„Dear Evan Hansen” i „Tina” zakończą pokazy na Broadwayu

„Dear Evan Hansen” i „Tina”, dwa broadwayowskie musicale, które sprzedawały się ciężko przed pandemią koronawirusa, ale nie podniosły się po długim zamknięciu teatru, ogłosiły we wtorek, że zostaną zamknięte późnym latem.

„Dear Evan Hansen”, wzruszający musical o ekscentrycznej nastolatce opowiadającej szokujące kłamstwo, zakończy swój występ na Broadwayu 18 września, pięć lat później. Laureat nagrody Tony za najlepszy nowy musical.

Serial rozpoczął się wielkim hitem i był ogromnym hitem, ale wziął podwójny wstręt z pandemii koronawirusa i kiepskiej adaptacji filmu, a w ostatnich miesiącach był kiepski w kasie.

„Tina”, musical w szafie grającej o życiu i karierze przełomowego rockmana Tina TurnerWygaśnie 14 sierpnia.

Oba programy będą nadal emitowane poza Nowym Jorkiem. „Dear Evan Hansen” zakończy produkcję w Londynie w październiku, ale trasa po Ameryce Północnej dobrze się sprzedaje i nadal trwa. Tina rozpocznie we wrześniu trasę koncertową po Ameryce Północnej, a także odbędzie się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Holandii.

Drogi Evan HansenSwoją karierę na Broadwayu rozpoczęła 14 listopada 2016 r., a rozpoczęła 4 grudnia 2016 r. W momencie jej zamknięcia zagrała 21 pokazów przedpremierowych i 1678 koncertów regularnych.

Musical, wyprodukowany przez Stacey Mendic i wyreżyserowany przez Michaela Greve, rozpoczął swoje życie na Arena Stage w Waszyngtonie, a następnie występował poza Broadwayem na drugiej scenie, zanim przeniósł się na Broadway. Zdobył sześć nagród Tony, w tym wynik Bing Basic i Justin Paulksiążka Stephena Levinsona i dwóch jej wykonawców: Ben Plattktóra grała tytułową bohaterkę, oraz Rachel Bay Jones, która grała jego matkę.

Program nie tylko zdobył nagrodę dla najlepszego musicalu Tony, londyńska produkcja zdobyła nagrodę Oliviera dla najlepszego nowego musicalu filmowego, a album obsady zdobył nagrodę Grammy.

Program, który od dawna odzyskał koszty kapitałowe i stał się rentowny, regularnie kosztował ponad 1 milion dolarów tygodniowo, zanim Broadway został zamknięty w 2020 r. Z powodu pandemii koronawirusa. W 2021 r adaptacja filmowa Został wydany i był przedmiotem wielu kpin w Internecie; Nie jest jasne, w jaki sposób wpłynęło to na premierę kinową, ale liczby były niestabilne i spadały od czasu wznowienia występów w grudniu zeszłego roku. Program zarobił 588 371 $ w tygodniu, który zakończył się 29 maja.

READ  Bunt potworów w zaciekłej bitwie z „Speedy” - Deadline

TinaZ muzyką z katalogu piosenkarzy i autorów książek Cattori Hall, który rozpoczął się w Londynie, a następnie przeniósł się na Broadway, przedpremiera rozpoczęła się 12 października 2019 r. i została otwarta 7 listopada 2019 r. Musical wyprodukowany przez Stage Entertainment, dużą europejską firmę produkcyjną , prowadzonym przez Phyllidę Lloyd, zdobyła jedną nagrodę Tony dla swojej głównej aktorki, Adrian Warren.

Tina, która ma znacznie większy personel i bardziej szczegółową produkcję fizyczną niż Drogi Evan Hansen, co oznacza, że ​​co tydzień kosztuje więcej, generalnie zarabiała ponad 1,5 miliona dolarów tygodniowo przed pandemią; Po wznowieniu wyników zeszłej jesieni ponownie sprzedawał się dobrze, ale całkowite zarobki ze sprzedaży biletów spadły wraz z pojawieniem się wariantu Omicron i nie odbiły się w pełni. Program przyniósł 909,006 $ w tygodniu kończącym się 29 maja. W momencie zamknięcia „Tina” zagrała 27 wstępnych występów i 482 stałych bywalców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *