Nowy Jork ma zakazać dyskryminacji ze względu na wagę

Nowy Jork ma stać się największym miastem w USA, które zakaże dyskryminacji ze względu na wagę.

W czwartek Rada Miasta Nowy Jork zatwierdziła ustawę, która dodaje wagę osoby do listy cech chronionych przed dyskryminacją, wraz z rasą, płcią, wiekiem, religią i orientacją seksualną.

Prawo zabrania pracodawcom i firmom dyskryminacji przy zatrudnianiu, mieszkalnictwie i dostępie do miejsc publicznych.

Burmistrz Eric Adams, demokrata, który napisał książkę o utracie 35 funtów na diecie roślinnej, nie zobowiązał się do podpisania ustawy, ale wspierał ten wysiłek.

„Nigdy nie powinniśmy traktować ludzi inaczej ze względu na ich wagę” – powiedział Adams na konferencji prasowej w zeszłym miesiącu.

Ustawa, zatwierdzona przez 44 z 51 członków rady miejskiej, jest częścią rosnącej ogólnokrajowej kampanii na rzecz walki z dyskryminacją ze względu na wagę. Ustawodawcy z New Jersey I Massachusetts Rozważ podobne środki. Stan Michigan i Waszyngton już tego zakazują, podobnie jak niektóre miasta, takie jak ustawodawcy stanu Waszyngton w Nowym Jorku. Rozważ ustawę o dyskryminacji ze względu na wagę.

Niektórzy liderzy biznesowi i Republikanie wyrazili zaniepokojenie ustawą, w tym Catherine S. Pozostawiono to sądom, co stanowiło obciążenie dla pracodawców, organów regulacyjnych i systemu sądownictwa.

Sponsor ustawy, Sean Abreu, członek rady z północnego Manhattanu, który powiedział, że przybrał na wadze podczas pandemii, powiedział, że ma nadzieję, że ustawa zwiększy świadomość na temat traktowania cięższych ludzi z szacunkiem. Powiedział, że jest przekonany, że burmistrz podpisze ustawę, ponieważ jego biuro pomogło mu wynegocjować szczegóły.

„To głosowanie to coś więcej niż tylko zapewnienie prawnego środka na pozwy przeciwko pracodawcom i właścicielom nieruchomości za wykorzystanie wagi jako czynnika” – powiedział. „Chodzi również o zmianę kultury w sposobie myślenia o wadze”.

Miasto jest ośrodkiem aktywności fizycznej co najmniej od lat 60. XX wieku, kiedy w Central Parku zebrał się tłum 500 „grubych” ludzi. Nosząc tabliczki z napisem „Fat Power”, grupa wyraziła obawy dotyczące dyskryminacji, która według rzeczników utrzymuje się od dziesięcioleci.

READ  Tesla Tesla ustanowiła rekord, ale tęsknię za poglądami pośród obaw związanych z popytem

„Walka z otyłością nie tylko łamie nam serca, drenuje nasze portfele, kradnie nasze możliwości i ogranicza nasze życie” – powiedziała na początku tego roku Tigress Osborne, prezes National Association to Promote Fat Acceptance, grupy rzeczników non-profit. posiedzenie rady miejskiej w sprawie projektu ustawy.

Rachunek Zakazuje również dyskryminacji ze względu na wzrost i robi osobny rachunek Zakaz dyskryminacji posiadaczy tatuaży. Tworzy wyjątki w pewnych okolicznościach, w tym gdy wzrost lub waga osoby może przeszkadzać w wykonywaniu podstawowych umiejętności na danym stanowisku. Niektóre zawody, na przykład policjanci i strażacy, mają fizyczne wymagania Jak bieg na czas lub wspinaczka przez dwumetrową barierę.

Zgodnie z ustawą skargi dotyczące dyskryminacji ze względu na wagę byłyby rozpatrywane przez miejską Komisję Praw Człowieka, która już zajmuje się skargami dotyczącymi rasy, płci i ciąży.

Niektórzy pracownicy bezskutecznie składali w przeszłości pozwy o dyskryminację ze względu na wagę, w tym A.J Kierowca autobusu w New Jersey stracił pracę Po nieudanym egzaminie lekarskim został strażakiem w Nowym Jorku Mówi się, że stracił 71 funtów w 30 dni.

Na rozprawie rady miejskiej nowojorczycy zeznali, że są dyskryminowani ze względu na swoją wagę. Studentka Uniwersytetu Nowojorskiego powiedziała, że ​​miejsca w jej klasach są dla niej za małe, co uniemożliwia jej robienie notatek. Sopranistka Metropolitan Opera powiedziała, że ​​spotkała się ze wstydem ciała i presją, by rozwinąć zaburzenia odżywiania lub poddać się operacji bariatrycznej.

Pani Osborne świętowała zatwierdzenie ustawy w czwartek i powiedziała, że ​​wysłała wiadomość do reszty świata, że ​​dyskryminacja ze względu na rozmiar jest „poważną niesprawiedliwością”.

„Teraz nadszedł czas, aby ustawodawcy w całym kraju zapewnili wszystkim ochronę prawną i równe szanse” – powiedziała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *