Devin Booker przoduje w obronie Clippers, ma 45 punktów w wygranej Suns

Ramona ShelburneStarszy pisarz dla ESPN4 minuty na przeczytanie

Devin Booker Cooks Clippers z 45 punktami w grze 3

Devin Booker zapala Clippers bez Kawhiego, gdy Suns wygrywają grę 3.

Los Angeles- Devin Booker był przyzwoitym strzelcem, odkąd dołączył do ligi w 2016 roku. Ale przeniósł go na inny poziom, odkąd Kevin Durant dołączył do Phoenix Suns w lutym.

Booker zdobył 45 punktów w meczu, strzelając 18 na 29 (62%) w wygranym 129-124 meczu Suns z Clippers w meczu 3 w czwartek wieczorem na Crypto.com Arena, a Phoenix zdobył 2, 1 miejsce w najlepsza z najlepszych serii pierwszej rundy Seven out.

Booker zdobył teraz 109 punktów w pierwszych trzech meczach serii, najwięcej dla gracza Suns od czasu Charlesa Barkleya (112 punktów) w 1994 roku.

„Nie możesz odejść [Durant], Wyraźnie. Booker powiedział, że przyciąga dużo uwagi. „Wiele wiader, które zdobyłem, podszedłem później do niego i powiedziałem:„ Otworzyłeś to ”.

Sam Durant zdobył 28 punktów, trafiając 11 na 11 z linii rzutów wolnych, gdy Clippers rzucili kilkoma obrońcami i chcieli nadrobić nieobecność Kawhi Leonarda z powodu kontuzji kolana.

„Czasami szkoda mi Kevina, ponieważ jest tak kosztowną przynętą” – żartował trener Suns Monty Williams. Stoi na 28-metrowym punkcie z obrońcą prosto w twarz, co daje Bockowi szereg okazji do zaatakowania kosza.

„Nawet gdy prowadzimy go w pracach… czasami dwóch facetów idzie z Kevinem, gdy jest poza ekranem. A to otwiera drogę dla wszystkich”.

Booker żywił się kosmosem.

W czwartkowy wieczór Booker trafił 7 na 11 w próbach rzutów z otwartej gry. Według ESPN Stats & Information Research z tych 11 otwartych prób Durant był na korcie przez 10 z nich.

„Może nie” – zażartował potem Durant, przypominając sobie konkretną sztukę, którą Booker chwalił jako strzał otwierający. „Jest taki dobry, może dostać wszystko, czego chce. Nie mogą pomóc tak bardzo ani tak mocno”.

To jest chemia, na którą liczyli Suns, kiedy wymieniali Duranta w środku sezonu. Wyzwanie stworzone przez handel polegało na poświęceniu kluczowych graczy i głębi, aby stworzyć wspaniały super zespół wokół Bookera, Duranta, Chrisa Paula i DeAndre Aytona.

Oznaczało to ciężkie minuty dla Gwiazd w fazie play-off. Booker grał prawie 45 minut w czwartek i siedział tylko przez 12 minut w trzech dotychczasowych meczach serii. Williams przyznał, że nie jest to idealne w trakcie tego, co Phoenix ma nadzieję, że będzie długim okresem play-off. Ale Clippers zmusili Phoenixa do zajęcia tej pozycji po zwodniczej próbie Normana Powella (42 punkty), Russella Westbrooka (30 punktów, 12 asyst i 8 zbiórek) i Bonesa Hylanda (20 punktów).

Los Angeles obniżyło prowadzenie do 119-116 po rzutach wolnych Westbrooka na 1:44 przed końcem, ale Torrey Craig uderzył potrójną ręką po podaniu Duranta, zwiększając prowadzenie do 122-116, a Booker uderzył 5-metrowego biegacza i wykonał rzut wolny, który przypieczętował zwycięstwo Phoenixa.

– Najwyższy czas – powiedział Booker. „Wygraj albo idź do domu. Kocham to. Poświęciłem całe swoje życie, od dzieciństwa, temu sportowi i tej grze. Ten etap to wszystko, o co moglibyśmy prosić.”

„[Clippers coach Tyronn Lue] Robi dobrą robotę, zmieniając go przez cały czas. Wydaje się, że każde posiadanie jest na innej obronie. Chodzi o uświadomienie sobie tego i próbę wykorzystania przewagi i zajęcia najlepszej pozycji”.

W czwartek Clippers rzucili okiem na Bookera, ale nic nie działało. Strzelił bramkę wszystkim ośmiu obrońcom z połowy boiska, z którymi miał do czynienia podczas przejścia 5 na 6.

„Oczekuję, że Clippers dokonają korekty, spróbują mnie zabrać [next game]— powiedział Booker. Wtedy będzie [Durant’s] Czas to zrobić. Tak się bawimy”.

READ  Nuty NL West: Soto, Padres, Merrill, Wood, Giants, Heaney, Taylor