Czas na Księżycu jest taki, jak twierdzi Ameryka

zdjęcie: Zdjęcie NASA/Ulsteina (Obrazy Getty’ego)

Jeśli programu Artemis NASA Jeśli misja przebiegnie bez zakłóceń, do 2028 r. astronauci będą mieszkać w placówce w pobliżu południowego bieguna Księżyca. Wysiłek związany z efektywnym planowaniem operacji mających na celu utrzymanie tej bazy księżycowej podczas eksploracji powierzchni Księżyca będzie ogromny. Biały Dom wydał notatkę We wtorek ogłosił cel polegający na stworzeniu i wdrożeniu ujednoliconego standardu czasu i księżycowej strefy czasowej, księżycowego czasu koordynowanego (LTC), przed 2027 r. W głębi duszy każdy Amerykanin już wie, jaka powinna być odpowiedź.

czas u podstawy spokoju, Miejsce lądowania Apollo 11Musi być oparty na LTC. Tak, program Artemis będzie wspólnym wysiłkiem 35 różnych krajów, ale tylko jednemu krajowi udało się wcześniej pomyślnie wylądować na Księżycu. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy jakikolwiek kraj wykorzystuje swoją znaczącą pozycję do narzucania światowych standardów.

Gdy ludzkość rozszerzy się w przestrzeń kosmiczną, aby je skoordynować, pojawi się uzasadniona potrzeba niebiańskiego standardu czasu NASAOraz inne agencje kosmiczne i firmy prywatne. Biały Dom wskazał na potrzebę dokładności „w celu wspierania dokładnej nawigacji i nauki” oraz elastyczności w przypadku komunikacji Odcięte wraz z ziemią. Jednak różnice między tą planetą a Księżycem mierzone są w mikrosekundach. W memorandum czytamy co następuje:

„Na przykład dla obserwatora na Księżycu zegar ziemski wydaje się tracić średnio 58,7 mikrosekund na ziemski dzień w wyniku dodatkowych okresowych zmian. Ma to ważne implikacje dla rozwoju standardów i możliwości pracy na Księżycu lub wokół niego.”

LTC będzie także w jakiś sposób powiązany ze specyficznym dla Ziemi standardem czasu, uniwersalnym czasem koordynowanym (UTC). Każda strefa czasowa na świecie jest wyrażana jako UTC plus lub minus liczba godzin. Sam koordynowany czas uniwersalny (UTC) to tak naprawdę czas obowiązujący w Królewskim Obserwatorium Greenwich w Londynie. Stanowisko Wielkiej Brytanii k Globalne supermocarstwo W XIX i na początku XX wieku pozwoliło, aby jej standardy stały się standardami światowymi.

Panel księżycowy Apollo 11 zamontowany na LM-5 "orzeł"

Panel księżycowy Apollo 11 zamontowany na LM-5 „Eagle”
zdjęcie: NASA

Pomijając amerykańską wyjątkowość, Apollo 11 jest punktem wyjścia obecności ludzkości na Księżycu. Umieszczenie LTC w miejscu lądowania misji będzie upamiętnieniem wysiłków zmierzających do dotarcia na powierzchnię Księżyca Ludzkość powraca na zawsze. NASA może i jest amerykańską agencją kosmiczną, ale jej organizacja zawsze miała altruistyczne ambicje. Tablica pozostawiona przez załogę Apollo 11 głosi: „Przybywamy w pokoju dla całej ludzkości”.

READ  Księżycowa rakieta Mega Artemis zostanie wystrzelona na wyrzutni 6 czerwca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *