Czwarty zastrzyk COVID jest „konieczny” ze względu na słabą odporność

Większość ludzi będzie musiała mieć plik Czwarta dawka szczepionki COVID-19 Szef firmy Pfizer powiedział w niedzielę, aby chronić się przed wirusem.

„Jest to niezbędne dla większości ludzi”, powiedział dyrektor generalny Albert Burla podczas wywiadu dla CBS „Face The Nation”, zapytany, czy Amerykanie mogą spodziewać się corocznych zastrzyków przypominających COVID każdej jesieni.

Borla przyznał, że pierwszy system z dwiema dawkami plus booster nie jest w stanie uchronić przed zmiennością i bardzo szybko traci siłę — co powoduje, że dodatkowe strzały są nieuniknione.

„Teraz ochrona, którą otrzymujesz od trzeciego [shot]Jest wystarczająco dobry – w rzeczywistości bardzo dobry w przypadku hospitalizacji i zgonów – nie jest dobry w przypadku infekcji, ale nie trwa zbyt długo”.

Pfizer i inne firmy pracują nad zrzutami ekranu, które będą Ochrona przed przyszłymi zmianami.

Dyrektor generalny Pfizer, Albert Borla, powiedział w wywiadzie, że obecne dwie początkowe dawki i dawka przypominająca bardzo szybko tracą swoją siłę.
John Thess/Paul przez Reuters/File Photo

Omicron był pierwszy [variant] „To było w stanie w subtelny sposób uniknąć ochrony immunologicznej, którą zapewniamy, ale także w tym wszystkim, że ochrona nie trwała długo” – powiedział Burla gospodarzowi Margaret Brennan.

„To, co staramy się zrobić i teraz naprawdę ciężko pracujemy, to nie tylko stworzenie szczepionki, która chroni przed wszystkimi wariantami, w tym Omicronem, ale także coś, co może chronić przez co najmniej rok”.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *