Cynthia Weil, która określiła słowami to „kochane” uczucie, umiera w wieku 82 lat

Pani Weil urodziła się 18 października 1940 r. w Nowym Jorku jako najmłodsze z dwojga dzieci Morrisa Weila, który był właścicielem firmy meblarskiej, i Dorothy (Mendez) Weil.

Dorastając na Upper West Side na Manhattanie, a później na Upper East Side, trenowała jako aktorka i tancerka i marzyła o życiu w teatrze, który później studiowała w Sarah Lawrence College w Bronxville w stanie Nowy Jork.

„Zawsze byłem Skoncentruj się na Broadwayupowiedziała w wywiadzie wideo z 2016 roku dla Rock & Roll Hall of Fame. „Chciałem pisać na Broadwayu, zawsze wyobrażałem sobie, że będę robił coś na Broadwayu”.

Skierowała tę młodzieńczą tęsknotę do tekstu „On Broadway”, który pierwotnie napisała z punktu widzenia dziewczyny z małego miasteczka, która marzy o przyszłości na Wielkim Białym Szlaku – marzenie, które, jak przyznają teksty, często przychodzi z przerywaną kreską. nadzieje:

Mówią, że neony są jasne na Broadwayu

Mówią, że w powietrzu zawsze unosi się magia

Ale kiedy idziesz ulicą

I masz za mało jedzenia

Połysk zmywa się natychmiast, gdy jesteś w ruchu

Pani Will ostatecznie zmienia bohatera piosenki w mężczyznę dla dobra sprawy Zaginionywersja, która w 1962 roku znalazła się na 9. miejscu listy przebojów jako singiel. Szesnaście lat później George Benson stworzył własną wersję Wersja jazzowa pod numerem 7.

Oprócz męża i córki, doktora Manna, psychiatry, ma dwie wnuczki.

READ  Oglądaj specjalny koncert Billy'ego Joela w Madison Square Garden online za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *