Nowa aktualizacja Steam Deck dodaje jedną z najbardziej pożądanych funkcji

najfajniejsza funkcja powierzchnia pary — z wyjątkiem wszystkiego, jeśli mnie zapytasz — w jaki sposób laptop do gier pozwala w pełni wykorzystać grafikę AMD RDNA 2 i baterię 40 Wh. Od Ostatnia aktualizacjamożesz obniżyć częstotliwość odświeżania ekranu do jeszcze Efektywna liczba klatek na sekundę i niskie opóźnienia, od premiery byłem w stanie dławić procesor, GPU i ogranicznik klatek. Cel: Nawet jeśli odkryjesz świetną kombinację, która zapewni Ci żywotność baterii i/lub wydajność, której pragniesz, Steam Deck nie może ratować Te ustawienia dotyczą każdej gry.

Będziesz musiał je zapamiętać i odpowiednio wciskać klawisze za każdym razem, gdy przełączasz się do innej gry. To się dzisiaj zmienia.

Środowa aktualizacja Teraz jest wyposażony w ustawienia wydajności dla poszczególnych gier, dzięki czemu możesz kliknąć pojedynczy klawisz w menu szybkiego dostępu, aby ustawić niestandardowy profil wydajności dla każdej gry.

Nie musisz już ręcznie ustawiać 40/40 przy każdym włączeniu Elden Ring, jeśli to twoja filiżanka herbaty.
Fot. Sean Hollister/The Verge

Kliknij go, a wrócisz do globalnych ustawień systemowych, dzięki czemu możesz mieć ustawienie „Ogólnie lubię uruchamiać moje gry w 30 klatkach na sekundę”, ale także”elden pierścień Powinien działać z prędkością 40 fps z częstotliwością odświeżania 40 Hz.Ocaleni wampiry Powinien działać z prędkością 10 klatek na sekundę i 5 W, ponieważ chcę, aby działał przez cały czas tej jazdy”, jeśli chcesz.

Jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcji Steam Deck od samego początku i mam nadzieję, że będzie ich więcej — ponieważ nie Pozwala ustawić wiele profili (na przykład jeden po podłączeniu zasilania prądem zmiennym, a drugi o najdłuższym możliwym czasie pracy na baterii) lub zapisywać i udostępniać profile większej społeczności, abyśmy mogli pomóc szczęśliwszym użytkownikom o niższym zużyciu energii. grają w swoje gry płynniej.

Twój globalny profil wydajności również nie zniknie.
Fot. Sean Hollister/The Verge

(Valve już pokazał nam, jak potężne może to być dzięki profilom konsoli społeczności — a głównym powodem, dla którego można grać w wiele starszych gier od razu na Steam Deck, jest to, że użytkownicy byli zachęcani do przesyłania konfiguracji do Steam Controllera w tamtych czasach.)

Podejrzewam, że Valve doskonale zdaje sobie z tego sprawę, a dzisiejsza aktualizacja również kładzie pod tym kątem podwaliny. Ponieważ podczas gdy Steam Deck jest nadal Nie bądź gotowy Dla wszystkich, którzy mogą kupić konsolę Nintendo Switch, zaktualizuj następną Aktualizacja Pokaż, że Valve uważnie i uważnie słucha opinii użytkowników.

odlewnia cyfrowa ostatnio zrobiłem Doskonały wygląd W jaki sposób regulowana częstotliwość odświeżania i krzywa wentylatora z poprzedniej aktualizacji pozwalają wydobyć więcej ze Steam Deck. Załączam kopię poniżej dla przyjemności oglądania.

Możesz czytać Zarejestruj pełny dziennik zmian Steam Deck tutaj. Reszta to głównie poprawki błędów, chociaż możesz teraz przytrzymać przycisk zasilania, aby „zatrzymać przesyłanie strumieniowe” gry, a Valve przeniosło przełączniki dotykowe i szumy z menu szybkiego dostępu. Jest to zmiana, z którą właściwie się nie zgadzam; Przydały się, gdy stara zabawka (nie pamiętam żadnej) była zbyt roztrzęsiona z wibracjami.

READ  Właściciele Pixela 6a odkrywają, że każdy odcisk palca można odblokować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *