Damar Hamlin z Buffalo Bills jest w stanie krytycznym po zatrzymaniu akcji serca na boisku

Bezpieczeństwo Buffalo Bills Damar Hamlin jest jeszcze w stanie krytycznym zapaść się w polu Podczas poniedziałkowego meczu z Cincinnati Bengals, mówi Bills.

Zespół opublikował na Twitterze aktualizację z nocy, mówiąc: „Dammar Hamlin miał zawał serca po kontuzji w naszym meczu z Bengalami. Jego bicie serca zostało przywrócone na boisku i został przetransportowany do Centrum Medycznego UC w celu dalszych badań i leczenia. On jest uspokojony i znajduje się na liście w stanie krytycznym”.

the Reszta gry Przełożony po kontuzji. NFL nie ujawniło, kiedy rozegrana zostanie pozostała część meczu.

Mecz był w końcowych momentach pierwszej kwarty, kiedy 24-letni Hamlin zmierzył się z odbiorcą Bengals T Higginsem. Reporter ESPN, który transmitował mecz, powiedział, że Hamlin „uderzył, wstał, zrobił kilka kroków, a potem upadł na ziemię”.

Pittsburgh Steelers kontra Buffalo Bills
Damar Hamlin z Buffalo Bills wchodzi do tunelu podczas przerwy przeciwko Pittsburgh Steelers na stadionie Highmark, 9 października 2022 r., Orchard Park, Nowy Jork.

Briana Bennetta/Getty Images


Hamlin był leczony przez personel medyczny na boisku przez około 10 minut, najwyraźniej włączając go w resuscytację krążeniowo-oddechową, podali nadawcy, zanim karetka została rzucona na boisko. Hamelin najwyraźniej otrzymywał tlen podczas ładowania do karetki.

„Hamlin otrzymał natychmiastową opiekę medyczną na boisku od zespołu, niezależnego personelu medycznego i lokalnych ratowników medycznych. Następnie został przetransportowany do lokalnego szpitala, gdzie jest w stanie krytycznym” – powiedział NFL w oświadczeniu. „Nasze myśli są z Damarem i Buffalo Bills. Przekażemy więcej informacji, gdy tylko będą dostępne”.

Spikerzy ESPN powiedzieli, że matka Hamlina była na meczu i jechała z nim karetką.

Buffalo Bills kontra Cincinnati Bengals
Gracze Buffalo Bills zbierają się i modlą po tym, jak kolega z drużyny, Damar Hamlin, upadł na boisko po wślizgu przeciwko Cincinnati Bengals podczas pierwszej kwarty na stadionie Paycor, 2 stycznia 2023 r. w Cincinnati, Ohio.

Dylan Boyle/Getty Images


Gracze z obu drużyn tłoczyli się wokół Hamlina, gdy był leczony, wielu z nich wyglądało na smutnych. Wielu z nich zalało się łzami.

„Cały zespół Billsa jest teraz na boisku”, powiedział reporter ESPN, gdy czekali na wieści o stanie Hamlina. „Kilku graczy klęczy, inni trzymają się za ręce i modlą. Widać niepokój na ich twarzach”.

Po tym, jak Hamlin zszedł z boiska, mecz został tymczasowo zawieszony, a zawodnicy wrócili do swoich szatni.

Decyzja o przełożeniu meczu została oficjalnie ogłoszona dziś wieczorem tuż po 22:00 czasu wschodniego, około godziny po upadku Hamlina.

Bills rozgrywający Josh Allen ćwierkanie„Proszę, módlcie się za naszego brata”.

Kibice obu drużyn, niektórzy trzymający świece, zebrali się w Centrum Medycznym Uniwersytetu Cincinnati, gdzie zabrano Hamlina.

Damar Hamlin krytyczny dla Buffalo Bills po upadku MNF
Fani zbierają się na czuwaniu w Centrum Medycznym Uniwersytetu Cincinnati dla Damara Hamlina z Buffalo Bills, który zasłabł po tym, jak został powalony podczas meczu z Cincinnati Bengals i został zabrany karetką do szpitala 2 stycznia 2023 r.

Dylan Boyle/Getty Images


Damar Hamlin krytyczny dla Buffalo Bills po upadku MNF
Baner jest wyświetlany podczas czuwania fanów w Centrum Medycznym Uniwersytetu Cincinnati dla Demara Hamlina z Buffalo Bills po tym, jak upadł po wślizgu podczas meczu z Cincinnati Bengals i został zabrany karetką do szpitala 3 stycznia 2023 r.

Dylan Boyle/Getty Images


Kolega z drużyny Stefon Diggs udał się do szpitala do Hamlina.

Wiele innych drużyn wysłało życzenia Hamlin and the Bills, którzy grali na stadionie Baycor w Cincinnati.

Bengalowie również odnieśli zaszczyty, ponieważ według Guya Morrisona Bengalowie wygrali w The Athletic:

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul ćwierkanie że „modliła się” za Hamlina i że „nasze myśli są z jego rodziną, bliskimi i całą społecznością BuffaloBills”.

Tak się złożyło, że mecz miał poważne konsekwencje w fazie playoff, gdy liga weszła w ostatni tydzień swojego sezonu regularnego.

Hamlin został powołany przez Bills w 2021 roku po rozegraniu 46 meczów na Uniwersytecie w Pittsburghu, gdzie uzyskał tytuł licencjata z komunikacji, Według biografii jego zespołu. Prowadzi także Fundację The Chasing M’s Foundation, która odwdzięcza się społeczności.

Kampania gier, na którą zbierał pieniądze na GoFundMe, po incydencie z poniedziałku wieczorem przyniosła dużą liczbę darowizn. O 2:30 czasu wschodniego fundusz przekroczył 3 miliony dolarów w deklaracjach. Jej pierwotnym celem było – 2500 $.

Hamlin ma również markę odzieżową o tej samej nazwie i przekazał ubrania uczniom swojego byłego liceum.

READ  Zwycięzcy BBWAA Awards 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *