DeSantis wyjeżdża za granicę, przygotowując się do startu w wyczekiwanych wyborach prezydenckich

WASHINGTON (Reuters) – Gubernator Florydy Ron DeSantis, który ma startować w republikańskich wyborach prezydenckich w 2024 roku, ma wyruszyć w sobotę za granicę, która obejmie Japonię, Koreę Południową, Izrael i Wielką Brytanię.

Podczas gdy podróż została oficjalnie opisana jako misja biznesowa, jest ona powszechnie postrzegana jako próba wypolerowania jego referencji w polityce zagranicznej w okresie poprzedzającym oficjalne ogłoszenie, które ma nastąpić późną wiosną lub wczesnym latem.

Gubernator powiedział w marcu, że wojna na Ukrainie była „konfliktem terytorialnym” i że nie ma strategicznego znaczenia dla Stanów Zjednoczonych, co od tego czasu częściowo wycofał. Komentarze spotkały się z krytyką ze strony Demokratów i wielu Republikanów, choć podziela je z około połową bazy partii, a także z byłym prezydentem republikanów Donaldem Trumpem.

Japońskie MSZ poinformowało, że DeSantis spotka się w Japonii z premierem Fumio Kishidą i ministrem spraw zagranicznych Yoshimasą Hayashi podczas jego wizyty w dniach 24-25 kwietnia. Następnie ma udać się do Seulu, gdzie spotka się z premierem Han Duk-soo, po czym uda się do Tel Awiwu i Londynu, gdzie będzie rozmawiał z przedstawicielami rządu i biznesu.

Po powrocie do domu na Florydzie pojawiają się oznaki, że zaczął budować aparat polityki zagranicznej. Jedna osoba zaznajomiona ze sprawą powiedziała, że ​​jego operacja polityczna jest w trakcie sprowadzania Dustina Carmacka, eksperta ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i wywiadu z dużym doświadczeniem w polityce zagranicznej.

DeSantis udał się do Waszyngtonu na początku tego tygodnia, aby spotkać się z Republikanami w Izbie Reprezentantów USA. Wkrótce po jego wizycie kilku przedstawicieli z Florydy poparło Trumpa w dźgnięciu gubernatora. DeSantis ma przemawiać na imprezie zorganizowanej przez Heritage Foundation, duży think tank, w piątek.

Dodatkowe raporty Jima Oliphanta i Grama Slattery’ego w Waszyngtonie oraz Yukiko Toyoda i Tima Kelly’ego w Tokio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Grama Slattery’ego

READ  Zdezorientowany Biden błąka się za podium, wpatrując się w podłogę, gdy przemawia król Jordanii

Thomsona Reutersa

Reporter z Waszyngtonu zajmujący się kampaniami i Kongresem. Wcześniej publikowane w Rio de Janeiro, São Paulo i Santiago w Chile, było szeroko relacjonowane w całej Ameryce Łacińskiej. Współzwycięzca nagrody Reuters Award 2021 for Business Coverage za serię o korupcji i oszustwach w przemyśle naftowym. Urodził się w Massachusetts i ukończył Harvard College.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *