Deszcz meteorów Leonidów w tym miesiącu może spowodować wybuch spadającej gwiazdy

rój Kule ognia z deszczu meteorytów Taurydów Listopad to już ognisty miesiąc meteorów. Przybycie Leonidów może doprowadzić w przyszłym tygodniu do całkowitej burzy meteorów.

Podczas gdy Taurydy są znane z poruszania się stosunkowo wolno, ponieważ spalają się w atmosferze i wytwarzają wiele ognistych kul (zwłaszcza w tym roku), Leonidy są szybkim deszczem, który wytwarza szybkie, jasne gwiazdy.

Kilka razy w każdym stuleciu Leonidy wyzwalają na niebie szał absolutnego ognia, z setkami, a nawet tysiącami spadających gwiazd na godzinę.

Powodem są kawałki kurzu, gruzu i szczątków z Comet Temple Tuttle. Co roku o tej porze nasza planeta dryfuje przez chmury kometarnych odchodów pozostałych po poprzednich podróżach przez Układ Słoneczny. I co około 33 lata wydaje się, że wpadamy na szczególnie gęstą kieszeń materii, co powoduje taką burzę. Stało się to dopiero w 2001 roku, co było niewielką premią, ponieważ nastąpiło zaledwie dwa lata po przewidywalnej burzy w 1999 roku.

Podczas gdy burza meteorów Leonid pochodzących z tej gałęzi gruzu nie jest spodziewana do 2031 roku, te rzeczy są nieprzewidywalne. według Amerykańskie Towarzystwo Meteorówistnieje możliwość, że w 2022 r. napotkamy inne pole pyłowe związane z wizytą komety w 1733 r. Może to skutkować od 50 do ponad 200 meteorami na godzinę w ostatnich godzinach od 18 listopada do następnego ranka.

Ponownie, nie ma na to żadnej gwarancji, ponieważ deszcze meteorów są bardzo zmienne. Ale najlepszy scenariusz może wystarczyć na kilka wspaniałych nocy oglądania nieba. Zwykły szczyt Lwów Leonidów spodziewany jest w późnych godzinach wieczornych 17 listopada aż do świtu następnego ranka. Oczekuj od 10 do 15 meteorów na godzinę w idealnych warunkach oglądania. Następnej nocy może nastąpić eksplozja, podczas której te liczby wzrosną o rząd wielkości, jeśli dopisze nam szczęście.

READ  21-tonowa chińska rakieta spadnie na Ziemię po wystrzeleniu stacji kosmicznej

Aby doświadczyć scenerii, musisz znaleźć obszar, który ma szeroki widok na czyste niebo i jest wolny od zanieczyszczenia światłem. Możesz znaleźć konstelację Lwa za pomocą aplikacji takiej jak Stellarium i zorientować się tak, aby głowa Leo znajdowała się w centrum twojego pola widzenia. Meteory Leonida będą wydawały się promieniować z tego punktu na niebie, stąd nazwa.

Nie musisz orientować się w ten sposób, ponieważ meteory będą podróżować po całym niebie, ale może to poprawić sytuację. Być może trochę ważniejsze jest trzymanie ubywającego księżyca poza polem widzenia, aby nie rozmył żadnych upadłych gwiazd.

Kiedy już będziesz prowadzony i wygodny, po prostu połóż się i zrelaksuj. Po ustawieniu oczu powinieneś być na dobrej drodze, aby zobaczyć przynajmniej kilka meteorów, jeśli poświęcisz całe doświadczenie na godzinę lub dłużej.

Powodzenia i szczęśliwego odkrycia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *