Demokrata wściekły na publiczność Super Bowl za to, że nie stanęła podczas czarnego hymnu

Polityka


Reprezentant Demokratów z Tennessee Steve Cohen wyraził złość, że publiczność Super Bowl LVIII nie stanęła podczas hymnu czarnych.

„Bardzo niewielu ludzi stanęło na Super Bowl podczas występu «Lift Every Voice and Sing». Hymnu narodowego Murzynów. Niezbyt ładny obrazek dla publiczności Super Bowl” – Cohen poskarżył się X.

W niedzielę odbył się drugi z rzędu Super Bowl, podczas którego piosenka została wykonana na żywo na boisku podczas najważniejszego meczu. Andra Day zaśpiewała wiersz, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Czarny hymn narodowy został napisany przez działacza na rzecz praw obywatelskich Jamesa Weldona Johnsona pod koniec XIX wieku jako oda do nadziei na wolność i wiarę Afroamerykanów.

Cohen, który jest Żydem, reprezentuje 9. Okręg Kongresowy Tennessee. Jest w 66,8% czarny. Jest jedynym Demokratą w stanowej delegacji Kongresu.

„Popieram jedno i drugie. W Memphis większość z nich tak” – odpowiedział Cohen, krytykując jednego z użytkowników X. [sic] Użycie dwóch hymnów narodowych.

„Szanuję i szanuję nasz hymn narodowy jako reprezentujący nasz kraj i naszą z niego dumę. Jednak jeśli spojrzeć na historię i niektóre przemówienia, dotyczy on niewolnictwa, a nie w sposób pytający.

Steve Cohen nie był zadowolony, że publiczność Super Bowl nie wstała i nie zaczęła śpiewać czarnego hymnu narodowego. Reutera

Przed zeszłorocznym Super Bowl, podczas którego liga NFL po raz pierwszy oficjalnie odegrała hymn na boisku przed rozpoczęciem meczu, liga odgrywała hymn Czarnych podczas innych meczów.

Przez lata ligę NFL zajmowały kontrowersje związane z klęczeniem graczy podczas hymnu narodowego „Sztandar z gwiazdami”.

W 2018 roku liga NFL zaczęła zakazywać graczom klękania podczas hymnu narodowego i pozostawania w szatni, jeśli wystąpią problemy.

Grupa czarnoskórych sportowców, na przykład były rozgrywający drużyny San Francisco 49ers Colin Kaepernick, uklękła podczas hymnu narodowego, aby zaprotestować przeciwko traktowaniu czarnoskórych Amerykanów w kraju, co wywołało reakcję.

Zdobywczyni nagrody Grammy, Andra Day, wykonała tę piosenkę przed rozpoczęciem Super Bowl. Obrazy Getty’ego

Cohen w przeszłości wzbudzał kontrowersje swoimi tweetami na temat stosunków rasowych, w tym bezsensownym postem z 2013 roku.

„Afroamerykański kierowca holownika powiedział Weekly – Ojciec – Test DNA, a nie ojciec reporter / Atrakcyjne implikacje. Powiedział (nieświadomy TN9): „Jesteś czarny! Hej” – napisał na Twitterze, jak to wówczas nazywano.

Później wyjaśnił, że to żart i zasugerował, aby jego czarni wyborcy uważali go za jednego ze swoich.

„To było zabawne. To było zabawne. Miałem ciężką noc. Oto co się stało: jeżdżę Caddy 86. Wielu Afroamerykanów jeździ starymi samochodami – co jest stereotypem – wielu Afroamerykanów jeździ starymi samochody.” Cohen opowiedział później MSNBC.

W przeszłości w lidze NFL pojawiały się kontrowersje związane z odmową zawodników stania podczas hymnu narodowego. Obrazy Getty’ego

„Nie mam szczęścia. Podwozi mnie, porzucamy samochód, wracam i opowiadam mu historię. … Mówi: «Stary, jesteś czarny». Uznaję to za komplement. Ciągle to słyszę w Memphis. Moi wyborcy nie patrzą na mnie jak na białą osobę. Mówią: „Jesteś jednym z nas”. »

Cohen już wcześniej wystawiał w prawyborach czarnych pretendentów z Partii Demokratycznej do walki o swoje miejsce, Zawiera fragment reklamy próbujący powiązać go z Klu Klux Klanem. Zasiada w Kongresie od 2007 roku.

https://nypost.com/2024/02/12/news/democrat-fumes-at-super-bowl-crowd-for-not-standing-during-black-anthem/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  Wielka przechwałka Barona Corbina na WWE Raw dotycząca Romana Reignsa jest prawdziwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *