Córka przewodnika duchowego inwazji Putina na Ukrainę zginęła w eksplozji samochodu: rosyjskie media

Andriej Krasnow, szef ruchu społecznego Russky Grizon (Rosyjski Horyzont) i osobisty znajomy rodziny kobiety, powiedział w niedzielę TASS, że Dugina zginęła, gdy jej samochód zapalił się po eksplozji.

Krasnov powiedział TASS, że kiedy „Dugina zawróciła na autostradzie Mozhaiskoye w pobliżu wsi Bolshiye Vyazemi, nastąpiła eksplozja i samochód natychmiast się zapalił”.

„Ogień całkowicie ją pochłonął. Straciła kontrolę, ponieważ jechała z dużą prędkością i skierowała się na drugą stronę drogi” – dodał Krasnov, cytowany przez TASS.

Zdjęcia po wybuchu zaczęły krążyć w rosyjskich mediach społecznościowych w sobotę, najwyraźniej pokazując samochód płonący na poboczu i rozbite części samochodowe rozrzucone po okolicy. CNN nie jest w stanie samodzielnie weryfikować obrazów.

Krasnov powiedział TASS, że znał Duginę osobiście i że samochód, którym podróżowała, należał do jej ojca. Wierzono, że prawdziwym celem eksplozji był Aleksander, a może i jedno i drugie.

„To samochód jej ojca” – powiedział Krasnov TASS. Dasha (Daria) prowadzi inny samochód, ale dzisiaj pojechała, a Aleksander pojechał osobno.

Dugin jest skrajnie prawicowym rosyjskim pisarzem i teoretykiem, któremu przypisuje się bycie architektem lub „przewodnikiem duchowym” rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Twierdzi się, że ma wielki wpływ na rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i jest często określany jako „mózg Putina”.

Dogina, córko, Urodzony w 1992 roku, studiował filozofię na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym, według TASS.

W marcu 2022 r. Departament Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA usankcjonował Doginę za przyczynienie się do opublikowania artykułu na stronie internetowej United World International (UWI) sugerującego, że Ukraina „zginie”, jeśli zostanie przyjęta do NATO. Dugina była redaktorem naczelnym UWI.

READ  Inteligentna ocena mówi, że Rosja buduje drony szturmowe na wojnę z Ukrainą z pomocą Iranu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *