Disney zapowiada drugą część Surprise Moana, która trafi do kin w tym roku | Moana

Disney ogłosił niespodziewaną kontynuację popularnego animowanego musicalu Moana, który trafi do kin w listopadzie.

W środę podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych dyrektor generalny Disneya Bob Iger ujawnił, że Moana 2 początkowo powstawała jako serial telewizyjny.

„Byliśmy pod wrażeniem tego, co zobaczyliśmy i wiedzieliśmy, że zasługuje na kinową premierę” – powiedział, dodając, że tylko w 2023 r. na Disney+ film Moana był transmitowany strumieniowo przez ponad miliard minut przez ponad miliard minut, co podkreśla jego ciągłą popularność.

Akcja filmu rozgrywa się w Polinezji i śledzi losy nastoletniej bohaterki, która wyrusza w podróż przez ocean z półbogiem Maui, aby ocalić swój lud. Film odniósł ogromny sukces, zarobił na całym świecie 643 miliony dolarów i był nominowany do dwóch Oscarów.

Dave Derrick Jr., który pracował nad oryginalnym filmem jako autor scenorysów, wyreżyseruje Moana 2, a piosenki napiszą Abigail Barlow, Emily Bear, Obitaya Foai i Mark Mancina. Foa'i i Mancina pracowali nad piosenkami do pierwszego filmu z twórcą Hamiltona, Lin-Manuelem Mirandą.

„Moana 2”, którego premiera odbędzie się 27 listopada, będzie „nową, rozszerzoną podróżą z Moaną na Maui i zupełnie nową załogą złożoną z niespodziewanych żeglarzy” – powiedział Disney.

W opisie filmu czytamy: „Po otrzymaniu nieoczekiwanego telefonu od poszukujących drogi przodków Moana musi udać się na odległe morza Oceanii i na dawno utracone niebezpieczne wody, by przeżyć przygodę, jakiej nigdy wcześniej nie doświadczyła”.

To niezwykłe, aby coś, co można uznać za ważny film, zostało ogłoszone tak blisko premiery kinowej, zwłaszcza że na 2025 rok zaplanowano premierę aktorskiego remake’u Moany. W filmie aktorskim, podobnie jak w oryginale animowanym, wystąpi Dwayne „The „Rock” Johnson jako półbóg Maui. Rola Moany nie została jeszcze obsadzona w filmie, ale oryginalna aktorka głosowa Auli'i Cravalho potwierdziła, że ​​nie zagra tej roli.

READ  Spoiler na temat byłego mistrza ROH TV Shane Taylora na profesjonalnym ringu

W rozmowie o zarobkach Iger ogłosił również, że Disney+ nabył prawa do transmisji strumieniowej Taylor Swift: The Eras Tour, która trafi na platformę 15 marca. Wersja Disney+ będzie zawierać pięć utworów, które nie znalazły się w wydaniach kinowych ani dostępnych na żądanie.

Disney zainwestuje także 1,5 miliarda dolarów w Epic Games, studio stojące za popularną grą wideo Fortnite, w ramach partnerstwa mającego na celu stworzenie nowego „wszechświata gier i rozrywki”, w którym znajdą się postacie z ogromnego portfolio własności intelektualnej Disneya – obejmującego franczyzy jak Star Wars, Marvel, Pixar i Avatar. – Zawarte zarówno w Fortnite, jak i innych projektach Epic Games.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *