CVX Up 90%: Czy trend wzrostowy będzie kontynuowany, czy nadchodzi korekta?

  • Presja zakupowa, wskazywana przez wolumen transakcji spot na giełdach, pchnęła cenę do 4,50 USD.
  • Sygnały RSI i Funding Rate wskazują, że CVX może spaść poniżej 4 dolarów ze względu na wykupienie.

Finansowanie wypukłe [CVX], natywny token optymalizatora wydajności dla różnych protokołów, zaskoczył rynek wzrostem o 90,85% w ciągu ostatnich 24 godzin. 16 czerwca cena kryptowaluty CVX wynosiła około 2,14 dolara.

Ale we wczesnych godzinach 17-tego wartość osiągnęła 4,50 dolara. Później spadł do 4,17, czyli ceny w momencie publikacji. Dla niewtajemniczonych: Convex zaczynał jako podmiot zwiększający rentowność w Curve Finance [CRV] Przed rozszerzeniem na inne protokoły.

Tym razem wydaje się, że Curve był jednym z powodów powstania pompy CVX. Kilka dni temu Michael Egorov, założyciel Curve Finance, naraził projekt i posiadaczy CRV na ryzyko.

Objętość CVX przekracza poprzednie osiągnięcie

Dzieje się tak, ponieważ Jegorow zlikwidował swoje pozycje kredytowe o wartości do 27 milionów dolarów. W wyniku tego zdarzenia CRV spadł do najniższego w historii poziomu 0,21 USD.

Jednak założyciel ujawnił później, że spłacił dług w wysokości 10 milionów dolarów. Nałożenie zabezpieczeń CRV otworzyło drogę do niesamowitych zysków CVX.

Dowody znalazły również odzwierciedlenie w wpływach do veCRV, którego częścią była Convex Finance. Ten wzrost przepływów wskazuje, że wielu użytkowników zamknęło swoje aktywa na platformie Convex, oczekując dobrego zwrotu.

Wysokie szyfrowanie CVX

Źródło: X

Jeśli chodzi o rozwój, analityk Jason Hitchcock wyjaśnił, że proces Convex może nie zostać wdrożony. Wyjaśniając swoją tezę, Hitchcock Mężczyzna Który,

„Convex przejął Curve, Frax, f(x)n, Prisma i inni, którzy przyjdą. Biorą dużą obniżkę wszystkich swoich opłat i budują dla nich świetne rynki motywacyjne. Stablecoiny i powiązane aktywa znalazły miejsce na Curve, i rynki te rozwijają się zgodnie z oczekiwaniami.”

Tymczasem cena kryptowaluty CVX nie była jedynym zauważalnym wzrostem. Według Santiment wolumen tokenów wzrósł w ciągu ostatnich 24 godzin o oszałamiające 2677%.

READ  „Wskaźnik szminki” powraca – a sprzedawcy próbują zarabiać pieniądze

W chwili pisania tego tekstu całkowity 24-godzinny wolumen obrotu osiągnął 161,61 miliona dolarów. Ponadto AMBCrypto znalazło dowody na zwiększone zainteresowanie kryptowalutą CVX.

Na przykład spot CVX/USD kwota Na Binance wartość monety osiągnęła prawie 32 miliony dolarów, co oznacza nowy jednodniowy szczyt dla tokena. Jednakże inwestorzy na rynku instrumentów pochodnych nie są pominięci.

Wzrost wolumenu i ceny CVX Crypto

źródło: Santiment

Podobnie jak wolumen spot, instrumenty pochodne są zgodne

Według danych Coinglass otwarte zainteresowanie (OI) skok O 759,50%. Wzrost OI oznacza wejście na rynek nowego pieniądza. Kiedy jednak wskaźnik OI spada, oznacza to, że inwestorzy zamykają swoje pozycje na rynku.

W momencie pisania tego tekstu OI kryptowaluty CVX wynosił 6,28 miliona dolarów. Jeśli wartość będzie nadal rosła, może to być siła w tej cenie.

Jeśli tak się stanie, natywny token CVX może w krótkim okresie spróbować osiągnąć 5 dolarów.

Otwórz narzędzie do szyfrowania CVX

źródło: Coinglas

Należy jednak ocenić inne wskaźniki. Aby ocenić kolejny kierunek CVX, AMBCrypto przeanalizowało stopę finansowania.

Prognoza cen CVX: czy nadchodzi spadek?

Stopa finansowania mierzy, czy nastroje na rynku są zwyżkowe czy niedźwiedzie. Gdy to zrobisz, licznik śledzi opłaty za kupno i sprzedaż.

Jeśli finansowanie jest dodatnie, oznacza to, że posiadacze długich pozycji płacą kwotę, aby utrzymać swoje pozycje otwarte. W tym przypadku szersze nastroje inwestorów są bycze.

I odwrotnie, finansowanie pasywne oznacza, że ​​krótkie transakcje są płatne, a nastroje są optymistyczne. W chwili pisania tego tekstu stopa finansowania CVX była dodatnia, co wskazywało, że cena za sztukę była obniżona w stosunku do ceny spot.

Wygląda jednak na to, że cena zaczęła spadać. Kiedy dzieje się to w połączeniu z pozytywnym finansowaniem, oznacza to, że kupujący nie wierzą. Oznacza to również, że inwestorzy na rynku kasowym zaczynają agresywnie realizować zyski.

READ  Gospodarka USA błyska sygnałem ostrzegawczym recesji

Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać, cena CVX może spaść z najwyższych poziomów. Ponadto AMBCrypto badać Indeks siły względnej (RSI) na wykresie 4-godzinnym. Indeks siły względnej mierzy dynamikę.

Convex Cryptocurrency (CVX) znajduje się w strefie wykupienia

źródło: Santiment

Gdy odczyt jest poniżej 30, oznacza to, że kryptowaluta znajduje się w strefie wyprzedania. Z drugiej strony odczyt powyżej 70 wskazuje na pozycje wykupienia. W momencie pisania tego tekstu wskaźnik wynosił 87,96, co oznaczało wykupienie CVX.


Czy Twój portfel jest zielony? Sprawdź nasz wypukły kalkulator zysków finansowych


Biorąc pod uwagę stan obu powyższych wskaźników, symbol może mieć trudności z dalszym wzrostem. Wygląda na to, że jeśli presja sprzedaży nasili się, CVX może w ciągu najbliższych kilku dni spaść nawet do 3,70 USD.

Ta prognoza może również zostać unieważniona, jeśli uczestnicy rynku będą nadal składać zlecenia kupna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *