Dodał Ali Babę do listy obserwacyjnej za wycofanie akcji Saudi Electricity Company i akcje spadły

29 lipca (Reuters) – Alibaba Group Holdings Ltd. (9988.HK)W piątek stała się najnowszą spółką, która została dodana do listy chińskich firm, które mogą zostać usunięte przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd USA.

Akcje Alibaba spadły o 11% do 89,37 USD w momencie zamknięcia, kończąc miesiąc w dół o 21,4%. Akcje giganta e-commerce już odczuwały presję po tym, jak doniesienia wskazywały na to, że planowano zrzec się kontroli nad spółką Ant, która jest spółką zależną od Alibaba, zajmującą się technologiami finansowymi. Czytaj więcej

Alibaba jest jedną z ponad 270 chińskich spółek notowanych w Nowym Jorku zidentyfikowanych jako zagrożone wycofaniem z giełdy na podstawie ustawy o odpowiedzialności zagranicznych spółek holdingowych (HFCAA), która ma na celu rozwiązanie długotrwałego sporu dotyczącego zgodności audytu chińskich spółek notowanych w Stanach Zjednoczonych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Amerykańskie organy regulacyjne domagają się pełnego dostępu do dokumentów roboczych z audytu chińskich spółek notowanych w Nowym Jorku i przechowywanych w Chinach.

Podczas gdy Waszyngton i Pekin prowadzą rozmowy na temat sporu, KFC Yum China Holdings (9987.HK)firma biotechnologiczna BeiGene Ltd (6160.HK)Weibo Corp i JD.Com należą do firm, które mogą zostać wycofane z obrotu.

Pierwsza oferta publiczna Alibaba w 2014 r. była największa po raz pierwszy w historii w tamtym czasie i utorowała drogę innym chińskim firmom poszukującym świeżego kapitału do notowania na amerykańskiej giełdzie.

Założona w 1999 roku w mieszkaniu Jacka Ma i obsługująca dużą populację w Chinach, firma e-commerce była świadkiem gniewu amerykańskich i chińskich organów regulacyjnych w związku z powszechnymi atakami, które uderzały w jej akcje od 2020 roku.

Obecnie planuje dodać pierwsze notowanie w Hongkongu, skierowane do inwestorów z Chin kontynentalnych.

„Ubieganie się o status pierwotnego notowania w Hongkongu niekoniecznie oznacza, że ​​sądzą, że zostaną wycofani z giełdy w Stanach Zjednoczonych… to tylko złagodzenie tego potencjalnego ryzyka” – powiedział Bo Bai, amerykański analityk Tiger Securities.

READ  Elon Musk poważnie rozważa zbudowanie nowej platformy mediów społecznościowych

Inne firmy dodane do listy w piątek to Mogu Inc (MOGU.N)Boqii Holdings Co., Ltd. (BQ.N)Cheetah Mobile Inc i Highway Holdings Limited (HIHO.O).

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Nivedita Balu donosi w Bengaluru); Edytowanie przez Krishnę Chandrę Elori

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *