Dlaczego zmęczeni gracze ignorują losowanie Powerball o wartości 1 miliarda dolarów: „To nic wielkiego”

metro


Chcą ją uderzyć jeszcze mocniej!

Ludziom nie podobało się losowanie Powerball o wartości 1 miliarda dolarów, które odbyło się w środowy wieczór, ponieważ 10-cyfrowy jackpot stał się tak popularny — według ekspertów i ekspertów, aby kupić bilety, liczba osób przybyła o połowę mniej niż dwa lata temu. Właściciele sklepu.

„Nazywa się to zmęczeniem jackpotem. „Ludzie są mniej podekscytowani jackpotem niż kiedyś, ponieważ te duże liczby stały się już przestarzałą wiadomością” – powiedział The Washington Post Victor Matheson, profesor ekonomii w Holy Cross College w Massachusetts.

Najnowsza gratka nastąpiła po tym, jak tajemniczy gracz Mega Millions wygrał w zeszłym tygodniu w New Jersey 1,1 miliarda dolarów i nie udało mu się przyciągnąć wielu nieregularnych nabywców biletów, twierdzą pracownicy handlu detalicznego Big Apple.

„Nazywa się to zmęczeniem jackpotem” – powiedział dziennikowi The Washington Post Victor Matheson, profesor ekonomii w College of the Holy Cross w Massachusetts. AP

„Zdają sobie sprawę, że będzie to kosztować miliard dolarów trzy lub cztery razy w roku, więc nie trzeba przyjeżdżać” – powiedział Gautam Das, lat 62, pracownik stacji benzynowej BP w Bayside w stanie Queens. . „Możesz złapać następny… więc nie ma pilności, nic wielkiego”.

Pracownik powiedział, że sprzedaż biletów na stacji benzynowej potroiła się, gdy jackpoty sięgały 1 miliarda dolarów, ale obecnie pech przyciąga tłumy.

„To nie jest tak, jak wcześniej, kiedy ludzie wariowali… przychodzili i ustawiali się w kolejce przed drzwiami stacji” – powiedział Das.

Nie jest jasne, czy ktokolwiek wygra środowe losowanie o wartości 1,09 miliarda dolarów.

Jednak wielu nowojorczyków ziewa na widok przyciągającej wzrok nagrody, która została przyznana po tym, jak urzędnicy loterii utrudniali wygraną w ostatnich miesiącach, co doprowadziło do wzrostu jackpotów.

Arthur Stavola kupuje bilet na Power Ball w Bayside Smoke Shop przy Bell Blvd w Bayside w stanie Nowy Jork. Jamesa Messerschmidta

Matheson powiedział, że loteria będzie prawdopodobnie warta o 1 miliard dolarów więcej niż kilka lat temu, ponieważ system loterii został zreorganizowany w celu zapewnienia niższych szans.

READ  Bank of America twierdzi, że Stany Zjednoczone mogą zobaczyć spadek inflacji bez recesji

Wzrost cen losów o 1 dolara i wyższe stopy procentowe również powodują, że tak zwana „renta” loterii – jak reklamują się nagrody na loterii – jest znacznie wyższa.

„Utrudnili zwycięstwo, więc prawdopodobnie zdarzy się to kilka razy, zanim ktoś wygra” – powiedział. „A dzięki stopom procentowym nie trzeba dużo gromadzić, aby dostać się do 1 miliarda dolarów”.

Zjawisko to doprowadziło do spadku sprzedaży i często powoduje, że jackpot rośnie wolniej po początkowym skoku.

Matheson powiedział, że loteria będzie prawdopodobnie warta o 1 miliard dolarów więcej niż kilka lat temu, ponieważ system loterii został zreorganizowany w celu zapewnienia niższych szans. AP

„Tylko o połowę mniej osób kupuje w kraju bilety z nagrodami wartymi miliardy dolarów niż w 2022 r.” – powiedział.

Na przykład w październiku 2022 r. na losowanie Powerball o wartości 1 miliarda dolarów sprzedano 131 milionów biletów w całym kraju. Matheson powiedział, że w przypadku środowego losowania „byliby bardzo szczęśliwi, gdyby sprzedali 70 milionów losów”.

George Damoulakis, właściciel Evers Pharmacy w Cambria Heights w Queens, powiedział, że nie spodziewa się już szumu wokół nagrody o wartości 1 miliarda dolarów.

„Ludzie nadal grali, ale kiedy kwota przekroczyła 1 miliard dolarów… ludzie tłumnie przybyli! Przed moim domem ustawiła się kolejka ludzi, którzy mówili: «Nigdy nie gram, ale to za dużo»” – wspomina. „Powinienem wiesz: „Chcę tam wejść”.

Gautam Das, menadżer BP Gas przy Bell Boulevard w Bayside w stanie Nowy Jork, zauważył, że ludzie zauważyli, że chociaż stawki są wysokie, coś jest nie tak z systemem loterii. Jamesa Messerschmidta

„Ale ludźmi nie kierują się już liczby. Teraz miliard dolarów nie jest pilny. „

W Bayside Smoke Shop w Queens tylko kilku zagorzałych entuzjastów loterii kupiło bilety na środowe losowanie.

„To nie jest tak jak pięć lat temu. W przypadku dużych nagród będzie granica. Teraz nie ma żadnej granicy” – powiedział 26-letni pracownik Sandeep Patel.

„Zwykle podchodzą ludzie, którzy nigdy nie grali na loterii, i słyszy się, jak mówią: «To mój pierwszy raz, kiedy gram na loterii!»” – powiedział. „już nie.”

READ  Jak Ameryka zmieniła się w naród przekąsek
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/04/03/us-news/no-big-deal-why-1-billion-powerball-drawing-is-getting-a-shrug/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =lokalizacja%20przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *