Dolphin Emulator dla GameCube i Wii nie pojawi się już na Steamie

Zdjęcie: za pośrednictwem Twittera

Zespół stojący za emulatorem GameCube i Wii Dolphin ogłosił, że „rezygnuje” z starań o uruchomienie produktu na Steamie.

Wymaganiem Valve jest, aby Team Dolphin uzyskał zgodę Nintendo na wydanie Steam i uważa, że ​​jest to „niemożliwe”.

Valve ostatecznie prowadzi sklep i może ustawić dowolne wymagania dotyczące oprogramowania, ale biorąc pod uwagę wieloletnie stanowisko Nintendo w sprawie emulacji, znajdujemy wymagania Valve, abyśmy mogli uzyskać zgoda od Nintendo, aby uniemożliwić wersję Steam. Niestety, to wszystko”.

Decyzja jest następstwem majowego ogłoszenia, że ​​wydanie emulatora Steam zostało „opóźnione na czas nieokreślony” po tym, jak dział prawny Valve skontaktował się z Nintendo, a prawnik w imieniu NoA zażądał, aby produkt nie został wydany, powołując się na ustawę DMCA.

Wiadomość Nintendo dla Valve: „W szczególności prosimy o usunięcie powiadomienia Dolphin„ wkrótce ”i upewnienie się, że emulator nie zostanie wydany w sklepie Steam w przyszłości”.

W przypadku emulatora używającego „prywatnych kluczy szyfrujących”, w tym „Wii Shared Key”, według zespołu Dolphin, wiadomość wydaje się „nie zawierać żadnych twierdzeń”, że programiści naruszyli prawa autorskie Stanów Zjednoczonych, włączając ten klucz, a emulator Dolphin nie jest uważany za „żadne ryzyko prawne”.

Po konsultacji z radą prawną zespół Dolphin uważa, że ​​będzie miał „bardzo mocne argumenty” w sądzie, że Dolphin nie został zaprojektowany „w celu obejścia ochrony”, ponieważ tylko „bardzo mała część” kodu jest zaangażowana w obejście – ponadto „gry GameCube nie są tak naprawdę zakodowane”, a emulator może również odtwarzać homebrew i modyfikować go.

„Biorąc pod uwagę, że tylko niewielka część tego, co robimy, obejmuje obejście, uważamy, że twierdzenie, że byliśmy„ w celu obejścia go ”, jest naciągane. Nie wierzymy, że ten punkt widzenia zadziałałby na sali sądowej w USA, gdyby kiedykolwiek zadziałał.

Chociaż wersja Steam została teraz anulowana, „niektóre funkcje, które są w fazie rozwoju” dla tej wersji, będą nadal udostępniane w zwykłej wersji Dolphin, takie jak tryb „Big Picture” z obsługą kontrolera i kilkoma ulepszeniami jakości życia.

READ  Fornite Fine w wysokości 520 milionów dolarów od FTC wyznacza nową erę: regulacje projektowe

Możesz uzyskać pełne podsumowanie tego, jak wszystko się potoczyło w naszej poprzedniej relacji i na blogu Dolphin, ale w skrócie – wydanie Steam już się nie dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *