Dlaczego Victoria Alonso została zwolniona z najwyższej pracy – Różne

Podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów Victoria Alonso była oszołomiona.

Weteran Marvel Studios, dyrektor wykonawczy i producent nominowanego filmu „Argentyna, 1985”, dumnie kroczył po czerwonym dywanie, zatrzymując się przed paparazzi wynajętymi do schwytania czołowych dyrektorów podczas wielkiej nocy w Hollywood. Ale coś ją uderzyło.

„Spójrz na to! Dwie kobiety! ” powiedział Alonso o fotografikach zatrudnionych na przyjęciu (w większości zakątków Hollywood liczba kobiet w kolejce do sesji zdjęciowych jest większa niż mężczyzn). Emocjonalnie Alonso nalegał, aby para odłożyła aparaty i pozowała z nią do zdjęcia w przed gigantyczną statuetką Oscara. Kiedy wszyscy się uśmiechnęli, powiedziała im: „Tak ciężko pracowaliśmy, żeby się tu dostać i nigdzie się nie wybieramy”.

Po ośmiu dniach została zwolniona ze stanowiska prezesa Marvela ds. Produkcji fizycznej, postprodukcji, efektów wizualnych i animacji, według trzech osób zaznajomionych ze sprawą. różnorodny. Ta zmiana była zaskoczeniem dla wielu osób z show-biznesu i ogromnej rzeszy fanów komiksów Marvela (społeczności o widocznej obecności w Internecie i osobistym znaczeniu, w wielu multipleksach, w których studio wydaje swoje filmy).

Zwolnienie Alonso wywołało wiele pytań na temat zakulisowych działań w Precious Content Engine, a wraz z nimi kolejny niekorzystny cykl wiadomości, gdy dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, próbuje ustabilizować swoją spółkę macierzystą w obliczu zawirowań gospodarczych.

Źródła podały, że chociaż przyczyna wypowiedzenia Alonso jest niejasna, decyzja została podjęta przez konsorcjum, w skład którego wchodzą zasoby ludzkie, dział prawny Disneya i kilku dyrektorów, w tym współprzewodniczący Disney Entertainment Alan Bergman (do którego wszystkie raporty Marvel Studios). Jedno ze źródeł dodało, że wieloletni szef Alonso i dyrektor kreatywny Marvela, Kevin Feige, poczuł się wciągnięty w niemożliwą sytuację i ostatecznie się nie zaangażował. Inny informator dodał, że Alonso był zaskoczony.

Przedstawiciel Alonso odmówił komentarza w tej sprawie. Marvel Studios nie skomentowało.

READ  Odpowiedzi na krzyżówki NYT 9 czerwca 2023 r

Alonso dołączył do Marvel Studios w 2006 roku, trzy lata przed tym, jak Disney przejął wytwórnię za 4 miliardy dolarów. Przez 17 lat była stałym elementem dyrektora kreatywnego Kevina Feige, zastępując prawą rękę Feige i współprzewodniczącego Louisa D’Esposito. Jednocześnie pracowała nad tym, by stać się własną marką — rzadka osoba LGBT i kobieta koloru skóry w widocznej roli przywódczej, znana ze swojej ognistej pasji i otwartości na temat różnorodności i integracji w opowiadaniu historii Marvela.

Została powitana przez obserwatorów mediów i społeczność zajmującą się efektami wizualnymi i ma zamiar opublikować wspomnienie o jej korporacyjnym wzroście, trafnie zatytułowanym „Możliwość jest twoją supermocą” (który wciąż ma się ukazać w Disney dla scenarzystów z Hyperion Avenue).

Gdzie zatem w całym multiwersie miało miejsce to dramatyczne pęknięcie?

Wiele źródeł zaznajomionych z Marvelem wskazywało na ogromną presję, pod jaką jednostka była poddawana w ciągu ostatnich kilku lat, aby dostarczać atrakcyjne treści, nie tylko do kin, ale także w formie nowych programów strumieniowych mających na celu wzmocnienie Disney +. W 2021 i 2022 roku Marvel wypuścił bezprecedensowy potok komiksowych przygód, wydając 17 tytułów — siedem filmów, osiem seriali strumieniowych i dwa programy telewizyjne — w ciągu 23 miesięcy.

Ten szybki harmonogram dystrybucji, będący wynikiem pandemii i potrzeby ciągłego zasilania Disney+, nie był dziełem Alonso. Marvel nie był jedynym studiem, którego zadaniem było dostarczanie treści na poziomie funkcji dla nowo uruchomionej usługi przesyłania strumieniowego. Ale zadaniem Alonso było przejście każdego z tych tytułów przez ogromny proces postprodukcji Marvela. Do lata 2022 roku w pozornie nie do zdobycia pancerzu firmy zaczynają pojawiać się pęknięcia.

Dzięki uprzejmości Marvel Studios

Począwszy od Reddit, a następnie seria historii Zamieszczeni w sieci artyści zajmujący się efektami wizualnymi zaczęli głośno narzekać na trudne harmonogramy postprodukcji Marvela. Skargi wahały się od nieustających nadgodzin, przez chroniczne braki kadrowe, po niemożność uniknięcia świadczenia pracy niespełniającej norm z powodu ciągle zmieniających się terminów. Niektórzy opisali Alonso jako „twórcę królów”, który umieściłby na czarnej liście artystów, którzy „w jakikolwiek sposób ją denerwują”.

READ  „WGA zajmuje stanowisko, DGA zbiera nagrody” – Deadline

– powiedział niedawno artysta zajmujący się efektami wizualnymi różnorodny Że największym problemem dla nich była niezdolność Marvela do przedstawienia jasnych wytycznych.

„Program, nad którym pracowałem, był naprawdę trudny, ponieważ był to ugruntowana postać, której moce wymyślili na nowo dla MCU” – powiedział artysta pod warunkiem zachowania anonimowości. Powiedzieli, że większość skarg sprowadza się do jednego refrenu: „Marvel nie przemyśl tego z góry”.

Inny czołowy artysta VFX odrzucił zimną wodę na pomysł, że Alonso przypisze poszczególnych artystów: „Pomysł posiadania znanych artystów tak przerażających, według niektórych raportów, po prostu nie wydaje się dobry”, powiedzieli różnorodny. Powyżej linii trzech różnych aktorów Marvela zgodziło się, że Alonso był tylko siłą wspierającą na planie.

„Była uosobieniem profesjonalisty i zna się na rzeczy” – powiedział były dyrektor Disneya.

Jednak bębny dla Something Is Rotten w State of Marvel Studios nabrały rozpędu wraz z wydaniem „Ant-Man and the Wasp: Quantumania”, filmu, którego zdjęcia zakończyły się ponad rok przed planowanym wejściem do kin i pozostaje na powtarzać. Krytyka „ogólnych” efektów wizualnych, które wyglądały jak „glop CGI” i były „zbyt płaskie i niechlujne”. Co najważniejsze: film zarobił jak dotąd na całym świecie 463 miliony dolarów, co jest najgorszym występem w serii „Ant-Man” i liczbą, która oznacza, że ​​będzie miał trudności z wyjściem na zero w swoim oknie kinowym.

To zły kurs dla studia, na którym Disney polegał jako niezachwiany automat kasowy w kasie, którego filmy zarobiły ponad 28 miliardów dolarów w kasie na całym świecie, zwłaszcza że Iger pokazuje, że tnie koszty w całej firmie. Znawcy twierdzą, że pięć seriali Marvel Studios Disney +, które miały mieć premierę w 2023 roku, zostało zredukowanych do trzech lub czterech, a pozostałe zostały przeniesione do 2024 roku i być może później. Spowoduje to natychmiastową presję na proces postprodukcyjny Marvela. Nieobecność Alonso nie powinna mieć wpływu na nadchodzący tytuł Marvela, May’s Guardians of the Galaxy Vol. 3”, co z grubsza zamknęło zdjęcie.

READ  Caelia Posey, która zainspirowała Toddlers i wirusową uśmiechniętą dziewczynę z koronami, umiera w wieku 16 lat

Disney nie od razu ogłosił następcę Alonso. Ze względu na jej szeroki zakres obowiązków, może zająć więcej niż jedną osobę. Zbierają się dyrektorzy.

Angelique Jackson i Jazz Tangkai przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *