Desantis mówi, że żałuje, że początkowo nie wypowiadał się przeciwko strajkowi Trumpa

Tsandis, bliski sojusznik Trumpa, powiedział, że brał udział we wczesnych dniach reakcji na epidemię Białego Domu i doradzał prezydentowi. Był jednak zaskoczony, gdy Trump podjął decyzję, która doprowadziła do zamknięcia dużej części amerykańskiej gospodarki.

„W lutym i na początku marca nigdy nie sądziłem, że (wirus koronowy) doprowadzi do zamknięcia kraju” – powiedział republikański gubernator konserwatywnym redaktorom podcastu „bezwzględnym” podczas odcinka nagranego w czwartek. – Nie. Nie sądziłem, że to jest na radarze.

DeSandis oskarżył dr. Anthony’ego Fauci o „podobne” Trumpa za nakazanie Trumpowi rozważenia strajku. Fassi, czołowy epidemiolog w kraju, był częścią zespołu reagowania na koronawirusa kierowanego przez wiceprezydenta Mike’a Pence’a i obejmował innych pracowników służby zdrowia. Ale decyzja Trumpa, by pójść w ślady Białego Domu i zamknąć szkoły, budynki rządowe, sale gimnastyczne, bary i jadalnie na Florydzie, i zaleciła Florydom pozostanie w domu.

To nie pierwszy raz, kiedy Desantis po raz drugi odgadł kroki podjęte przez administrację Trumpa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. W listopadzie Desantis zakwestionował skuteczność zakazu lotów z Chin, epicentrum początkowej eksplozji.

„Być może byłem pierwszym gubernatorem, który wezwał do ograniczenia podróży z Chin w styczniu 2020 r. Poparłem prezydenta Trumpa, kiedy to zrobił” – powiedział Desantis. „Ale musimy cofnąć się o krok i przyznać, że te ograniczenia w podróżowaniu nie działają”.

Trump postrzega zakaz podróży do Chin jako jeden z charakterystycznych punktów końcowych swojej reakcji na epidemię i utrzymał go do końca swojej prezydentury.

Komentarze Kartezjusza są następstwem doniesień z czwartku, że Trump osobiście skarżył się na brak uczciwości ze strony swojego byłego ochroniarza. W rozmowach z sojusznikami ogłoszonymi wcześniej przez CNN Desandis, o którym często mówili republikańscy przywódcy, powiedział, że Trump jest niezadowolony z tego, że publicznie odrzucił próbę prezydencką w 2024 r., gdyby Trump starał się o kolejną czteroletnią kadencję.

W rzeczywistości, zaledwie kilka dni przed pojawieniem się podcastu Desantis, Trump Wydawało się, że dzwonię Republikański gubernator podczas wywiadu we wtorek wieczorem. Trump opisał polityków, którzy nie powiedzieli, że dostaną zastrzyk przypominający wirusa koronowego, jako „tchórzy”. Żart był postrzegany jako cienki atak na Desantisa, który odmówił podzielenia się swoim statusem szczepionki podczas szeroko rozpowszechnionego grudniowego wywiadu z redaktorką Fox News Marią Barthromo.

„Widziałem kilka wywiadów z politykami, z których jeden zapytał: 'Czy zainspirowałeś się?’ Odpowiadają, ponieważ mają szczepionkę – innymi słowy, odpowiedź brzmi „tak”, ale nie chcą tego powiedzieć, ponieważ są odważni”, „Trump powiedział OAN.

READ  Więcej deszczu spodziewane jest w Vermont i na północnym wschodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *