Czy powinieneś kupić M2 MacBook Pro, czy poczekać na M3?

Minął ponad rok od ogłoszenia M2, ponieważ chip pojawił się po raz pierwszy w 13-calowym MacBooku Pro i 13-calowym MacBooku Air. Z chipem M3 na horyzoncie możesz się zastanawiać, czy lepiej byłoby poczekać lub kupić jednego z obecnych MacBooków Pro?

Chociaż nie ma jeszcze nic oficjalnego na temat M3 MacBook Pro, pojawiło się wiele raportów na temat tego, czego możemy się spodziewać po laptopach nowej generacji.

M2 MacBook Pro dzisiaj

the MacBook Pro M2 jest obecnie dostępny w trzech rozmiarach: 13-calowym, 14-calowym i 16-calowym. Oczywiście możesz się mylić, myśląc o różnicy tylko w tych rozmiarach. W szczególności 13-calowy MacBook Pro nie ma takich samych opcji M2 Pro i M2 Max, jak większe laptopy. Wykorzystuje również starszą konstrukcję, nie ma małego ekranu LED, ma kamerę internetową o niższej rozdzielczości i znacznie mniej portów. W większości jest to laptop, którego nikt nie powinien kupować — więc odłożymy go na bok i udamy, że nie istnieje.

Jednak obecne 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro są świetne. Jego wydajność jest doskonała, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak ciche są systemy i jak długo działa bateria. Korzystają również z najlepszych ofert na rynku.

Ale pamiętaj: M2 MacBook Pro jest prawie identyczny z modelami M1. Przeprojektowana obudowa pojawiła się w pierwszej generacji wprowadzonej na rynek w 2021 roku i największe korzyści można znaleźć w tych urządzeniach mobilnych. Nawet różnica w wydajności między M1 i M2 nie jest tak znacząca, jak myślisz. Innymi słowy, nadal jest to świetny zakup, zwłaszcza jeśli można go znaleźć w sprzedaży.

Jeśli nie potrzebujesz absolutnie najwyższej wydajności, naprawdę polecam trzymanie się używanego lub odnowionego MacBooka Pro M1, z M1 Pro lub M1 Max. To lepszy interes za te pieniądze.

Jeśli masz nadzieję na znaczący skok wydajności, M3 może być warte czekania.

READ  Martwy wzywa do śmierci drugiego skoku

Dlaczego M3 może być tak wielką sprawą

Mark Coppock/Trendy cyfrowe

Jak wspomniano wcześniej, M2 nie był tak dużym skokiem wydajności w stosunku do M1, jak niektórzy z nas mieli nadzieję. powodem jest Ponieważ jest zbudowany na tym samym węźle TSMC 5 nm, co M1. Podstawowa konfiguracja jest inna, tak, a prędkości zegara są wyższe. Tak więc, chociaż wydajność była lepsza, skutkowało to również znacznie gorętszym systemem.

Z drugiej strony wygląda na to, że M3 będzie prawdziwym kolejnym krokiem dla Apple Silicon. Zgłoszono, że przeniesiono go do procesu 3 nm TSMC (znanego również jako N3E), co oznacza prawdziwy wzrost liczby i wydajności tranzystorów. Niewiele więcej wiemy, ale możesz spodziewać się znacznego wzrostu wydajności. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy Apple ma więcej asów w rękawie dla tych MacBooków Pro, ale możesz przynajmniej zabrać tę dodatkową wydajność do banku.

M3 MacBook Pro (14-calowy i 16-calowy) prawdopodobnie nie zostanie uruchomiony co najmniej do wiosny 2024 r., a może być później. Więc chociaż myślę, że te MacBooki Pro są warte czekania, może to potrwać dłużej, niż możesz opóźnić zakup.

Jeśli dokonujesz aktualizacji ze starszego MacBooka z procesorem Intel lub ogólnie starszych komputerów, będziesz zaskoczony, jak szybki i wydajny może być MacBook Pro M1. Więc jeśli nie masz ochoty czekać sześć miesięcy, a nawet cały rok, polecam wybranie jednego raczej wcześniej niż później.

Zalecenia redaktorów


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *