Daniil Miedwiediew nazywa rosyjską inwazję na Ukrainę „niezwykle niepokojącą”, wciąż mając nadzieję na grę na Wimbledonie

GENEWA – Oglądanie najnowszych wiadomości z Ukrainy jest „bardzo niepokojące”, jest tenisistką z drugiego miejsca Daniel Miedwiediew Powiedział w niedzielę o wojnie, która skłoniła organizatorów Wimbledonu do zakazu jego i innym Rosjanom udziału w turnieju.

Mistrz US Open przemawiał na Geneva Open, wracając do akcji po pięciu tygodniach opuszczenia trasy ATP po operacji przepukliny.

„Miałem trochę czasu, aby śledzić, co się dzieje, tak, to bardzo niepokojące” – powiedział Miedwiediew zapytany, czy mógłby uważnie monitorować konflikt na Ukrainie, nie grając.

Miedwiediew powiedział w lutym po tym, jak Rosja najechała Ukrainę, że jest „cały za pokojem”.

Podczas gdy większość sportów olimpijskich zabroniła rosyjskim drużynom i sportowcom udziału w międzynarodowych imprezach, tenis pozwalał graczom na kontynuowanie rywalizacji jako jednostki, a nie jako reprezentanci swojego kraju.

Organizatorzy Wimbledonu poszli jeszcze dalej, ogłaszając trzy tygodnie temu, przy wsparciu rządu Wielkiej Brytanii, decyzję o nałożeniu zakazu i „ograniczeniu globalnych wpływów Rosji możliwie najsilniejszymi środkami”.

Powiedzieli, że może się to zmienić „jeśli warunki zmienią się istotnie” w czasie wojny, zanim turniej rozpocznie się 27 czerwca.

„Nie wiem, czy ta decyzja była na 100% i to już koniec” dla niego na Wimbledonie, powiedział Miedwiediew w Genewie, gdzie w zeszłym roku dotarł do ostatnich 16 lat.

„Gdybym mógł grać, byłbym szczęśliwy mogąc zagrać na Wimbledonie. Uwielbiam ten turniej” – powiedział.

Wyglądając na zrelaksowanego i często uśmiechniętego podczas 16-minutowej konferencji prasowej przemawiającej po angielsku i francusku, Miedwiediew wyjaśnił swój wygląd, zapytany o wsparcie, jakie otrzymuje od innych graczy.

„Ja osobiście w życiu staram się szanować każdą opinię, ponieważ każde ludzkie życie jest inne” – powiedział. „Pokazałem piłkę tenisową 100 osobom, jestem pewien, że niektórzy powiedzieliby, że jest zielona, ​​a nie żółta.

READ  Rankingi NFL z 15. tygodnia: pozycja 49ers po zwycięstwie nad Piratami

„Myślę, że jest żółty. Gdyby ktoś powiedział mi, że jest zielony, nie kłóciłbym się z tą osobą”.

Miedwiediew jest liderem w mistrzostwach na kortach ziemnych w Genewie i żegna się w drugiej rundzie Richard Gasquet lub John Millman.

Turniej będzie jego głównym przygotowaniem do turnieju French Open, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę. Aż do zeszłego roku, gdy dotarł do ćwierćfinału w Roland Garros, 26-letni Miedwiediew nie wyszedł poza pierwszą rundę.

„Nie było mi łatwo zacząć od razu na glinie [well]„Nawet jeden turniej byłby dobry do przygotowania” – powiedział – „Czuję się dobrze fizycznie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *