Córka twierdzi, że Amerykanina zaginionego w Syrii w 2017 roku uznano za zmarłego

A Obywatel USA, który zaginął podczas podróży po Syrii siedem lat temu uznaje się za zmarłego – powiedziała w sobotę córka mężczyzny.

Maryam Kamalmas powiedziała Associated Press, że ośmiu wyższych urzędników amerykańskich ujawniło konkretne i wysoce wiarygodne informacje, na podstawie których przypuszcza się, że jej ojciec, Majd, psychoterapeuta z Teksasu, zmarł na początku tego miesiąca.

Podczas spotkania w Waszyngtonie urzędnicy stwierdzili, że ich poziom pewności co do śmierci ojca wynosi „dziewiątkę” w skali od jednego do 10. Powiedział, że zapytał, czy innym Amerykanom przetrzymywanym na podstawie tak wiarygodnych raportów udało się kiedykolwiek pomyślnie uratować, i otrzymał odpowiedź, że nie.

„Czego chcieć więcej? Było mnóstwo wysokich urzędników, którym musieliśmy potwierdzić, że naprawdę go nie ma. Nie było owijania w bawełnę” – powiedziała Mariam Kamalmaz.

Mariam Kamalmas trzyma zdjęcie swojego ojca z 14 wnukami, 17 stycznia 2024 r. w Grand Prairie w Teksasie. Urzędnicy amerykańscy opracowali szczegółowe i wysoce wiarygodne dane wywiadowcze na temat Majda Kamalmaza, obywatela amerykańskiego, który zaginął siedem lat temu. 18 maja Maryam Kamalmaz poinformowała, że ​​podróżny zmarł w Syrii.

Julio Cortez / AB


Powiedział, że władze poinformowały go, że śmierć nastąpiła wiele lat temu, podczas niewoli jego ojca. W 2020 r. urzędnicy powiedzieli rodzinie, że mają powody sądzić, że zmarł on na niewydolność serca w 2017 r., jednak rodzina zachowała nadzieję, a władze USA kontynuowały pościg.

Jednak „do tego spotkania nie potwierdzili nam, jak wiarygodna jest ta informacja i jakie etapy (weryfikacji) musi przejść” – powiedział.

Nie opisała inteligencji, której się nauczyła.

Komórka FBI ds. odzyskiwania zakładników powiedziała w sobotę CBS News, że „bez względu na to, ile czasu minie”, „działa na rzecz ofiar i ich rodzin, aby odzyskać wszystkich amerykańskich zakładników i wesprzeć rodziny ich bliskich przetrzymywanych w niewoli”. Zaginiony.”

Majd Kamalmas 59-latek zaginął w lutym 2017 r. podczas podróży do Syrii, aby odwiedzić starszego członka rodziny. FBI twierdzi, że został zatrzymany na punkcie kontrolnym rządu syryjskiego na obrzeżach Damaszku i od tamtej pory słuch o nim zaginął.

Kamalmas wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w wieku sześciu lat i otrzymał podwójne obywatelstwo.

„Jesteśmy Amerykanami pod każdym względem. Nie dajcie się zwieść. To jest wasz kraj, a mój ojciec zawsze nas uczył, że nigdzie się nie wybieramy. Wszyscy tu się urodziliśmy i wychowaliśmy” – Mariam – stwierdził Kamalmaz. Wiadomości CBS w 2019 roku.

Rzecznik Białego Domu odmówił w sobotę komentarza, a rzecznicy FBI, które prowadzi dochodzenie w sprawie porwań za granicą, nie odesłali natychmiast e-maila od Associated Press z prośbą o komentarz.

Kamalmas jest jednym z wielu Amerykanów, którzy zaginęli w Syrii. W tym dziennikarz Austin Tice, który zaginął w 2012 r. na punkcie kontrolnym na spornym obszarze na zachód od Damaszku. Syria publicznie zaprzecza przetrzymywaniu Amerykanów w niewoli.

W 2020 r., w ostatnich miesiącach administracji Trumpa, Starsi oficerowie udali się do Damaszku O spotkanie na wysokim szczeblu mające na celu negocjacje w sprawie uwolnienia Amerykanów. Spotkanie okazało się jednak bezowocne, gdyż Syryjczycy nie przedstawili żadnych informacji potwierdzających życie i przedstawili żądania, które urzędnicy amerykańscy uznali za nieuzasadnione. Urzędnicy amerykańscy twierdzą, że w dalszym ciągu próbują sprowadzić Dice do domu.

„The New York Times” jako pierwszy poinformował o śmierci Majda Kamalmasa.

READ  Biden unika opłat za dokumenty, smażąc się z powodu utraty pamięci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *