Co PayPal i 26 innych firm powiedziało o zwolnieniach w tym roku

jakiego paypala,

AT&T
I

A właściciel Tindera Match Group jest wspólny? Są jedną z kilku firm z S&P 500, które twierdzą, że zmniejszenie liczby pracowników powinno poprawić ich wyniki finansowe w tym roku.

Co najmniej 27 amerykańskich firm o kapitalizacji rynkowej co najmniej 10 miliardów dolarów zgłosiło pozytywne skutki zwolnień od rozpoczęcia ostatniego sezonu raportowania zysków w styczniu, zgodnie z Barrona Analizuj transkrypcje rozmów o zarobkach na Sentieo, platformie analizy finansowej. Jeśli faktycznie nie przyniosło to skutku w ostatnim kwartale, firmy szacowały wzrost zysków, marż lub wolnych przepływów pieniężnych ze zwolnień w nadchodzącym roku.

Weźmy pod uwagę giganta bankowości inwestycyjnej Grupa Goldmana Sachsa (Symbol giełdowy: GS). Dyrektor finansowy Dennis Coleman powiedział 23 stycznia, omawiając wyniki za czwarty kwartał, że bank zredukował zatrudnienie na początku tego roku, zwalniając 3200 pracowników i „spodziewamy się, że w 2023 r. skorzystamy z tego na poziomie 200 mln USD”. ”

Biuro informacji kredytowej Equifax (EFX) poinformowało 9 lutego, że planuje zmniejszyć liczbę swoich pracowników i kontrahentów o ponad 10% w 2023 r. Środki te spowodują między innymi zmniejszenie wydatków szacowanych na około 200 mln USD w 2023 r., powiedział CEO Mark Bigor.

Wśród firm technologicznych dyrektor generalny Western Digital, David Goeckler, powiedział w zeszłym miesiącu, że dostawca dysków twardych obniżył kwartalne skorygowane koszty operacyjne o ponad 100 milionów dolarów od końca roku podatkowego 2022, między innymi poprzez redukcję personelu.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Snap (SNAP) powiedział, że kontynuuje likwidację różnych operacji, aby uzyskać 450 milionów dolarów bazy kosztowej. Dyrektor finansowy Derek Andersen powiedział, że inwestorzy odczują pełne korzyści z tej obniżki w pierwszym kwartale, który kończy się w marcu, powołując się na obecną redukcję zatrudnienia, która spadła o 20% w stosunku do szczytu w drugim kwartale.

READ  United Airlines przestaną kursować na lotnisku JFK w Nowym Jorku w październiku

PayPal Holdings (PYPL), firma zajmująca się technologiami finansowymi, poinformowała w zeszłym tygodniu, że zidentyfikowała dodatkowe 600 milionów dolarów oszczędności kosztów na rok 2023 oprócz wcześniej planowanych 1,3 miliarda dolarów, ze względu na „bardzo trudną decyzję o zmniejszeniu liczby pracowników o 7 proc. nadal ulepszamy naszą działalność”.

Inne firmy na liście około 27 firm z branży medycznej to Baxter International (BAX) i News Corp (NWSA), właściciel Barrona I Dziennik Wall StreetMarsh & McLennan (MMC), pośrednictwo ubezpieczeniowe

To tylko firmy, które mówiły o zwolnieniach w rozmowach o zarobkach. Generalnie niektóre 380 Według Layoffs.fyi firmy zwolniły w tym roku pracowników tylko w branży technologicznej, chociaż nie wszystkie firmy omawiają korzyści dla wyników finansowych. technologia spotify (spot)
I

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Na przykład odmówił podania, ile oszczędności wynika z cięć ludzi, gdy analityk poprosił go o rozmowę telefoniczną w czwartym kwartale w celu omówienia zarobków. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki ogłosiła plany redukcji około 6% siły roboczej w całej firmie w styczniu.

Niestety, według Savity Subramanian, głównego stratega giełdowego i kwantowego w BofA Global Research, w szczególności w przypadku pracowników technologicznych, może dojść do większej liczby zwolnień. Technologia ma więcej kosztów do obniżenia, powiedział Subramanian w notatce z tego miesiąca, biorąc pod uwagę 20% wzrost zatrudnienia w ciągu ostatnich trzech lat.

Zaznaczyła, że ​​jest to „bardzo wysokie w stosunku do realnego wzrostu sprzedaży”. „Technologia jest nadal bardzo rozdęta, nawet po zwolnieniach”.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


BofA obliczył, że ogłoszone zwolnienia oznaczałyby szacunkowy wzrost operacyjny o 1,7 punktu procentowego, co definiuje się jako oszczędności kosztów jako procent sprzedaży w 2022 r. dla firm rozwijających się.

Niższe koszty mogą być świetnym motorem zysków i przychodów. Oszczędna reklama może zadowolić inwestorów, nawet jeśli wyniki fundamentalne tych spółek generalnie się pogarszają.

READ  Ceny Bitcoina (BTC) odnotowują największą jednodniową stratę od czasu krachu FTX

Na przykład, pomimo szerszego wycofania się z ogłoszenia, inwestorzy kibicowali akcjom Meta Platform (META). Po części wynika to z faktu, że dyrektor generalny Mark Zuckerberg obniżył prognozę wydatków kapitałowych i powiedział analitykom, że firma usunie niektóre warstwy średniego kierownictwa. Zapasy definicji wzrosły w tym roku o 44%.

Poza technologią FedEx

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Stock (FDX) został niedawno promowany zarówno przez analityka Citi, Christiana Wetherbee, jak i analityka BofA Securities, Kena Hoextera, do kupowania z wstrzymania ze względu na rosnące oznaki kontroli kosztów pomimo niższych wolumenów frachtu spowodowanych słabą gospodarką. Firma logistyczna ogłosiła plan zmniejszenia liczby kierowników działów o 10%. Hoexter szacuje kwartalny zysk na akcję na 40 centów. Akcje wzrosły w tym roku o 22%.

„Wskazówka do gry była łatwa na Wall Street w tym sezonie wyników”, powiedział Edward Moya, główny analityk rynku w domu maklerskim OANDA. Barrona. „Ogłoś środki oszczędnościowe i zwolnienia, a cena twoich akcji pójdzie w górę”.

Oby to było takie proste dla robotników.

Napisz do Karishmy Vanjani na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *