Allegiant ogłasza 10 nowych tras

Niedroga linia lotnicza Allegiant Air ogłosiła 10 nowych tras na 14 różnych lotniskach.

Największymi zwycięzcami okazały się bazy Allegiant w Los Angeles i Knoxville w stanie Tennessee, z których każda obsługiwała trzy nowe trasy bez przesiadek. Inne miejsca docelowe, które otrzymają wiele nowych tras, obejmują lotniska na Florydzie obsługujące Jacksonville i St. Petersburg.

Allegiant powiedział, że będzie jedynym przewoźnikiem oferującym usługi bez przesiadek na wszystkich 10 nowych trasach ogłoszonych w poniedziałek.

Chcesz więcej wiadomości o liniach lotniczych? Zapisz się na bezpłatny dwutygodniowy biuletyn lotniczy TPG.

„To rozszerzenie wychodzi naprzeciw potrzebom pasażerów i społeczności, które naszym zdaniem zostały przeoczone przez inne linie lotnicze” – stwierdził w oświadczeniu dyrektor ds. przychodów Allegiant, Drew Wells. oświadczenie. „Unikalny model biznesowy Allegiant, łączący małe i średnie miasta z kierunkami wakacyjnymi, zapewnia dostępne opcje podróży, które nie są dostępne na rynkach, które naszym zdaniem są niedostatecznie obsługiwane”.

Ekspansja Allegiant obejmuje także nowe loty z dwóch bardziej egzotycznych lotnisk drugorzędnych w siatce linii lotniczych.

Codzienny biuletyn

Nagradzaj swoją skrzynkę odbiorczą codziennym biuletynem TPG

Dołącz do ponad 700 000 czytelników, aby otrzymywać najświeższe wiadomości, szczegółowe przewodniki i ekskluzywne oferty od ekspertów TPG.

Międzynarodowy port lotniczy Chicago Rockford (RFD) będzie oferował dwa tygodniowe loty bez przesiadek na międzynarodowe lotnisko w Los Angeles (LAX). Wiele linii lotniczych lata już bez przesiadek między Chicago a Los Angeles, ale Allegiant będzie jedyną linią obsługującą tę trasę z RFD.

Chociaż RFD w swojej oficjalnej nazwie nosi nazwę Chicago, lotnisko znajduje się w Rockford w stanie Illinois, około 130 km na zachód od dzielnicy Loop w centrum Chicago. Na początku XXI wieku lotnisko dodało do swojej nazwy nazwę Chicago, próbując zająć pozycję alternatywnego lotniska w stosunku do bardziej ruchliwych i znacznie bliższych Chicago międzynarodowych lotnisk O'Hare (ORD) i Midway International Airport (MDW). Allegiant to jedyna linia lotnicza obsługująca lotnisko Rockford, oferująca sezonowe lub całoroczne usługi do ośmiu innych miejsc docelowych.

READ  Preferowana przez Fed miara inflacji bazowej wydaje się ochładzać

Powiązane: Walaa uwielbiał latać używanymi samolotami; Obecnie stawia na nowe samoloty

Drugim drugorzędnym lotniskiem korzystającym z nowej usługi Allegiant jest lotnisko MidAmerica St. Louis. Louis (BLV), położony 25 mil od centrum St. Louis, niedaleko Belleville w stanie Illinois. Lotnisko zostało otwarte dla lotów komercyjnych pod koniec lat 90. XX wieku w związku z obawami dotyczącymi przeludnienia na międzynarodowym lotnisku St. Louis Lambert (STL), głównym porcie lotniczym obszaru metropolitalnego. Jednak nowy pas startowy w STL w połączeniu ze spadkiem liczby lotów – w połowie XXI wieku firma American zrezygnowała z węzła przesiadkowego odziedziczonego tam od TWA – spowodowała, że ​​lotnisko to działało znacznie poniżej przepustowości. Podobnie jak w przypadku RFD, Allegiant jest jedyną linią lotniczą oferującą regularne usługi pasażerskie na BLV.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy wszystkich 10 nowych tras Allegiant.

Międzynarodowy port lotniczy Los Angeles (LAX)

 • Międzynarodowy port lotniczy Chicago Rockford (RFD): Usługa rozpoczyna się 12 czerwca i oferuje dwa loty tygodniowo.
 • Międzynarodowy port lotniczy Laredo (LRD) w Teksasie: usługa rozpoczyna się 12 czerwca i obsługuje dwa loty tygodniowo. (sezonowy)
 • Regionalny port lotniczy Rapid City (RAP) w Dakocie Południowej: usługa rozpoczyna się 14 czerwca i obejmuje dwa loty tygodniowo. (sezonowy)

Port lotniczy Knoxville McGhee Tyson (TYS)

 • Międzynarodowy port lotniczy Jacksonville (JAX) na Florydzie: usługa rozpoczyna się 14 czerwca i obsługuje dwa loty tygodniowo.
 • Lotnisko MidAmerica St Louis (BLV) w Belleville, Illinois: Usługa rozpoczyna się 13 czerwca i obsługuje dwa loty tygodniowo.
 • Międzynarodowy port lotniczy South Bend (SBN) w stanie Indiana: usługa rozpoczyna się 14 czerwca i obejmuje dwa loty tygodniowo. (sezonowy)

Powiązany: Pełna recenzja karty Allegiant World Mastercard

Międzynarodowe lotnisko w Jacksonville (JAX)

 • Międzynarodowy port lotniczy Harrisburg (MDT) w Pensylwanii: usługa rozpoczyna się 14 czerwca i obsługuje dwa loty tygodniowo.
 • Lotnisko McGhee Tyson (TYS): Usługa rozpoczyna się 14 czerwca i obsługuje dwa loty tygodniowo.
READ  Dyrektor generalny Facebooka chce Twitter Cage Match - Różne

Międzynarodowy port lotniczy St. Pete-Clearwater (PIE) na Florydzie

 • Regionalny port lotniczy Evansville (EVV) w stanie Indiana: usługa rozpoczyna się 13 czerwca i obsługuje dwa loty tygodniowo.
 • Międzynarodowy port lotniczy McAllen (MFE) w Teksasie: usługa rozpoczyna się 14 czerwca i obsługuje dwa loty tygodniowo.

Międzynarodowy port lotniczy Sarasota Bradenton (SRQ) na Florydzie

 • Międzynarodowy port lotniczy Plattsburgh (PBG) w Nowym Jorku: usługa rozpoczyna się 12 czerwca i obsługuje dwa loty tygodniowo.

Powiązana lektura:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *