Co zrobić z okularami zaćmieniowymi po przejściu zaćmienia słońca?

SWAKO współpracuje z lokalnymi partnerami, aby zbierać używane, nieuszkodzone okulary zaćmieniowe po całkowitym zaćmieniu słońca, które miało miejsce 8 kwietnia.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami we współpracy z Miasto Kolumba, Parki Metro Columbus i Franklin County I Zoo i akwarium w Columbus W tym przedsięwzięciu współpracujemy z firmą Solar Eclipse USA.

SWACO twierdzi, że zebrane okulary zostaną wysłane do szkół w Ameryce Łacińskiej i rozdane dzieciom w wieku szkolnym, aby mogły bezpiecznie oglądać zaćmienie obrączkowe w październiku 2024 r.

Jeśli jesteś mieszkańcem hrabstwa Franklin i chcesz wziąć udział w tym programie, wykonaj jedną z następujących czynności:

1.) Weź udział w lokalnej imprezie związanej z oglądaniem zaćmień uczestniczącej w ścieżce całości i zostaw okulary w dostarczonych pojemnikach przed opuszczeniem wydarzenia.

  • Wydarzenia uczestniczące obejmują większość wydarzeń związanych z zaćmieniami w Metro Park i wydarzenia w Columbus Zoo odbywające się 8 kwietnia.

2.) Oddaj delikatnie zużyte okulary do zaćmienia słońca w jednym z następujących miejsc przed 30 kwietnia 2024 r.:

  • Centrum Recyklingu SWACO2566 Jackson Pike, Kolumb
  • Centrum Odpadów i Ponownego Użycia Columbus2100 Alum Creek, Columbus
  • Centrum przyrody Battelle Darby Creek1775 Darby Creek Drive, Galloway
  • Centrum przyrody Blacklake Woods, 6975 E. Livingston Avenue w Reynoldsburgu
  • Centrum Przyrody Blendon Woods, 4265 E. Dublin Granville Road, Columbus
  • Centrum Przyrodnicze Highbanks9466 Columbus Pike, Lewis Center

Prosimy nie wrzucać okularów do zaćmienia słońca do domowych pojemników na śmieci. Ze względu na mieszany charakter okularów do oglądania zaćmień, okulary nie są akceptowane jako część okularów Franklin County Eyewear. Program recyklingu przy krawężniku„” – oznajmiło SWACO w swoim ogłoszeniu.

READ  „Amazing” – po raz pierwszy oglądanie Mgławicy Kocie Oko w 3D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *