Daily Telescope: nowy obraz internetowy ukazuje wszechświat pełen galaktyk

Zbliżenie / Powyższe zdjęcie wykonane za pomocą instrumentu NIRCam (kamery bliskiej podczerwieni) należącego do Webba przedstawia część pola galaktyk GOODS-North.

NASA, ESA, CSA, STScI i in. .

Witamy w Daily Telescope. Na tym świecie jest za mało ciemności i za mało światła, za mało pseudonauki i za mało nauki. Pozwól, że inne posty przedstawią Twój horoskop dzienny. W Ars Technica pójdziemy inną drogą, czerpiąc inspirację z bardzo realistycznych obrazów wszechświata pełnego gwiazd i cudów.

Dzień dobry. Jest 5 marca, a dzisiejsze zdjęcie pochodzi z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.

To nowe zdjęcie głębokiego pola wykonane przez kosmiczny teleskop na podczerwień, pokazujące część obszaru GAM Deep Survey obserwowanego wcześniej przez inne teleskopy kosmiczne, w tym Hubble'a i Chandrę. Prawie wszystko na tym zdjęciu, co nie ma wychodzących z niego linii, jest galaktyką.

Te zdjęcia głębokiego pola są poetyckie, ponieważ pokazują tylko niewielką część nieba – szerokość tego zdjęcia jest znacznie mniejsza niż jeden stopień nocnego nieba – a mimo to ukazują wszechświat pełen galaktyk. Żyjemy we wszechświecie, który jest niemal niewyobrażalnie duży.

Jeśli klikniesz Do witryna internetowa teleskopu W prawym skrajnym rogu znajdziesz ilustrację przedstawiającą galaktykę. To galaktyka GN-z11, widoczna zaledwie 430 milionów lat po Wielkim Wybuchu.

źródło: NASA, ESA, CSA, STScI i in. the.

Chcesz wysłać zdjęcie do Daily Telescope? Skontaktuj się z nami i przywitaj.

READ  Rakieta w tajemniczy sposób rozbija się o powierzchnię księżyca. Świat wywiadu wojskowego nie ma pojęcia, kto go wysłał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *