Podział akcji Nvidii nie jest czymś, co inwestorzy ignorują: poranne podsumowanie

Oto wnioski z dzisiejszej porannej odprawy i oto, co możesz zrobić Subskrypcja Otrzymywane codziennie rano na Twoją skrzynkę odbiorczą z:

Akcje Nvidii (NVDA) osiągnęły w czwartek rekordową wysokość 1038 dolarów.

Za niecały miesiąc cena zamknięcia będzie bliższa 104.

Dzieje się tak dlatego, że wraz ze swoim środowym raportem o zyskach firma ogłosiła plany podziału akcji w stosunku 10 do 1, co oznacza, że ​​obecni akcjonariusze otrzymają 10 akcji Nvidii za każdą posiadaną akcję po cenie odpowiadającej 10% wartości rynkowej. .

Na pozór jest to po prostu podział.

Liczba wyemitowanych akcji Nvidii rośnie, a cena akcji spada; Wartość przedsiębiorstwa nie uległa zmianie.

Ale jako Sam Ro z TKer zauważył w lutym Po tym jak Walmart (WMT) ogłosił podział akcji w stosunku 3 do 1, historia rynku nie była w tej kwestii całkowicie neutralna.

Dane Bank of America cytowane przez TKer pokazały, że średnia 12-miesięczna stopa zwrotu dla dowolnej akcji po podziale wynosi 25,4%, czyli ponad dwukrotnie więcej niż średnia roczna stopa zwrotu dla całego rynku.

Innymi słowy, spółki częściej dzielą swoje akcje w dobrych czasach niż w złych. Warto zauważyć, że podział akcji Nvidii wiązał się także ze wzrostem jej zysków o 150%.

Chociaż komentarz dyrektora generalnego Jensena Huanga, że ​​popyt na jej chipy pozostaje duży, a zyski i sprzedaż wzrosły odpowiednio o ponad 400% i 200%, może wskazywać, że Nvidia jest nadal w dobrej kondycji, cykle biznesowe często odpływają i płyną szybciej Cykl koniunkturalny. Tempo, w jakim spółki zmieniają sposób nagradzania akcjonariuszy.

Dyrektor generalny firmy NVIDIA, Jensen Huang, przemawia podczas corocznej konferencji poświęconej sztucznej inteligencji Nvidia GTC w SAP Center w San Jose w Kalifornii, 18 marca 2024 r. (Zdjęcie: Josh Edelson/AFP) (Zdjęcie: Josh Edelson/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, przemawia podczas corocznej konferencji dotyczącej sztucznej inteligencji Nvidia GTC w SAP Center w San Jose w Kalifornii, 18 marca 2024 r. (JOSH EDELSON/AFP via Getty Images) (Josh Edelson za pośrednictwem Getty Images)

Nowa dywidenda Nvidii spowoduje, że roczne wypłaty dla akcjonariuszy wzrosną z 395 milionów dolarów w ostatnim roku finansowym do prawie 1 miliarda dolarów rocznie. Niektórzy mogliby powiedzieć, że to grosze jak na firmę, która w zeszłym kwartale miała prawie 15 miliardów dolarów wolnych przepływów pieniężnych.

READ  Jak Ameryka zmieniła się w naród przekąsek

Biorąc pod uwagę notowania akcji Nvidii w najnowszej historii – akcje wzrosły o ponad 2600% w ciągu ostatnich pięciu lat w porównaniu do 120% wzrostu w przypadku Nasdaq – wydaje się, że firmie nie trudno jest zachęcić inwestorów do posiadania jej akcji.

Jednak żaden poziom zysków akcjonariuszy nie pozostanie niezauważony przez inwestorów.

Podwyżka dywidendy oznacza znaczny wzrost kwoty, którą Nvidia zobowiązała się regularnie płacić akcjonariuszom.

Jest to zobowiązanie, które zwykle odzwierciedla się tylko w najbardziej ryzykownych momentach firmy – co sugeruje, że Nvidia w dalszym ciągu unika rozważania jakichkolwiek wad obecnego boomu na sztuczną inteligencję.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i szczegółowe analizy, w tym wydarzenia dotyczące zmian akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *