Darnell, pielęgniarka Edmonton Oilers, zatrzymała się po uderzeniu głową Los Angeles Kings Philipa Danault

Obrona olejarzy pielęgniarka Zbanowany na jeden mecz za uderzenie w głowę w Kings Center Filip Danaultogłosił w środę NHL.

Pielęgniarka nie będzie dostępna, gdy Edmonton będzie próbował uniknąć eliminacji z pierwszej rundy Pucharu Stanleya w meczu 6 przeciwko Los Angeles w czwartek.

Incydent między pielęgniarką a Danault miał miejsce pod koniec drugiego okresu Game Five we wtorek. Los Angeles było w grze o władzę, a pielęgniarka walczyła o miejsce z Danaultem przed strażnikami Oilers. Mike Smith. Kiedy Smith dokonał ratunku, pielęgniarka skierowała jego ciało w stronę Danaulta i strzeliła mu głową w twarz centrum.

To drugie zawieszenie dla zawodu Pielęgniarki – drugie to zakaz na trzy mecze w 2016 roku za złamanie przepisu sprawcy wobec Roman Pollack. Nie kwalifikuje to pielęgniarki jako recydywisty w ramach układu zbiorowego NHL, ale jej zawieszenie w grze eliminacyjnej po sezonie odzwierciedla karę surowszą niż zawieszenie na jeden mecz w trakcie sezonu zasadniczego.

Los Angeles odrobiło straty po przegranej 2-1, wygrywając 5-4 w dogrywce w meczu 5, i zajmując pierwsze miejsce w siedmiu seriach 3-2.

Komentarz pozostawia Edmonton za próbę wymuszenia gry 7 bez swojego defensywnego mistrza. Pielęgniarka prowadziła wszystkich Nafciarzy w regularnym czasie na lodzie (średnio 25:03 na mecz) i jest ważną częścią gry Edmonton w drużynach 5 na 5 i specjalnych. W rozgrywkach postsezonowych ma średnio prawie 22 minuty.

READ  10 najlepszych wczesnych przechwytów w klasie Draft 2022 NFL; Round 1 Cool String punch to gwóźdź pierwszego roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *