Czarni pasażerowie pozwali American Airlines, utrzymując, że zostali wyrzuceni z samolotu z powodu fałszywej skargi dotyczącej zapachu ciała.

Joe Raedle/Getty Images/Plik

Linie American Airlines zostały pozwane za rzekomą dyskryminację rasową.CNN

W środę złożono pozew w imieniu trzech czarnych mężczyzn, zarzucając im „rażącą i rażącą dyskryminację rasową” ze strony American Airlines, gdy zostali usunięci z lotu.

W pozwie zarzucono, że powodowie – Alvin Jackson, Emmanuel Jean-Joseph i ich rasa” – wynika ze skargi.

Ze skargi wynika, że ​​przedstawiciel American Airlines podszedł do obu mężczyzn przed startem i nakazał im opuszczenie samolotu. Pasażerowie zastosowali się.

„(Raz) dotarli do mostka odrzutowego i zobaczyli, jak z samolotu zabierano także kilku innych czarnych mężczyzn. W rzeczywistości prokuratorom wydawało się, że tak zarządził Ameryka”. wszyscy „Czarny pasażer lotu 832 na zewnątrz samolotu” – czytamy w skardze.

Jak wynika z pozwu, przedstawiciele USA powiedzieli mężczyznom, że skarga dotycząca zapachu ciała spowodowała ich usunięcie. Żadnemu z powodów nie powiedziano, że ma osobisty zapach ciała, „i tak naprawdę żaden z powodów nie odczuwał nieprzyjemnego zapachu ciała” – stwierdza raport.

W pozwie zarzuca się, że co najmniej jeden amerykański aktor zgodził się z powodami, gdy ci sugerowali, że zostali obsadzeni ze względu na swój czarny kolor.

Na nagraniach wykonanych telefonem komórkowym przez niektórych mężczyzn widać chaotyczną scenę, w której kwestionują działania linii lotniczej, oraz nagranie, jak jeden z mężczyzn mówi: „To jest dyskryminacja”.

„Zgadzam się, zgadzam się” – mówi kobieta nosząca plakietkę wyglądającą na pracownika linii lotniczych.

„Jedyni wysiadamy z samolotu” – mówi jeden z mężczyzn, przechodząc przez grupę. – Patrzą na nas.

W innym filmie mężczyzna komentuje: „To szaleństwo. Właśnie wyciągnęliście z samolotu ośmiu czarnych.

Ze skargi wynika, że ​​obaj powodowie nie znali się przed podróżą i nie spotykali się razem.

Przy bramce powiedziano mężczyznom, że biała stewardessa zgłosiła skargę dotyczącą zapachu ciała.

READ  Naród inflacyjny: Eksperci ostrzegają, że wysokie ceny są tutaj, aby pozostać

Ostatecznie pozwolono mężczyznom wrócić po około godzinie, gdy linia lotnicza ustaliła, że ​​tego wieczoru nie było dostępnych lotów.

„Następnie powodowie zostali zmuszeni do ponownego wejścia na pokład samolotu i znoszenia spojrzeń głównie białych pasażerów, którzy postrzegali ich jako przyczynę znacznego opóźnienia. Cierpieli przez całą drogę do domu, a całe wydarzenie było bolesne, przygnębiające, przerażające, upokarzające i upokarzające.

„Poważnie podchodzimy do wszelkich zarzutów dotyczących dyskryminacji i chcemy, aby nasi klienci mieli pozytywne doświadczenia, decydując się na lot z nami” – stwierdziła American Airlines w oświadczeniu.

„Nasze zespoły badają obecnie tę sprawę, ponieważ roszczenia nie odzwierciedlają naszych podstawowych wartości ani naszego celu, jakim jest troska o ludzi”.

Oprócz honorariów adwokackich powodowie domagają się „deklaracyjnej ulgi, godziwego zadośćuczynienia za ból i cierpienie oraz kary wystarczającej do powstrzymania Amerykanów od dyskryminacji czarnoskórych pasażerów w przyszłości”.

W skardze przytacza się także amerykański „wzorzec dyskryminacji czarnoskórych pasażerów”, który stał się przyczyną pozwu Ostrzeżenie NAACP w 2017 r Związane z linią lotniczą. Ostrzeżenie to zostało uchylone dziewięć miesięcy później, gdy linia lotnicza poczyniła postępy w rozwianiu zastrzeżeń organizacji.

W pozwie zarzuca się, że traktowanie powodów było częścią tego schematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *