Donald Trump nie został zaproszony na pogrzeb królowej, Joe Biden będzie musiał jechać autobusem

mój król Biuletyn Daily Beast dotyczący wszystkiego, co dotyczy rodziny królewskiej i rodziny królewskiej. Subskrypcja tutaj Aby dostawać go do skrzynki odbiorczej w każdą niedzielę.

Jeśli Donald Trump uważa, że ​​Jego Świątobliwość wobec Królowej Elżbiety zamieścił na swojej stronie internetowej Truth Social and codzienna poczta w następnych dniach jej śmierć Zapewni sobie zaproszenie na jej pogrzeb, będzie rozczarowany.

Ponieważ ujawniono, że Trump, który prawdopodobnie zabiegał o zaproszenie, nie otrzyma zaproszenia na pogrzeb królowej w poniedziałek w przyszłym tygodniu w Londynie.

Wbrew tradycji na pogrzeb nie zostaną zaproszeni byli prezydenci USA. Zamiast tego honor zostanie przyznany tylko obecnym głowom państw i ich małżonkom lub partnerom, najwyraźniej z powodu presji na przestrzeń kosmiczną.

Zostało to ujawnione w raporcie przez stronę internetową Politykaw oparciu o dokumenty, które widzieli, które zostały przekazane ambasadom i ambasadorom, ponieważ wieloletnie przygotowania do śmierci królowej, o kryptonimie Operacja London Bridge, zaczynają działać.

The Czasy Londynu wspomnianyW Stanach Zjednoczonych pojawiły się pytania o zaproszenie Donalda Trumpa, ale brytyjskie źródła ostrzegały przed pomysłem, aby mógł towarzyszyć amerykańskiej delegacji i powiedziały, że nie będzie miejsca dla poprzedników Bidena.

CBS News poinformowało w poniedziałek, że prezydent Biden i jego żona, dr Jill Biden, będą jedynymi oficjalnymi przedstawicielami Stanów Zjednoczonych na pogrzebie. „Nie będzie delegacji, ponieważ na pogrzeb mamy tylko dwa miejsca” – powiedział wysoki rangą urzędnik Korespondent CBS Białego Domu i korespondent polityczny Ed O’Keefe powiedział.

Przed zlekceważeniem Trumpa doradcy mieli nadzieję, że delegacja prezydenta Bidena zaprosi Trumpa.

Biden powinien obejmować Trumpa, podobnie jak Obama [was] Jeden z czołowych doradców Trumpa powiedział The Daily Beast, zauważając, jak światowi przywódcy zostali zaproszeni na pogrzeb byłego prezydenta RPA. „bez myślenia.”

Doradca Trumpa dodał, że były prezydent ma „głęboki szacunek”, „podziw” i „fascynację” królową.

READ  Szef kanadyjskiej agencji wywiadowczej twierdzi, że chiński rząd ma dostęp do danych użytkowników TikTok

Rzecznik Trumpa nie odpowiedział od razu na prośbę Daily Beast o komentarz w poniedziałek rano.

Wytyczne brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych stwierdzają, że „ze względu na ograniczenia przestrzenne na pogrzebach państwowych i związanych z nimi imprezach nie można wpuścić żadnych innych członków rodziny dyrektora, personelu ani świty”.

Niektórzy postrzegali Trumpa jako oczywistą propozycję zaproszenia, kiedy napisał w „Towarzystwie Prawdy”, że spotkanie z Królową było „najbardziej niezwykłym zaszczytem w moim życiu”.

Po śmierci Trump dodał: „Niech Bóg błogosławi nasze serca, niech Bóg na zawsze kontroluje nasze serca i niech Bóg i książę Filip się o nią zaopiekują”.

A w piątek wieczorem były prezydent zamieścił w „Truth Social” serię dziewięciu zdjęć ich dwojga razem, głównie z podróży podczas jego administracji.

Trump wielokrotnie przechwalał się swoim związkiem z królową, mówiąc, że „byli fantastycznie w porządku”, kiedy spotkali się, gdy był prezydentem, i że zaplanowane 15-minutowe spotkanie organicznie skróciło się do godziny ze względu na jakość ich osobistych interakcji.

The Czasy Londynu Raporty mówią, że Biały Dom zaskoczył pałac, gdy Biden powiedział dziennikarzom o swoim planie uczestnictwa w tym wydarzeniu, oraz że „Australia i Nowa Zelandia angażują się w miękką dyplomację, aby sprowadzić przywódców Pacyfiku do Londynu na pogrzeb”.

Zagraniczni dygnitarze zostali również poproszeni o podróż samolotem komercyjnym do Wielkiej Brytanii, aby uniknąć korzystania z helikopterów, i powiedziano im, że będą musieli dostać się na miejsce, w Westminster Abbey, autobusem wahadłowym zamiast pojazdami rządowymi.

Oficjalny dokument stwierdza, że ​​„w całym Londynie i we wszystkich oficjalnych miejscach wykorzystywanych do państwowych pogrzebów i imprez towarzyszących będzie obowiązywać wiele i kompleksowych poziomów bezpieczeństwa”.

Politico przekazało wiadomość WhatsApp od zagranicznego ambasadora z Londynu: „Czy możesz sobie wyobrazić Joe Bidena w autobusie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *