofA Securities, Kena Hoextera, do kupowania z wstrzymania ze względu na rosnące oznaki kontroli kosztów pomimo niższych wolumenów frachtu spowodowanych słabą gospodarką. Firma logistyczna ogłosiła plan zmniejszenia liczby kierowników działów o 10%. Hoexter szacuje kwartalny zysk na akcję na 40 centów. Akcje wzrosły w tym roku o 22%.

„Wskazówka do gry była łatwa na Wall Street w tym sezonie wyników”, powiedział Edward Moya, główny analityk rynku w domu maklerskim OANDA. Barrona. „Ogłoś środki oszczędnościowe i zwolnienia, a cena twoich akcji pójdzie w górę”.

Oby to było takie proste dla robotników.

Napisz do Karishmy Vanjani na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *