Elon Musk mówi, że rezygnuje ze stanowiska CEO Twittera, aby nadzorować produkt

  • Nowy dyrektor generalny, nienazwana kobieta, obejmie stanowisko za około 6 tygodni, powiedział Musk za pośrednictwem Twittera.
  • Wielu inwestorów Tesli wyraziło zaniepokojenie, że Musk nie jest wystarczająco skoncentrowany na prowadzeniu Twittera i że powinien poświęcić swój czas na kierowanie firmą zajmującą się pojazdami elektrycznymi, w której jest dyrektorem generalnym.
  • Musk sfinalizował przejęcie Twittera za 44 miliardy dolarów w październiku ubiegłego roku i natychmiast odcisnął na nim swoje piętno, zwalniając kierownictwo i setki pracowników, umożliwiając wcześniej zablokowanym użytkownikom powrót na platformę i wywołując kontrowersje polityczne swoimi wypowiedziami na platformie.

Zdjęcie nowego właściciela Twittera, Elona Muska, otoczone logo Twittera w tym podpisie pod zdjęciem z 8 listopada 2022 r. w Warszawie, Polska.

STR | NoorZdjęcie | Dobre zdjęcia

Elon Musk powiedział w czwartek, że Twitter ma nowego dyrektora generalnego, który obejmie rolę produktu i technologii.

— powiedział Musk przez Twittera Nowy CEO, nieznana z imienia kobieta, obejmie stanowisko za około 6 tygodni.

Powiedział, że zostanie „szefem produktu i CTO, nadzorującym produkt, oprogramowanie i administratorów”.

Akcje Tesli wzrosły o ponad 2%, gdy inwestorzy wiwatowali na ten ruch.

Wielu inwestorów Tesli wyraziło zaniepokojenie, że Musk nie jest wystarczająco skoncentrowany na prowadzeniu Twittera i że powinien poświęcić swój czas na kierowanie firmą zajmującą się pojazdami elektrycznymi, w której jest dyrektorem generalnym. W kwietniu kilku postępowych akcjonariuszy Tesli publicznie Musk wezwał zespół Tesli do poświęcenia więcej czasu firmie samochodowej.

Musk, który jest także dyrektorem generalnym producenta rakiet wielokrotnego użytku SpaceX, zrobił tam natychmiastowy ślad w październiku ubiegłego roku, kiedy sfinalizował przejęcie Twittera za 44 miliardy dolarów. Zwolnił najwyższe kierownictwo firmy i zwolnił setki pracowników.

Pod jego przywództwem podstawowa działalność reklamowa Twittera ucierpiała, ponieważ obraźliwa mowa i nienawistna retoryka wzrosły w usłudze przesyłania wiadomości społecznościowych, a wiele firm wstrzymuje swoje płatne kampanie reklamowe, udokumentowało kilka grup rzeczników.

READ  Przed Fox Rise Tuckera Carlsona, Jon Stewart Rips Him na żywo w CNN

Musk próbował nadrobić braki za pomocą Twitter Blue, nowej usługi subskrypcyjnej, która oferuje takie funkcje, jak możliwość tworzenia dłuższych tweetów. W kwietniu firma usunęła tak zwane „starsze” niebieskie znaki weryfikacyjne od niepłacących użytkowników, których tożsamość została zweryfikowana, otwierając drzwi potencjalnym oszustom. Konta rządowe i niektóre konta firmowe obsługują weryfikację za pomocą oddzielnych ikon odpowiednio w kolorze srebrnym i złotym.

Pozwolił, aby wcześniej zbanowani użytkownicy wrócili na platformę i wywołał polityczne kontrowersje takimi stwierdzeniami, jak stwierdzenie, że media są rasistowskie wobec białych i Azjatów.

Twitter napotkał szereg usterek technicznych i przestojów podczas kadencji Muska jako dyrektora generalnego, z których część zbiegła się z masowymi zwolnieniami, które, jak powiedział, były konieczne dla kondycji finansowej firmy.

Na początku tego tygodnia prawicowy gospodarz telewizyjnego talk-show Tucker Carlson ogłosił, że poprowadzi nowy program na platformie po tym, jak został zwolniony przez swojego poprzedniego pracodawcę, Fox News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *